JAV nacionalinis uraganų centras pranešė, kad „Bonnie“ artėja prie Nikaragvos ir Kosta Rikos pasienio regiono. Prognozuojama, kad audra sukels didelių potvynių, iškris iki 200 mm kritulių, o atskirose vietose – dar daugiau.

Šiuo metu maksimalus audros nešamo vėjo greitis siekia 65 km per val., jos centras yra apie 315 km į rytus-pietryčius nutolęs nuo Karibų jūros pakrantėje įsikūrusio Nikaragvos Blufildso miesto. Audra slenka 31 km per val. greičiu vakarų kryptimi.

Penktadienį Blufildse jau prapliupo lietus, o valdžios institucijos pranešė, kad įrengė 50 laikinų pastogių.

Daugelis iš 57 000 Blufildso gyventojų, ruošdamiesi audrai, ant savo namų langų pradėjo kalti lentas. Daugelis nikaragviečių vis dar prisimena uraganą „Joan“ – galingą 1988 metais praūžusią audrą, padariusią didžiulę žalą Atlanto vandenyno pakrantėje ir nusinešusią beveik 150 gyvybių.

„Laukiame audros ir tikimės, kad ji nesunaikins mūsų regiono“, – sakė Blufildso gyventojas Ricardo Gomezas, kuriam buvo aštuoneri, kai siautėjo „Joan“.

Be to, 2020 metais vietovę vienas po kito nusiaubė du galingi uraganai: „Eta“ ir „Jota“. Jie padarė maždaug 700 mln. dolerių žalą.

Kosta Rikos pareigūnai išreiškė susirūpinimą, kad audra gali sukelti nuošliaužų ir potvynių vietovėje, kuri jau ir taip yra apsemta ištisas dienas pliaupiančio lietaus.

Kosta Rikos vyriausybė pranešė, kad septyniose šiaurinėje šalies dalyje esančiose prieglaudose jau apgyvendinta beveik 700 žmonių, kurie buvo perkelti dėl potvynio.

Prieš savaitę didžiulė nuošliauža užgriuvo svarbų greitkelį, jungiantį sostinę San Chosė su Karibų jūros pakrante. Penktadienį jis tebebuvo uždarytas, o vyriausybė visos šalies mokyklose atšaukė pamokas.

Smarkios liūtys taip pat sugriovė ar apgadino daug tiltų.

Įspėjimas dėl atogrąžų audros paskelbtas Kolumbijos San Andreso saloje ir nuo Kabo Blanko Kosta Rikoje iki Puerto Sandino Nikaragvoje.

Uraganų centro teigimu, prognozuojama, kad audra, slinkdama Ramiuoju vandenynu maždaug lygiagrečiai pakrantei, vis labiau stiprės.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją