aA
Britų užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas (Džeremis Hantas) šeštadienį apkaltino Europos Vadovų Tarybos pirmininką Donaldą Tuską „įžeidus britus“ socialinėje žiniasklaidoje išplitusiu kandžiu įrašu apie ministrę pirmininkę Theresą May (Terezą Mei).
Donaldas Tuskas
© Reuters / Scanpix

D. Tuskas sukėlė mažutę sensaciją per Zalcburge įvykusį sunkų Europos Sąjungos viršūnių susitikimą dėl „Brexit“, kai „Instagram“ paskelbė nuotrauką, kurioje siūlo ministrei pirmininkei pyragaičių.

„Gal pyragaitį? Apgailestauju, vyšnių nėra“, – prirašė D. Tuskas. Šis kandus komentaras yra susijęs su Briuselio kaltinimais, kad Th. May išeidama iš bloko „išsirenka vyšnias“ – geriausias narystės jame dalis.

Jos „skyrybų“ pasiūlyme numatoma JK ir ES laisvosios prekybos zona prekėms, kurioje galiotų bendros taisyklės. Tačiau pagal pasiūlymą Britanija atsisakytų laisvo žmonių judėjimo principo ir vykdytų savo migracijos politiką.

ES nori užtikrinti, kad likusios 27 narės nepasektų Britanijos pavyzdžiu ir nebandytų išstoti išsaugant laisvosios prekybos teikiamus privalumus.

Th. May planas Zalcburge ketvirtadienį buvo atmestas, o minimas D. Tusko įrašas tik padidino tai, ką keli britų laikraščiai pavadino jos pažeminimu.

Ministrė pirmininkė penktadienį pabandė atgauti pozicijas pareikšdama, kad „Brexit“ derybos atsidūrė aklavietėje. Th. May sakė, jog tai, kad ES atmetė jos planą nepasiūlydama jokios alternatyvos, yra „nepriimtina“.

Ji taip pat pareiškė, kad iš ES tikisi pagarbos derybų procese.

Šią žinią šeštadienį dar labiau akcentavo J. Huntas, kalbėdamas per transliuotojo BBC radiją „Today“.

„Nelaikykite britų mandagumo silpnumu, – pareiškė jis. – Mums reikia sureguliuoti toną, o jos įžeidinėjimas, britų įžeidinėjimas socialinėje žiniasklaidoje, vėlimasis į šiuos konfliktus, kai vadini žmones melagiais ir taip toliau, nėra būdas mums rasti sprendimą šiai sunkiai situacijai“.

D. Tuskas penktadienį vakare paskelbė pareiškimą, kuriame save pavadino „artimu JK draugu ir tikru ministrės pirmininkės May gerbėju“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas) anksčiau kai kuriuos „Brexit“ šalininkus britų politikoje pavadino „melagiais“.

Kaip abi šalys ketina judėti į priekį senkant laikui iki Britanijos išstojimo kovo 29 dieną, lieka neaišku, nors D. Tuskas penktadienį pareiškė esantis „įsitikinęs, kad visiems naudingas kompromisas tebėra įmanomas“.

Th. May jaučia vis didesnį euroskeptikų savo Konservatorių partijoje spaudimą atsisakyti vadinamojo Čekerso plano ir parengti mažiau ambicingą „planą B“, pagal kurį nebūtų išlaikomi tokie glaudūs JK ir ES ryšiai.

Laikraštis „The Daily Telegraph“ pranešė, kad ministrai ketina pasinaudoti vyriausybės pirmadienio susirinkimu ir paraginti ministrę pirmininkę rengti alternatyvą Čekerso planui.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nobelio premijos laureatas: jau dabar pajutome skonį to, kas mūsų laukia. Gali tapti gerokai blogiau „kyla pavojus JAV demokratijai“

Garsusis ekonomistas Josephas Stiglitzas atkreipia dėmesį į tris realiausią grėsmę keliančius...

Lemiamos „Žalgirio“ atakos rebusas: kodėl viskas baigėsi plyta, o ne laisvutėlio Milaknio šūviu? pažymiai žaidėjams (57)

„Mes esame tikrai toli nuo savo potencialo, bet žaidžiame dėl pergalių su „Barcelona“,...

Profesorius Lukoševičius: druska gali žudyti, bet jos visiškai atsisakius – tragiškos pasekmės

Koks valgomosios druskos vaidmuo žmogaus mityboje ir jos sąsajos su kraujospūdžiu? Aiškinama, kad...

Jauni Lietuvos gyventojai trykšta optimizmu – atlyginimus tikisi augsiant keleriopai (2)

Lietuvos jaunimas savo ateitį vertina optimistiškai: SEB banko atliktas 18–25 metų gyventojų...

Dėl sulaužyto gyvenimo dabar nebežino, kur kreiptis: gailiuosi, kad nuvedusi dukterį pas gydytojus, paklausiau jų patarimo (211)

Prieš daugelį metų globėjų į užsienį kartu su seserimi išvežta lietuvaitė po dešimties ten...

Garsiausių menininkų našlė: vieni vadino mūza, kiti – vyrus gniuždančiu monstru

Ją vadino kūrėjų mūza. Ji įsimylėdavo talentingiausius to meto vyrus, jie atsakydavo tokiais...

Kalėdinės mugės pasaulyje – kur geriausia ieškoti šventinės nuotaikos?

Rankas šildantis karšto gėrimo puodelis magiškomis švieselėmis blyksinčioje...

Prieš 23 metus duotam interviu Samas papasakojo apie išbyrėjusius dantis, o savo ateitį „numatė“ Rusijoje (24)

Internete pasirodė prie 23 metus kurta laida „X klanas“ (aut.Ligita Juknevičiūtė ir Remigijus...

Gabrielius Landsbergis: siūlome stabdyti mokesčių pertvarką (69)

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ( TS-LKD ) Tarybos...