„Aš, Maryja Kalesnikava, reikalauju nedelsiant nutraukti spaudimą, priekabiavimą, persekiojimą ir politinį susidorojimą su vienu iš geriausių šalies advokatų Liudmila Kazak“, – M. Kalesnikava cituojama ketvirtadienį Koordinacinės tarybos kanale platformoje „Telegram“.

Koordinacinė taryba nurodė, kad M. Kalesnikava „bijo likti be apsaugos, nes teisinės pagalbos teikimas jai kelia [advokatams] grėsmę patekti į kalėjimą arba netekti licencijos“.

„Licencijos atėmimas iš Liudmilos – tai mano teisės į gynybą pažeidimas, man daromas spaudimas ir nuolatinis trukdymas suteikti man teisinę pagalbą. Tai jau ketvirtas advokatas, teikiantis man juridinę pagalbą ir už tai patiriantis teisėsaugos institucijų spaudimą“ – pareiškė M. Kalesnikava.

Remiantis Koordinacine taryba, būdama įkalinta opozicionierė valstybinėms institucijoms rašo skundus dėl jos laikymo sąlygų ir baudžiamosios bylos, dėl kurios buvo sulaikyta, klausimais.

„Deja, ne visi Maryjos skundai pasiekia instancijas, o tai grubiai pažeidžia jos teises. Tardymo izoliatoriaus darbuotojai net neperdavė Marijos kreipimosi į Teisingumo ministeriją, kurį parašė dėl licencijos atėmimo iš jos advokatės Liudmilos Kazak“, – nurodė Koordinacinė taryba.

Anksčiau buvo pranešta, kad iš L. Kazak buvo atimta advokato licencija už „veiksmus, diskredituojančius advokato vardą ir advokatūrą“ ir prilygstančius administraciniam teisės pažeidimui.

Nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio L. Kazak jau buvo sulaikyta dėl administracinio pažeidimo. Teismas pripažino advokatę kalta dėl nepaklusimo milicijos pareigūnų reikalavimams ir skyrė jai 230 eurų baudą.

Anksčiau Licencijos neteko kitas M. Kalesnikavos advokatas Aliaksandras Pylčanka. Dar dviem jos advokatams Iljai Salejui ir Maksimui Znakui iškeltos baudžiamosios bylos. I. Salejui skirtas namų areštas, o M. Znakas – suimtas.

M. Kalesnikava buvo sulaikyta rugsėjo 8 dieną prie Baltarusijos ir Ukrainos sienos. Remiantis oficialiai paskelbta Baltarusijos valstybinės sienos komiteto spaudos tarnybos versija, M. Kalesnikava drauge su Konstitucinės tarybos nariais Ivanu Kravcovu ir Antonu Radniankovu bandė prasiveržti pro sieną ir buvo išstumta iš automobilio salono.

Vėliau M. Kalesnikavos bendražygiai pranešė, kad ją pareigūnai norėjo prievarta išsiųsti iš šalies, bet ji prie sienos suplėšė savo pasą, norėdama išvengti prievartinės deportacijos.

Ji buvo apkaltinta viešais raginimais imtis veiksmų, kuriais siekiama pakenkti nacionaliniam saugumui, o taip pat dalyvavimu sąmoksle, siekiant perimti valdžią nekonstituciniu keliu. Be to M. Kalesnikava kaltinama įkūrusi ekstremistinę grupę ir jai vadovavusi.

Baltarusijoje jau daugiau kaip pusmetį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Baltarusijos valdžia suėmė virtinę opozicijos lyderių, dalis buvo priversti išvykti iš šalies. Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių išlaisvinimo ir naujų rinkimų. Jėgos struktūroms nuožmiai slopinant protesto akcijas, jos iš gatvių persikėlė į kiemus ir vyksta įvairiuose Minsko rajonuose.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (59)