"Noriu padėkoti tiems Kongreso nariams, kurie sunkiai dirbo, stumdami pirmyn šį planą", - prezidentas sakė nepraėjus nė dviem valandoms po svarbaus preliminaraus balsavimo Senate, kuriame ekonomikos gaivinimo planui buvo pritarta tik nedidele balsų dauguma. Kitą balsavimą dėl šio plano numatyta surengti antradienį.

"Tačiau taip pat noriu paraginti visus Kongreso narius ateinančią savaitę neatidėliojant išspręsti nesutarimus ir priimti šį planą", - pridūrė B.Obama.

Prezidentas pabrėžė, kad iš George'o W.Busho administracijos paveldėjo biudžeto deficitą, kuris, kaip numatoma, gali viršyti 1 trilijoną dolerių.

Tačiau jis pareiškė, jog šis pribloškiantis skaičius neturėtų tapti kliuviniu priimti plataus masto valstybės išlaidų plano, kuris, prezidento nuomone, yra būtinas išjudinti sustingusiai ekonomikai.

"Jeigu darysime per mažai arba visiškai nieko, tai sukels dar didesnį nedarbą, lėšų ir pasitikėjimo stygių", - sakė tris savaites prie šalies vairo stovintis B.Obama, kuriam tenka galynėtis su smarkiomis ekonomikos ir užsienio politikos audromis.

"Dėl šio deficitas krizė gali virsti katastrofa, o aš atsisakau leisti, kad taip nutiktų", - pridūrė jis.

Anksčiau įvykusiame balsavime Senatas nutarė nutraukti debatus dėl 838 mlrd. dolerių ekonomikos gaivinimo paketo, atnaujindamas viltis, jog galutinė šio dokumento versija bus pateikta pasirašyti prezidentui iki jo nustatyto galutinio termino - vasario 16 dienos. Už šį pasiūlymą balsavo 61, o prieš - 36 Senato nariai.

B.Obamos vadovaujami demokratai 100 vietų Senate turi surinkti mažiausiai 60 balsų, kad užkirstų kelią respublikonų vilkinimo taktikai. Galutinis Senato balsavimas turi įvykti antradienį.

Vėliau senatoriai ir Atstovų Rūmų nariai turėtų balsuoti dėl bendro mokesčių mažinimo ir valstybės išlaidų paketo.

"Negaliu sau leisti stebėti, kaip Kongresas žaidžia savo įprastus politinius žaidimus... Atsiųskit man aktą, kuris sukurs arba padės išsaugoti 4 mln. darbo vietų", - sakė prezidentas ir pažadėjo, jog jis asmeniškai "padarys viską, kas įmanoma, kad ši šalis vėl pradėtų veikti".

B.Obama kalbėjo grįžęs iš vienos dienos kelionės po ekonomikos krizę sunkiai išgyvenančią Indianą. Prezidentas planuoja surengti daugiau kelionių, panašių į jo rinkimų kampanijos renginius, siekdamas spausti Kongresą, kad šis greičiau patvirtintų ekonomikos gelbėjimo paketą.

Senato balsavimo rezultatai patvirtino tvirtą B.Obamos palaikymą, tačiau taip pat pabrėžė smarkius Vašingtono nesutarimus dėl atsako į didžiausią ekonomikos krizę nuo praeito amžiaus 4-o dešimtmečio Didžiosios depresijos.

Kai kas kritikavo prezidentą dėl jo veiksmų siekiant patvirtinti šį planą, tačiau naujausios visuomenės apklausos rodo, jog 67 proc. JAV gyventojų pritaria prezidento sprendimams, kuriais jis siekia įtikinti Kongresą pritarti milžiniškam ekonomikos stimuliavimo paketui.

Kompanijos "Gallup" atliktos apklausos rezultatai rodo, jog gerokai mažiau - 48 proc. respondentų palankiai vertina prezidentą remiančių demokratų veiksmus, o vos 31 proc. apklausos dalyvių pareiškė, jog jie pritaria respublikonų metodams. Šios apklausos statistinė paklaida - 3 procentiniai punktai.

Darbo vietų sukūrimas, kreditų ir būstų rinkos atstatymas bei ekonomikos augimas – tokie, JAV prezidento nuomone, yra pagrindiniai jo tęsiamo stabilizacijos plano sėkmės veiksniai.

„Noriu paraginti visus Kongreso narius pradėti veikti nedelsiant, šią savaitę ir, priėmus kompromisus, patvirtinti šį planą“, – B. Obamos žodžius cituoja CNN.

„Šiuo konkrečiu momentu, kai privatųjį sektorių taip susilpnino recesija, federalinė vyriausybė yra vienintelė institucija, galinti vėl suteikti ekonomikai gyvybę“, – pasakė JAV prezidentas. B. Obama dar kartą pabrėžė, kad JAV patiria gilų nuosmukį.