aA
Antradienį Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti buvusios teisėjos Neringos Venckienės suėmimą iki kitų metų pradžios ir paleido ją į laisvę. Vos sužinoję teismo sprendimą, N. Venckienės tėvai išskubėjo į banką sumokėti dešimties tūkstančių eurų užstato.

N. Venckienei Vilniaus apygardos teismas skyrė švelnesnes kardomąsias priemones: trijų mėnesių intensyvią priežiūrą (tai reiškia, kad N. Venckienei bus uždėta apykojė), taip pat bus paimti jos dokumentai ir ji turės sumokėti 10 tūkst. eurų užstatą.

Teismas sprendimą paskelbė dešimtą ryto, vienuoliktą valandą N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė DELFI patvirtino, kad įtariamosios tėvai jau moka užstatą.

Likus kelioms minutėms iki vidurdienio, į tardymo izoliatorių atvyko N. Venckienės mama Laimutė Kedienė ir teta Audronė Skučienė.

Po kelių minučių A. Skučienė išėjo su dideliu krepšiu, pro langą buvo matyti, kad N. Venckienė lipa į antrą aukštą.

Šiek tiek po vidurdienio N. Venckienė išėjo į laisvę, tačiau buvo nekalbi. „Bus dar laiko pakalbėti“, – teigė N. Venckienė šypsodamasi ir eidama į jos atvykusių pasiimti giminaičių automobilį.

N. Venckienė į namus išvyko giminaičių automobiliu, tačiau ją lydėjo policijos automobilis. Namuose jai bus sumontuota apykojė.

Beje, nors Vilniaus apygardos teisme sprendimo susirinko paklausyti kelios dešimtys N. Venckienės palaikytojų, prie Kauno tardymo izoliatoriaus, kai ji buvo paleista, neatėjo nė vienas.

Su žiniasklaida nenusiteikusi bendrauti buvo ir N. Venckienės teta A. Skučienė. Žurnalistams paklausus, ką ketina toliau daryti, atsakė: „Rasime ką veikti.“ A. Skučienė palydėjo N. Venckienę iki automobilio.

Partijos „Drąsos kelias“ pirmininkas Jonas Varkala, vos paleidus N. Venckienę, „Facebook“ tinkle tvirtino: „Neringos paleidimas teikia vilčių. Grįžus teisingumui, galima tikėtis ir žmoniškumo valstybės gyvenime. Vilčių, nes nemanau, kad jau vilkai vegetarais tapo. Jei koks viens kitas senas mėsėdis staiga emigruos, tai būtų tikrumo ženklas, kad padėtis keičiasi.“

N. Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė DELFI teigė, kad su pačia N. Venckiene dar neteko bendrauti, tačiau tvirtino, kad ji pati džiaugiasi tokiu teismo sprendimu. Tiesa, džiaugiasi ne visomis kardomosiomis priemonėmis, advokatės teigimu, intensyvi priežiūra yra per griežta, tad kreipsis dėl šios kardomosios priemonės sąlygų sušvelninimo.

„Be abejonės, teigiamai, – į klausimą, kaip vertina teismo sprendimą, atsakė advokatė. – Nes skundą patenkino, panaikino sprendimą, kuriuo buvo skirtas suėmimas.“

Ji teigė, kad sutinka dėl užstato, tačiau pridūrė: „Intensyvi priežiūra, manau, per griežta.“

N. Venckienė tris mėnesius turės dėvėti apykoję ir negalės nutolti nuo namų toliau nei per penkis šimtus metrų.

„Prokuroras gali keisti sąlygas, – svarstė S. Žukauskienė. – Kad būtų leista nuvykti pas advokatą, pas gydytojus.“

S. Žukauskienė teigė, kad dar ne šiandien, bet tikrai rašys prašymą dėl sąlygų švelninimo.

Skųsti šio teismo sprendimo N. Venckienė jau negali, gali tik prašyti sušvelninti sąlygas.

N. Venckienę namo palydėjusi A. Skučienė DELFI teigė, kad N. Venckienė šiandien nėra nusiteikusi bendrauti su žiniasklaida. „Kai norės, pati susisieks“, – teigė A. Skučienė.

