Daugiau nei šimtas žmonių Centrinėje Amerikoje yra laikomi dingusiais be žinios.

„Eta“ pasiekė Kubą gelbėtojams Gvatemaloje vis dar ieškant žmonių, kuriuos palaidojo didžiulės liūčių sukeltos purvo nuošliaužos. Vietos valdžia skelbia, kad jau patvirtinta 15 aukų, o mažiausiai 109 žmonės yra laikomi dingusiais.

Popiežius Pranciškus sekmadienį kalbėjo apie Centrinės Amerikos gyventojus, „nukentėjusius nuo siaubingo uragano, kuris pražudė daug žmonių ir pridarė žalos, taip dar labiau pablogindamas jau ir taip sunkią padėtį dėl pandemijos“.

Kreipdamasis į tikinčiuosius Šv. Petro aikštėje pontifikas meldė „Dievo priimti mirusiuosius, paguosti jų šeimas ir palaikyti visus, susidūrusius su išbandymais, ir tuos, kurie daro viską, kad padėtų“.

JAV Nacionalinis uraganų centras (NHC) yra paskelbęs perspėjimų dėl audros Pietų Floridoje ir Floridos salose. Taip pat stebima, ar audra vėl nesustiprės iki uragano.

NHC skelbia, kad sekmadienio rytą „Eta“ buvo už maždaug 95 km į pietvakarius nuo Kanagvos Kuboje ir judėjo šiaurės-šiaurės rytų kryptimi 19 km per valandą greičiu. Maksimalus vėjo greitis sumažėjo iki 95 km per valandą.

Prognozuojama, kad Floridos salas ir Pietų Floridą stichija pasieks vėlų sekmadienio vakarą arba pirmadienį.

Antradienį „Eta“ smogė šiaurinei Nikaragvos pakrantei, kurią pasiekė kaip 4 kategorijos uraganas. Audros atneštos smarkios liūtys ir potvyniai nuniokojo skurdžius pakrantės rajonus ir sugriovė ištisus kaimus.

Po dviejų dienų „Eta“ pasiekė Hondūrą, susilpnėjusi iki atogrąžų depresijos, o vėliau smogė Gvatemalai.