„Nepažeistas įstatymas yra, nepažeistas jo principas vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių dėl jo egzistavimo. Sprendimas buvo vienbalsis“, – BNS sakė VTEK atstovė Eglė Ivanauskaitė.

Tyrimą VTEK atliko suabejojusi, ar sostinės Etikos komisija priimtame sprendime, kuriuo konstatavo pažeidimą, tinkamai taikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas.

VTEK vertino aplinkybes dėl R. Šimašiaus galimo šališkumo savo dabartinės sutuoktinės Gilmos Teodoros Gylytės ir jos bendrovės „DO architects“ atžvilgiu, šiai dalyvaujant Vilniaus miesto savivaldybės administracijos skelbiamuose konkursuose.

Savivaldybės Etikos komisija pažeidimų įžvelgė ir konstatavo merą supainiojus interesus, nes 2021 metais „nebuvo visiškai nusišalinęs nuo įtakos darymo aplinkai dėl architektės G. T. G. ir jos įmonių bei vykdomų projektų“.

„Tirdama VTEK nenustatė, kad nagrinėtu atveju R. Šimašius, vykdydamas tarnybines mero pareigas, būtų sprendęs klausimus dėl asmenų, kuriuos jis deklaravo savo privačių interesų deklaracijoje“, – teigė E. Ivanauskaitė.

Pasak jos, Vilniaus Etikos komisijos vertinimas „remiasi prielaidomis ir spėliojimais“.

VTEK pernai jau buvo gavusi prašymą įvertinti, ar Vilniaus miesto meras nesupainiojo interesų deklaracijoje nepateikdamas duomenų apie savo tuometę draugę ir dabartinę sutuoktinę G. T. Gylytę, bet tuomet etikos sargai tyrimo nepradėjo, nes nenustatė duomenų apie jų bendro ūkio vedimą ir kitus įsipareigojimus, kai vyko viešieji pirkimai.

Pernai gruodį jie oficialiai susituokė. Apie santykius su G. T. Gylyte R. Šimašius viešai pranešė pernai vasarą.

R. Šimašius neigia daręs įtaką bendrovės „Do Architects“, kurios viena akcininkių yra jo naujoji gyvenimo draugė G. T. Gylytė, laimėtiems savivaldybės konkursams.

Jis tvirtino, kad dideliems projektams savivaldybėje rengiami architektūros konkursai, jų dalyviai projektus teikia be pavardžių, o komisijoje, kuri atrenka laimėtojus, savivaldybė neturi lemiamo balso.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją