„2023 metais reprezentacijai faktiškai išleista 96 procentai suplanuotų lėšų, tai yra beveik 14 mln. eurų, kas sudaro 4,3 mln. eurų daugiau negu 2022 metais. Didžiausios jos buvo ketvirtame metų ketvirtyje, tik atotrūkis nuo trečiojo ketvirčio nebe toks ženklus kaip ankstesniais metais“, – trečiadienio posėdyje komentavo Seimo Audito komiteto biuro patarėja Rūta Petrukaitė.

Jos teigimu, praeitąmet labiausiai didėjo reprezentacinės ir samdytiems ekspertams skirtos išlaidos – atitinkamai 45 ir 22 procentais, lyginant su 2022 metais.

Audito komitetui duomenis teikia 97 valstybės asignavimus gaunančios institucijos. Pasak R. Petrukaitės, visos dešimt daugiausiai lėšų reprezentacijai išleidusių institucijų 2023 metais šias išlaidas pasididino.

Daugiausia biudžeto asignavimų reprezentacijai išleido Užsienio reikalų ir Krašto apsaugos ministerijos, į dešimtuką taip pat patenka Vidaus reikalų, Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, taip pat Vyriausybės, Prezidento ir Seimo kanceliarijos. Šiemet į šį dešimtuką įsijungė ir Teisingumo ministerija bei Nacionalinė Teismų administracija.

R. Petrukaitės teigimu, daugiausia lėšų reprezentacijai išleidžiančių institucijų dešimtuke praėjusiais metais nebeliko Ekonomikos ir inovacijų bei Kultūros ministerijos.

„Nesikeičia tendencija, kad kiekvienas metais ketvirtą ketvirtį išlaidos premijoms yra didžiausios, o 2023 metais jos sudarė 86 procentus. Ir nors nėra ženklaus išlaidų premijoms didėjimo, jų 2023 metais išmokėta 4,8 mln. eurų daugiau negu 2022 metais“, – akcentavo ji, pridurdama, kad daugiausia lėšų premijoms skirta Krašto apsaugos ministerijoje.

Seimo Audito komitetas kasmet peržiūri valstybės skiriamų lėšų panaudojimą premijų išmokėjimui, reprezentacijai, transportui, komandiruotėms, kvalifikacijai tobulinti, ekspertams ir darbo užmokesčiui.