„Žinau, kad iraniečiai nori kažkokių ankstesnių derybų su manimi kaip koordinatoriumi ir kai kuriais JCPOA nariais“, – žurnalistams Vašingtone sakė J. Borrellis, turėdamas omenyje Bendrąjį visapusišką veiksmų planą (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA), kaip oficialiai vadinama branduolinė sutartis.

Ji pakibo ant plauko, kai 2018-aisiais iš jos vienašališkai pasitraukė tuometinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Vašingtonas grąžino sankcijas šiitiškai respublikai.

Reaguodamas Teheranas palaipsniui liovėsi vykdyti kai kuriuos savo įsipareigojimus pagal JCPOA.

Sausį pareigas pradėjęs eiti JAV prezidentas Joe Bidenas leido suprasti norįs, kad jo šalis grįžtų į branduolinį susitarimą.

Šių metų pradžioje Vienoje vyko Irano ir likusių susitarimo šalių – Jungtinės Karalystės, Kinijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos – derybos, netiesiogiai dalyvaujant ir Jungtinėms Valstijoms.

Dialogas yra įšaldytas nuo birželio, kai Irane po rinkimų pasikeitė valdžia.

Teheranas ne kartą yra teigęs, kad yra pasirengęs „greitai“ atnaujinti derybas, tačiau jokios konkrečios datos dar nepaskelbė.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)