Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Viktoras Uspaskichas prisijungė prie visuomenininkų grupės, aktyviai agituojančios už Lietuvos stojimą į Europos Sąjungą (ES) bei informuojančios šalies gyventojus apie narystės ES naudą.
Viktoras Uspaskichas
© ELTA
Ketvirtadienį Vilniuje V.Uspaskichas pasirašė visuomeninės koalicijos "Už Europą" deklaraciją, kurią savo parašais anksčiau parėmė visuomenei žinomi žurnalistai, verslininkai, politikai bei daugelio kitų sričių atstovai.

Paramą ES teigiančią visuomeninės koalicijos "Už Europą!" deklaraciją yra pasirašę televizijos laidų vedėjai Algis Ramanauskas-Greitai, Rimas Šapauskas, Nomeda Marčėnaitė, Algimantas Čekuolis, Jogaila Morkūnas, Marijonas Mikutavičius, Vytautas Kernagis, Rusų dramos teatro vadovė Tatjana Rinkevičienė, režisierė Galina Dauguvietytė, krepšinio žvaigždė Šarūnas Marčiulionis, istorikas Edvardas Gudavičius bei kiti.

Ši visuomeninė koalicija rinks ir platins informaciją žiniasklaidai, inicijuos interviu su koalicijos nariais, rengs susitikimus įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose, leis leidinius. Spaudos konferencijoje V.Uspaskichas pažymėjo, kad Lietuvos narystė ES - ne tik naudinga, bet ir "gyvybiškai svarbi".

Pasak jo, Lietuvai tapus ES nare, šalyje atsiras daugiau demokratijos, civilizacijos, o paprastas žmogus atras daugiau teisių ir laisvių bei galimybių ieškoti teisybės.

Be to, pasak parlamentaro, Lietuvai tapus ES nare, "paprastas žmogus" visų pirma pradės gyventi geriau, nes šalies valdžia bus priversta panaikinti skurdą ir priartinti pragyvenimo lygį prie Europos standartų.

Seimo Ekonomikos komiteto vadovas taip pat pažymėjo, kad įstojus į ES, šalies verslininkams atsivers naujos rinkos ir galimybės siūlyti savo produkciją. Pasak jo, Lietuvai tapus ES ir NATO narėmis, kelis kartus padidės tiesioginės užsienio investicijos į Lietuvos ūkį, kartu padaugės ir darbo vietų.

V.Uspaskichas taip pat atkreipė dėmesį, kad Lietuvos narystė ES padės atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos baimės. Jis prisipažino ir pats nedrįstąs daug investuoti Rusijoje, nes "ten gali būti dar visko, gal ir griežta ranka".

Referendumas dėl Lietuvos narystės ES vyks gegužės 10-11 dienomis. Apklausų duomenimis, įstojimą į ES remia du trečdaliai Lietuvos gyventojų. Lietuva tikisi tapti pilnateise ES nare kitų metų pavasarį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (58)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...

Po taksi iškvietimo – tikru detektyvu virtusi kelionė po Vilnių (1)

Po išgertuvių taksi automobiliu į namus vykęs individualia veikla užsiimantis vilnietis pateko į...

Nauja kryptis: būsto pirkėjai sau gali leisti vis daugiau – miegamieji rajonai praranda žavesį (66)

Gyventi senamiestyje svajoja daugelis – patogi lokacija, išskirtinė architektūra, išvystyta...

Vladimiras Laučius. Šiltos kėdės oligarchija, arba išgirskite pagaliau Bronislovą Burgį (83)

„Užtenka mokytoją tampyti į visas puses. Lenkitės jam žemai, sveikinkitės kiekvieną rytą ir...

Siaubo namai: 13 vaikų kalinę tėvai turėjo neįtikėtinų planų kalbėjo apie dar vieną vaiką (19)

Viena buvusi vieno iš 13 tėvų kalintų vaikų bendramokslė pasakojo, kaip jo išsekusiame ir...

Gintarė Gurevičiūtė ant raudonojo kilimo vilkėjo 30 eurų kainavusią suknelę: spindėkime pasitikėjimu savimi, išmintimi ir ramybe (5)

Sekmadienio vakarą į pramogų pasaulio apdovanojimus „Žmonės 2018“ rinkosi daugybė šalies...

Ką reikia žinoti apie Davoso forumą: 5 dalykai (4)

Antradienį prasideda Pasaulio ekonomikos forumas . Agentūra AFP pateikia pagrindinius faktus apie...

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (348)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...

Susitarta dėl JAV vyriausybės atidarymo (5)

JAV senato mažumos lyderis Chuckas Schumeris paskelbė, kad valdančiųjų lyderiai pirmadienį...