„Nuo 2023 m. gruodžio 29 d. Rusija padidino savo didelio nuotolio smūgių į Ukrainą operacijų intensyvumą. Jos pajėgos panaudojo reikšmingą skaičių iš oro paleidžiamų sparnuotųjų ir balistinių raketų, kurias kaupė pastaraisiais mėnesiais. Panašu, kad per pastaruosius smūgius pirmiausia taikytasi į Ukrainos gynybos pramonę“, – sakoma socialiniame tinkle X paskelbtoje suvestinėje.

Pasak gynybos ministerijos, tai rodo, kad Rusija bent jau laikinai pakeitė požiūrį, kurio laikėsi praėjusią žiemą, kai pirmiausia taikėsi į Ukrainos energetikos infrastruktūrą.

„Rusijos planuotojai beveik neabejotinai pripažįsta didėjančią gynybos pramonės pajėgumo svarbą, nes rengiasi ilgam karui“, – sakoma pranešime.

JAV analitikai: Rusija mėgins prisitaikyti prie Ukrainos oro gynybos pajėgumų

Rusija greičiausiai mėgins prisitaikyti prie Ukrainos oro gynybos pajėgumų, kad galėtų juos apeiti ir toliau naikinti bei žudyti, sakoma Vašingtone įsikūrusio Karo studijų instituto (ISW) pranešime.

JAV analitikai pabrėžė, kad per Rusijos atakas 2024 m. sausio 1–2 d. Ukrainos pajėgos numušė gerokai daugiau bepiločių orlaivių „Shahed“ ir raketų „Kinžal“ nei 2023 m. gruodžio 29 dieną. Pasak jų, Ukrainos kariuomenė galimai prisitaikė prie Rusijos kariuomenės gruodžio 29 d. suduotų smūgių tipo. Tikriausiai rusai juos sudavė kelis mėnesius tyrę ir išbandę Ukrainos oro gynybą bei jos naudojamas įvairias ginklų sistemas ir oro gynybos taktiką.

Pasak ISW, abi šalys lenktyniauja, išbandydamos įvairias puolimo ir gynybos taktikas bei technologijas, nuolat eksperimentuoja ir prisitaiko viena prie kitos, ypač tolimųjų smūgių ir oro gynybos srityje. „Vakarų pagalba Ukrainai išlieka itin svarbi, nes Rusijos pajėgos greičiausiai ir toliau ieškos naujų būdų, kaip įveikti Ukrainos oro gynybą“, – sakoma pranešime.

ISW remiasi Jungtinės Karalystė leidiniu „The Telegraph“, sausio 1 d. citavusiu analitikus, ir sutinka, kad Vakarų pagalbai mažėjant Ukrainai gali tekti riboti savo oro gynybos raketas, kad apsaugotų svarbiausius taikinius. Jei Ukraina bus priversta patraukti oro gynybos sistemas, kad apsaugotų svarbiausius gyvenamuosius centrus, gali būti atidengtos itin svarbios fronto linijos zonos.