Komisijos pirmininko Vytauto Bako teigimu, pranešėjo istorijoje R. Bridikis yra įvardijamas kaip vienas iš pareigūnų, davusių nurodymus tikrinti tuomečio kandidato į šalies vadovo postą Gitano Nausėdos rinkimų štabo aplinką.

„Kviečiame Remigijų Bridikį, kuris tiesiogiai, pasak pranešėjo, jam ir pavaldiniams buvo davęs pavedimus rinkti informaciją apie asmenis. Šia prasme jis yra svarbus liudytojas“, – žurnalistams teigė Vytautas Bakas.

„Tikimės, kad jis (R. Bridikis – ELTA) komisijai paaiškins, kodėl tokius sprendimus darė ar kaip surinkta medžiaga buvo panaudota“, – pridūrė komisijos pirmininkas.

ELTA primena, kad Seimo įsteigta specialioji VSD pranešėjo komisija siekia atsakyti į klausimus, ar 2019 metų prezidento rinkimų kampanijos metu žvalgyba teisėtai rinko informaciją apie kandidatus, jų aplinką, kaip tvarkė ir ar kam nors perdavė tokią informaciją.

Taip pat siekiama išsiaiškinti, ar pastarojoje kampanijoje buvo panaudoti SEB banko klientų duomenys, kokias rinkimines išlaidas patyrė kandidatai. Keliami klausimai ir dėl rinkimus laimėjusio prezidento Gitano Nausėdos ryšių su Baltarusijos trąšų verslo atstovais. Be to, komisija nori išsiaiškinti, ar po pranešėjo kreipimosi teisėsaugos institucijos – Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bei Generalinė prokuratūra – tinkamai įvertino gautą informaciją.

Pirmąjį kartą pranešėjo istorija sulaukė parlamento dėmesio 2019 metais. Tuomet pranešėjo perduota informacija pasiekė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK), tačiau šis įvertinęs situaciją pripažino, kad VSD veikė savo kompetencijų ribose.

Pranešėjo istorija grįžo į politinių debatų epicentrą pasirodžius žurnalistų Dovydo Pancerovo ir Birutės Davidonytės knygai „Pranešėjas ir Prezidentas“, kurioje atskleidžiamas VSD vykdytas galimai neteisėtas duomenų rinkimas apie privačius asmenis prezidento rinkimų kampanijos metu.

Komisija savo išvadą ir nutarimo projektą Seimui turės pateikti iki kovo 10 dienos.