Pasak policijos, šeštadienio popietę Vokietijos sostinės Noikelno rajone viename iš kelių mitingų dėl aštrėjančio konflikto Artimuosiuose Rytuose susirinko apie 3 500 žmonių.

Policijai pamėginus išsklaidyti protestuotojus, pastarieji ėmė mėtyti akmenis, butelius ir petardas ir sužeidė 93 pareigūnus. Policija atsakė pipirinėmis dujomis.

Kelių asmenų atžvilgių atliekami tyrimai dėl „antiizraeliškų šūkių“, pranešė policija.

Propalestiniškų protestų dalyviai Berlyne

Sekmadienį keliose kitose demonstracijose, kurios iš esmės praėjo taikiai, buvo dislokuota apie 900 pareigūnų.

Palestinos kovotojai per pastarąją savaitę į Izraelį paleido daugiau nei 3 tūkat. raketų, praneša Izraelio armija, kuri surengė šimtus oro smūgių prieš „Hamas“ ir kitas islamistų grupuotes Gazos Ruožo anklave.

Intensyviausius karo veiksmus per septynerius metus sukėlė neramumai Jeruzalės Al-Aqsa mečetės komplekse, kuris yra šventas tiek musulmonams, tiek žydams.

Vokietijoje įvyko keletas išsibarsčiusių demonstracijų dėl eskaluojamo konflikto, kuriose protestuotojai skandavo antisemitinius šūkius, degino Izraelio vėliavas ir akmenimis sugadino įėjimą į sinagogą.

Propalestiniškų protestų dalyviai Berlyne

Vokietijos centrinė žydų taryba sekmadienį pranešė, kad socialiniuose tinkluose sulaukė „itin bjaurių antisemitinių įžeidimų srauto“.

Tarybos pirmininkas Josefas Schusteris paragino policiją imtis griežtos kovos su antisemitizmu ir teigė, kad pastarieji įvykiai „priminė tamsiausius Vokietijos istorijos laikus“.

Vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis sekmadienį pareiškė, kad Vokietija griežtai kovos su visais, kas skleidžia „antisemitinę neapykantą“.

Propalestiniškų protestų dalyviai Berlyne

„Mes netoleruosime Izraelio vėliavų deginimo ir išpuolių prieš žydų institucijas Vokietijos“, – pareiškė jis laikraščiui „Bild am Sonntag“.

Kalbėdamas ekumeniniame bažnyčios suvažiavime, prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris taip pat pareiškė, kad „niekas negali pateisinti“ grasinimų žydams Vokietijoje ar išpuolių prieš sinagogas.

Per Holokaustą gyvybės neteko maždaug 6 mln. žydų.