Ta proga prie miesto rotušės bus iškeltos trys Vilniaus vėliavos, paskelbtas laiškas Vilniui ir drauge sudainuotos gražiausios Vilniui dedikuotos dainos „Prie pasakų miesto“ ir „Senieji Vilniaus stogai“.

Daugelyje miesto ugdymo įstaigų vyks edukaciniai užsiėmimai, pamokos apie Vilnių, vaikams bus padovanota apie 100 tūkst. gimtadienio lipdukų, pranešė sostinė savivaldybė.

Sausio 25 dieną gimusiems mažyliams bus padovanoti smėlinukai su Vilniaus gimtadienio atributika ir užrašu „Vilnius myli tave“. Staigmena žadama ir šeštadienį besituokiančioms poroms.

Vilniaus gimtadienio proga mieste rengiamas antrasis šviesų festivalis. Jame bus galima išvysti užsienio ir Lietuvos menininkų sukurtas 27 šviesų instaliacijas.

Įvairiuose muziejuose vyks parodos, paskaitos, edukaciniai užsiėmimai, dirbtuvės, ekskursijos. Gedimino pilies bokšte lankytojai bus kviečiami pasveikinti Vilnių, palinkėti miestui arba pasižadėti ką nors sau – visa tai bus įtvirtinta Geležinio Vilko ar Gedimino pilies bokšto antspaudu.

Vilnius, kaip miestas ir sostinė, pirmą kartą rašytiniuose šaltinuose paminėtas 1323-iųjų sausio 25-ąją Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino rašytame laiške Vakarų Europos krikščionims.

Minėtu laišku krikščionys pirkliai, kariai, amatininkai, žemdirbiai ir dvasininkai iš viso pasaulio, ypač iš Liubeko, Štralzundo, Brėmeno, Magdeburgo ir Kelno, kviesti atvykti ir apsigyventi Lietuvoje.

Tuometinis Lietuvos didysis kunigaikštis taip pat pranešė ketinantis priimti krikštą.