„Baltarusijos ambasadorius Prancūzijoje, Iharis Fisenka, buvo iškviestas į Minsko miestą konsultacijoms“, sakoma Baltarusijos URM pranešime.

Tuo metu Prancūzijos ambasadorius išvyko iš Baltarusijos, Minsko valdžiai pareikalavus, kad jis iki pirmadienio paliktų šalį, sekmadienį pranešė ambasada.

Ambasados atstovė, paskelbusi šį pranešimą, nenurodė, kodėl N. de Lacoste'ui teko išvykti. Tuo metu baltarusių žiniasklaida skelbė, kad prancūzų diplomatas išsiunčiamas, nes niekada nesusitiko su prezidentu Aliaksandru Lukašenka ir neįteikė jam savo skiriamųjų raštų.

Prancūzijos ambasada nurodė, kad N. de Lacoste'o skiriamieji raštai buvo įteikti Baltarusijos užsienio reikalų ministrui Vladzimirui Makėjui. Anot baltarusių žiniasklaidos, A. Lukašenka palaikė tai akibrokštu.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį pranešė, kad šis žingsnis yra standartinio diplomatinio protokolo pažeidimas.

Ji pareiškė apgailestaujanti dėl Prancūzijos pozicijos ir esanti „suinteresuota atkurti visavertes operacijas abejose misijose“.

„Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pareikalavo, kad mūsų ambasadorius išvyktų iki spalio 18 dienos, – naujienų agentūrai AFP sekmadienį sakė ambasados atstovė. – Ambasadorius Nicolas de Lacoste'as iš Baltarusijos išvyko šiandien.“

„Jis atsisveikino su ambasados darbuotojais ir įrašė vaizdo pranešimą Baltarusijos žmonėms, kuris rytoj ryte pasirodys ambasados tinklalapyje“, – pridūrė ji.

Savo žinutėje Baltarusijos žmonėms N. de Lacoste'as nurodė, kad per savo tarnybos šalyje laikotarpį sutiko daug „drąsių“ žmonių.

„Žinokite, kad mes jus palaikysime, – pridūrė jis. – Mes jus raginame niekada neprasti geresnių dienų vilties.“

Prancūzija, kaip ir kitos Europos Sąjungos šalys, nepripažįsta pernai rugpjūtį įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų ginčijamų rezultatų, kai buvo paskelbta, kad autoritarinis A. Lukašenka užsitikrino šeštą kadenciją.

ES ir Jungtinės Valstijos paskelbė Minsko režimui virtinę sankcijų dėl represijų prieš opoziciją ir nepriklausomą žiniasklaidą, kai Baltarusiją po rinkimų apėmė istoriniai protestai prieš A. Lukašenkos valdymą.

Tačiau 67 metų lyderis, kaltinantis Vakarų vyriausybes kurstant protestus ir viliantis, kad Baltarusijoje įvyks revoliucija, iki šiol ignoravo suvaržymus, padedamas savo sąjungininkės ir skolintojos Maskvos.

Minskas pastaraisiais mėnesiais nutraukė ryšius ir su kitais Vakarų valstybių pasiuntiniais.

Rugpjūtį Minskas atšaukė sutikimą paskirti JAV ambasadorę – diplomatę profesionalę Julie Fisher, gruodį patvirtintą pirmąja amerikiečių pasiuntine Baltarusijoje nuo 2008 metų.

Visi pagrindiniai šalies opozicijos lyderiai yra įkalinti arba pabėgę į užsienį.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)