Teisėjas A. Cininas po sprendimo paskelbimo Vilniaus apygardos teisme teigė, kad N. Venckienė turės būti nurodytoje gyvenamojoje vietoje, kuri, jo žiniomis, yra Garliavoje. Tiesa, tai – ne namas Klonio gatvėje. Šis Kedžių namas, iš kurio mergaitė buvo perduota Laimutei Stankūnaitei, parduotas.

Teisėjas Audrius Cininas paskelbus sprendimą teigė, kad pagrindinis teismo motyvas – „pagal pateiktus įtarimus jai gresiančios bausmės nėra labai didelės ir suėmimo taikymas yra neadekvačiai per griežtas pagal tai, kokios bausmės gresia.“

Ar teismas nemano, kad ji gali slėptis? „Teismas įvertino tas aplinkybes, kad maksimali bausmė, kuri gresia Venckienei, – treji metai. Be to, už tuos padarytus nusikaltimus dar numatytos bausmės, nesusijusios su laisvės atėmimu, – teigė teisėjas ir pridūrė, kad pirmą kartą teisiamiems asmenims teismas dažniausiai ir skiria bausmes, nesusijusias su laisvės atėmimu. – Atsižvelgiant į tokią situaciją ir į tai, kad ponia Venckienė Amerikos kalėjime išbuvo beveik dvejus metus, siekiama užkirsti kelią situacijai, kai jai skirta bausmė yra mažesnė, nei kalėjime praleistas laikas. Teismas tam siekia užkirsti kelią, jei tai padaryti dar ne vėlu.“

Teisėjas A. Cininas patvirtino N. Venckienės palaikytojų nuomonę, kad N. Venckienė nesislapstė. „Teismas negali vertinti ponios Venckienės išvykimo į Ameriką kaip slapstymosi, nes jai tuo metu nebuvo skirta jokia kardomoji priemonė“, – teigė teisėjas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(208 žmonės įvertino)
4.2356

Top naujienos

Triuškinantis JK rinkimų rezultatas ir keisčiausios jo detalės: ekspertas išskyrė tris svarbias žinias Lietuvai (169)

Jungtinės Karalystės (JK) rinkimuose niekas nesitikėjo tokio torių pergalės masto. Premjero...

Artėjant Kalėdoms, į Lietuvą atplūsta nauja „karščio banga“ (2)

Nors Kalėdos jau visai ant nosies, tačiau apie baltą žiemą, kuomet žemė padengta bent kelių...

Nausėda: mūsų valstybė nėra pasirengusi praryti tokį didelį žaliosios ekonomikos kąsnį (81)

Europos vadovų susitikimas (EVT) baigėsi be didelių aistrų. Sutarta dėl siekio iki 2050 m....

Dėl keturių automobilių susidūrimo magistralėje uždarytas eismas Klaipėdos kryptimi, susidarė milžiniška spūstis atlaisvinta viena juosta (20)

Penktadienį Kauno apskrities policija pranešė, kad 15.14 val. buvo gautas pranešimas iš...

87-erių mokslininkė griauna sveikuolių mitus: kava yra vaistas (102)

Laidos „Alfas live“ vedėjas, skonių ieškotojas Alfas Ivanauskas buvo pakviestas į...

„Bild“: Putinas ginkluotą apsauginį akreditavo kaip delegacijos narį (60)

Per pirmadienį Paryžiuje įvykusį susitikimą Ukrainos klausimams aptarti Kremliaus vadovas...

Socialdarbiečiai džiaugiasi nauju partijos simboliu – bebru (149)

„Ūsuotais bebrais“ praminti Lietuvos socialdemokratų darbo partijos ( LSDDP ) atstovai...

Gydytojams rezidentams bus išmokėtos nemenkos vienkartinės išmokos (24)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, pagal kurį per metus Sveikatos...

Vilniuje už 18,5 mln. eurų bus statomas naujas „Lietuvos draudimo“ biuras

Viena didžiausių Lietuvos statybų bendrovių Panevėžio statybos trestas (PST) už 18,5 mln....

3 šventinio makiažo įvaizdžiai: kaip šiemet suspindėti vakarėlių sezono įkarštyje

Raudona, žalia, aukso ir sidabro atspalviai – visame pasaulyje atpažįstami didžiausių metų...