„Šie asmeniniai išpuoliai, kuriuos matome, yra neįtikėtinai pavojingi“, – sakė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karine Jean-Pierre, reaguodama į savaitgalį pasirodžiusį E. Musko įrašą socialiniame tinkle „Twitter“, sparčiai paplitusį po internetą.

„Jie bjaurūs ir atitrūkę nuo realybės“, – teigė ji.

E. Muskas, tviterio savininkas, sekmadienį svetainėje paragino nubausti A. Fauci, kuris vadovavo vyriausybės pastangoms suvaldyti pandemiją, kai ji užklupo šalį 2020 metų pradžioje.

„Mano įvardžiai yra patraukti baudžiamojon atsakomybėn/Fauci“, – rašė E. Muskas, pajuokdamas populiarėjančią praktiką nurodyti pageidaujamus lytį nurodančius įvardžius.

E. Muskas taip pat paskelbė memą, kuriame A. Fauci sako JAV prezidentui Joe Bidenui: „Tik dar vieną uždarymą, mano karaliau...“, taip akivaizdžiai kritikuodamas koronaviruso poveikio mažinimo priemones, kurių iš pradžių buvo imtasi kai kuriose šalies dalyse pirmaisiais pandemijos metais.

A. Fauci tapo konservatorių, įskaitant buvusį prezidentą Donaldą Trumpą, kritikos vyriausybės kovos su COVID-19 kampanijai centru, o medikas sulaukė grasinimų nužudyti, ir jo apsaugai buvo paskirta apsaugos komanda.

„Šie asmeniniai išpuoliai, kuriuos matome, kelia pavojų daktarui Fauci ir kitiems visuomenės sveikatos specialistams“, – sakė K. Jean-Pierre.

„Dr. Fauci dirbo vadovaujant septyniems respublikonų ir demokratų prezidentams. Negalime pamiršti, kad.... Jo darbas infekcinių ligų srityje – nuo ŽIV/AIDS iki COVID-19 – išgelbėjo daugybę gyvybių“, – teigė ji.

„Sakyčiau, mums pasisekė, kad jis savo karjerą, gyvenimą ir išskirtinį talentą paskyrė Amerikos visuomenės sveikatai“, – sakė ji.

Respublikonų įstatymų leidėjai pažadėjo, kad sausio mėnesį perėmę Atstovų Rūmų kontrolę, apklaus A. Fauci, su vyriausiuoju imunologu ne kartą ginčijęsi dėl COVID-19 vakcinų, privalomų kaukių ir kitų su pandemija susijusių klausimų.

81 metų A. Fauci šį mėnesį turi pasitraukti iš vyriausybinių pareigų kaip J. Bideno vyriausiasis patarėjas medicinos klausimais ir Nacionalinio alergijų ir infekcinių ligų instituto, kuriam vadovavo nuo 1984 metų, direktorius.

Tikėtina, kad lapkričio mėnesį buvo paskutinis A. Fauci pasirodymas Baltuosiuose rūmuose, kai jis išpeikė blogų sveikatos patarimų plitimą internete ir teigė, kad sunkiausias dalykas, su kuriuo jam teko susidurti vadovaujant JAV kovai su COVID-19, buvo šalies poliarizacija pagal politines linijas.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)