aA
Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto dekanas Arūnas Poviliūnas sako esąs nustebintas informacijos apie nustatytą filosofijos profesoriaus Skirmantas Jankausko seksualinį priekabiavimą jo kitoje darbovietėje Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.
Arūnas Poviliūnas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

A. Poviliūnas BNS antradienį sakė nieko nežinojęs apie VU visu etatu dirbančio S. Jankausko antrą darbovietę LAT IT skyriaus vedėjo pareigose.

„Tikrai nieko nesu girdėjęs, nieko, jokių formalių nieko nesu gavęs. Čia man kaip perkūnas iš giedro dangaus. Esu kiek nuščiuvęs, dabar nežinau ką daryti. (...) Man taip netikėta“, - BNS sakė A. Poviliūnas.

LAT komisija nutarė, kad teismo darbuotojas seksualiai priekabiavo prie kolegės, todėl jam turėtų būti skirtas griežtas papeikimas. Tačiau vyrui pačiam išėjus iš darbo tarnybinė nuobauda realiai paskirta nebus.

Dekanas tikino universitete nesulaukęs nei oficialių nei neoficialių skundų apie galimą nederamą profesoriaus S. Jankausko elgesį.

„Mes tokios prevencijos kaip ir ėmėmės, yra pasitikėjimo telefonas, kad jeigu, neduok Dieve, tokie dalykai atsitinka, kad žmogus nesijaustų jau toks vienišas ir atskirtas, kad turėtų kažkur kreiptis pagalbos. Turime psichologinį konsultavimo centrą fakultete, ten ir konsultuoja studentu. Nes mūsų fakultete yra ir psichologai, ir socialinis darbas. Nesame nepasiruošę šitam reikalui, žinom, kad šitie dalykai vyksta, bet dabar galvosiu, ką reikės daryti“, - svarstė A. Poviliūnas.

LAT pirmininkas Rimvydas Norkus ir atstovė spaudai Dovilė Bružaitė atsisakė nurodyti prie kolegės priekabiavusio tarnautojo tapatybę, nes šis, jų teigimu, nėra viešas asmuo.

Šaltiniai BNS patvirtino, kad tyrimas vykdytas dėl teismo Informacinių technologijų (IT) skyriui vadovavusio S. Jankausko.

VU Filosofijos fakulteto dekanui žinia apie antrą S. Jankausko darbovietę taip pat buvo staigmena.

„Jis Vilniaus universitete dirbo pilnu etatu, jau labai seniai, kai baigė doktorantūrą, tai jis jau dirbo, o jis yra toks subrendęs profesorius. Dirba jau kokie trys dešimtmečiai tai tikrai. Jis dirbo kai dar Brežnevas buvo gyvas“, - kalbėjo A. Povilliūnas.

„Ne, aš neturėjau informacijos“, - pridūrė dekanas, paklaustas, ar žinojo apie profesoriaus S. Jankausko antrąjį darbą visu etatu LAT.

„Aš nesu Darbo kodekso specialistas, bet, kaip suprantu, pusantro etato galima dirbti daugiausia. Tai kaip jis įsigudrino šitą dalyką daryti, tai aš nežinau. Matote, pas mus kaip yra – yra atestacija, yra valandos, jisai dėsto ir jisai išpildo savo krūvį, atlieka savo akademinę produkciją, neseniai dar knygą parašė, tai jis normaliai funkcionuoja kaip profesorius. Tai dabar mums ir nekyla klausimas, ar jis dar kažkur dirba, nedirba, nes visą laiką buvo, kad jis pas mus dirbo. O kaip tenai anapus daro, tai čia turėtų Darbo inspekcija gaudyti ar „Sodra“ galėtų matyti tokius dalykus, aš nežinau. Nes mes negalim sugaudyti, ką daro žmogus anapus universiteto, - kalbėjo A. Poviliūnas.

LAT atstovė spaudai Dovilė Bružaitė BNS antradienį informavo, kad seksualiai priekabiavusiu pripažintas teismo darbuotojas LAT dirba nuo 1991 metų, o skyriaus vadovu dirbo nuo 2010 metų.

LAT atstovė atsisakė atsakyti į BNS klausimą, ar LAT vadovybei buvo žinoma apie IT skyriaus vedėjo darbą VU visu etatu ir kaip šie darbai buvo derinami.

Kaip skelbė portalas delfi.lt, priekabiavimą Aukščiausiajame Teisme teigė patyrusi teisėjo padėjėja. Pareiškimą dėl to teismo vadovybei parašė jos tiesioginė vadovė.

Vykstant vidiniam tyrimui, speciali komisija kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, kad ši pakonsultuotų, ar S. Jankausko veiksmai laikytini priekabiavimu.

Patikrinimas dėl tarnautojo veiksmų vyko nuo balandžio pradžios. Prie kolegės priekabiavęs S. Jankauskas iš darbo LAT išėjo birželio 29 dieną dar nesibaigus tyrimui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ūkio ministras apie maisto kuponus: nežinau, iš kur atsiranda tokios idėjos (187)

Ar kainų mažinimą pagrindiniu tikslu išsikėlusi vyriausybė savęs neįvarė į kampą? „ Delfi...

Panevėžį drebina kūdikio netektis: po ligoninės išvadų – neįtikimos ir šokiruojančios detalės (71)

Kūdikio Respublikinėje Panevėžio ligoninėje spalį netekusios Ilonos iš mažo miestelio...

Orai: naktys darysis vis šaltesnės (2)

Labai norėtųsi, kad reiškiniai atmosferoje pasikeistų ir savaitgalio orų prognozė...

Į Maroką sugrįžti nenorėtų: vietiniai dedasi šventais, o išdarinėja velniai žino ką (85)

Manau, visi nors kažką girdėję apie Marakešą žino tą chrestomatinę situaciją, kai žioplam...

Moters gyvenimas priminė košmarą: kai tokie artimieji, tai ir priešų nereikia (8)

Vieni vaikystę prisimena su nostalgija, kiti – su baime. Šiurpia istorija pasidalinusią Aušrą...

Nuo likimo nepabėgęs Adomaitis: žinojome, kad bus problemų (47)

Vienas geresnių sezono rungtynių sužaidęs Vilniaus „Rytas“ atitinkamos satisfakcijos negavo...

Kinija demonstruoja savo paslaptingąjį „J-20“ (109)

Kinijos karinės oro pajėgos Žuhajuje vykusioje tarptautinėje aviacijos parodoje pademonstravo savo...

Vilniaus naktinių klubų gražuolės turi savo taisykles: geria kavą, prašo vaikinų palydos ir maskuojasi juodai (78)

Ne paslaptis, kad naktiniai klubai – kaip atskiras pasaulis. Tai, kas juose vyksta po vidurnakčio,...

Kalėjimų sistemoje bręsta naujas skandalas (66)

Skandalas Kauno tardymo izoliatoriuje. Nukentėjusysis tvirtina, kad prieš pat teismo posėdį į...

Iš emigracijos grįžusi lietuvė ir toliau renkasi mokėti mokesčius Britanijai (251)

Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai...