Nuo kvėpavimo nepakankamumo nusilpusio L. Garcios Mezos širdis sustojo sostinės karinėje ligoninėje„Cossmil“ , kur buvęs generolas išbuvo daugiau nei trečdalį savo 30 metų laisvės atėmimo bausmės laikotarpio, patvirtino advokatas Frankas Campero.

L. Garcia Meza atėjo į valdžią 1980-ųjų liepą per smurtinį karinį perversmą, Lotynų Amerikos karinių diktatūrų laikotarpiui artėjant prie pabaigos.

Jo pajėgoms užgrobus valdžią buvo nužudyti dešimtys žmonių, tarp jų istorikas ir Socialistų partijos lyderis Marcelo Quiroga Santa Cruzas, kurio kūnas taip ir nebuvo rastas.

Griežtai prieš komunizmą nusiteikęs L. Garcia Meza nuslopino kairiųjų pasipriešinimą ir kankino savo varžovus. Be to, jo režimas liūdnai pagarsėjo savo glaudžiais ryšiais su narkotikų kontrabandininkais. Jis atsistatydino, praleidęs valdžioje 13 mėnesių .

1993-ųjų balandį L. Garcia Meza buvo nuteistas kalėti 30 metų už žmogžudystes ir piktnaudžiavimus būnant valdžioje, tačiau jis išsisuko nuo kalėjimo, pabėgęs iš šalies.

1995-ųjų kovą valdžios atstovai surado jį Brazilijoje. Buvęs diktatorius buvo nedelsiant suimtas ir išduotas Bolivijai. Ši jį pasiuntė į griežčiausio režimo kalėjimą.

L. G. Mezos buvęs vidaus reikalų ministras Luisas Arce Gomezas, pramintas „kokaino ministru“, iki 2009-ųjų kalėjo Jungtinėse Valstijose už prekybą narkotikais. Vėliau jis buvo perduotas Bolivijai, kur jam buvo skirta atskira 30 metų laisvės atėmimo bausmė už žmogaus teisių pažeidimus.