Ekvadoras suteikė politinį prieglobstį tinklalapio "WikiLeaks" įkūrėjui J.Assange'ui, kuris jau du mėnesius gyvena Ekvadoro ambasadoje Londone, tačiau Jungtinė Karalystė pareiškė neleisianti jam saugiai išvykti iš šalies.

Švedija apkaltino J.Assange' išžaginimu ir pareikalavo jo ekstradicijos.

23 Amerikos Valstybių Organizacijos (OAS) nariai balsavo už susitikimą Vašingtone. JAV buvo tarp trijų narių, kurios tam priešinosi.

Ekvadoras pareiškė, kad, jeigu J.Assange'as bus perduotas Švedijai, gali būti pažeistos jo žmogaus teisės.

OAS generalinis sekretorius Jose Miguelis Insulza sakė, kad penktadienį susitikime jie spręs "problemą, kilusią, kai Ekvadorui buvo pagrasinta apie galimą įsiveržimą į jo ambasadą Londone".

Ekvadoras gavo laišką iš Jungtinės Karalystės, kuriame pranešama apie galimą ambasados politinio statuso panaikinimą ir policijos veiksmus siekiant areštuoti Dž. Asandžą.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ministerija tvirtina, kad laiškas buvo išsiųstas tam, kad Ekvadoras susipažintų su visais Didžiosios Britanijos teisiniais aspektais, apie kuriuos jis turėtų žinoti.

Didžiosios Britanijos atstovas OAS Philipas Bartonas pažymėjo, kad Jungtinė Karalystė ir toliau bendradarbiaus su Ekvadoru, "kad galėtų draugiškai ir sėkmingai išspręsti šį klausimą".