aA
„Vietoje problemos sprendimo gyventojai dabar liko be praėjimo“, – taip Justiniškių rajono Vilniuje gyventojų problema apibūdinta feisbuke. Socialiniame tinkle paviešintos ir kelios nuotraukos, kuriose – įrengti laiptai ir vėliau pašalinti. Vilniečiai teigia, kad pasiskundus dėl laiptų kokybės savivaldybė nusprendė ne spręsti problemą, o juos tiesiog pašalinti.
Laiptai Justiniškėse
Laiptai Justiniškėse
© DELFI montažas

„Nėra laiptų – nėra problemos, pagalvojo savivaldybė ir nusiplovė“, – ironiškai teigiama vilniečius buriančioje feisbuko grupėje „Vilnius.wtf“, kurioje dalijamasi vilniečių problemomis.

Nors Vilniaus miesto savivaldybės atstovai DELFI tikino, kad laiptai per artimiausius du mėnesius vėl turėtų atsirasti.

Įrengė laiptus, nors neturėjo tam leidimo

Vilniečio, kurio istorija patalpinta feisbuko grupėje, istorija pradedama pasakoti nuo to, kad rengiant „Justiniškių 18“ daugiabučio projektinius pasiūlymus turėjo būti aišku, kad reikės laiptų toje vietoje, kurioje gyventojai jau iš seno įpročio buvo pramynę takelį. Vis dėlto, statant daugiabutį jie nebuvo įrengti, tad feisbuko grupėje svarstoma, kad „po naujo daugiabučio atsiradimo, matyt, aplinkiniai gyventojai pradėjo skųstis ir rangovas pats įrengė laiptus“.

Beje, laiptai buvo įrengti ne privataus sklypo, o savivaldybės žemėje. Reiškia, rangovas neturėjo teisės to daryti negavęs savivaldybės leidimo. Būtent dėl to, kad rangovas juos įrengė nelegaliai ir ne pagal reikalavimus, vienas vietinis gyventojas pasiskundė.

Kovą vilnietis nusprendė pasiskųsti savivaldybei

Kovą svetainėje tvarkaumiesta.lt buvo patalpintas skundas, kuriame buvo teigiama, kad rangovas įrengė per siaurus laiptus ir buvo prašoma juos pertvarkyti. „Minimalus pėsčiųjų plotis turi būti 1,5 m, – buvo rašoma skunde. – Žinant, kad standartinės šaligatvio plytelės plotis yra 0,375 m, o jų čia tik 3, tai laiptų plotis gaunasi tik 1,125 m., tuo pačiu dar sumontuoti ramsčiai, kurie dar stipriai siaurina naudingą plotą, taip neišlaikydami saugos zonos pėstiesiems.“

„Šiandien patekau „į kamštį“, norėdamas nulipti nuo tų laiptų. Absurdas“, – skundėsi vilnietis. Jis taip pat pridūrė, kad laiptuose yra išgręžtų skylių, kurios gali kelti pavojų aukštakulnius avintiems žmonėms.

„Prašau įpareigoti statybas priimančio specialisto nepriimti statinio kaip baigto ir įpareigoti projekto vystytoją perdaryti laiptus. Jeigu statinys jau priimtas statybos inspekcijos kaip baigtas tada prašau įpareigoti vystytoją ištaisyti broką pagal garantiją“, – buvo prašoma kovą parašytame skunde.

Vilnietis netrukus gavo atsakymą, kad viskas turi būti pataisyta: „Informuojame, kad statytojas įpareigotas įrengti laiptus, atitinkančius STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“. Statytojas informavo, kad nauji laiptai bus įrengti 2019-07-30. Atsiprašome Jūsų už patiriamus nepatogumus“.

Savivaldybė žadėjo situaciją pataisyti, bet nusprendė problemą panaikinti

Net praėjus pusmečiui situacija nepakito, todėl vilnietis vėl kreipėsi prašydamas pagalbos.

Skunde, kuris svetainėje tvarkaumiesta.lt buvo patalpintas rugsėjo antrąją, primenama visa situacija ir priduriama: „Artėja žiema, norisi, kad situacija nebūtų pamiršta. Ar galite įpareigoti rangovą vis tik imtis statybos darbų?“

Šį kartą vilnietis gavo absoliučiai kitokį atsakymą. Buvo nuspręsta laiptus apskritai pašalinti. „Statytojas dar kartą informuotas apie neteisėtai pastatytus laiptus. vakar pokalbio metu statytojas informavo, kad iki rugsėjo 31 dienos esami laiptai bus nuiimti. Kadangi projektiniuose sprendiniuse laiptai nenumatyti, todėl laiptų šioje vietoje nebus“

Vilnius problemas sprendžia paprastai: už tai, kad skundėsi, gyventojus paliko be laiptų
© DELFI / Josvydas Elinskas

Rugsėjo pabaigoje, kai laiptai buvo išardyti, vilnietis vėl kreipėsi rašydamas skundą į tvarkaumiesta.lt. „Buvo išardyti patogų žmonių judėjimą užtikrinantys laiptai (jie buvo intensyviai naudojami). Dabar visi bus priversti vaikščioti aplink. Kada planuojama atstatyti šiuos laiptus?“ – buvo klausiama kreipimesi.

Vilnietis gavo atsakymą, kuriame teigiama, kad laiptai buvo demontuoti dėl to, kad neatitiko reikalavimų, tačiau kada bus įrengti nauji – neįvardijama.

Feisbuko grupėje, kuri paviešino šią vilniečio istoriją, teigiama: „Dalis vaikšto aplink, jaunesni niokoja kalnelį ir lipa per purvą tiesiai. Štai taip atrodo savivaldybės išspręsta problema. Galbūt verta dar kartą priminti, kad ji pasirašė neapgalvotą projektą, ji priėmė neatitinkančią normų infrastruktūrą, statytojas jos neperstatė, statytojas pats pripažino, kad įrengė nelegalų statinį ir jį pašalino. Nėra laiptų – nėra problemos, pagalvojo savivaldybė ir nusiplovė“.

DELFI nuvyko į nurodytą vietą spalio 8-ąją. Vietoje, kurioje buvo laiptai, matosi tik pramintas takelis. Jokių statybos darbų nevykdoma. Laiptų vietoje buvo matyti, kad žmonės ir toliau lipa į kalną toje vietoje, ant žemės matyti pėdsakų žymės.

Laiptai vis dėlto bus?

DELFI susisiekus su Vilniaus miesto savivaldybe dėl situacijos paaiškinimo, atstovai pakartojo tą patį, kas buvo atsakoma ir į vilniečio skundus: laiptai buvo demontuoti, nes neatitiko reikalavimų.

„Statant daugiabutį gyvenamąjį namą teritorijos vystytojas įrengė laiptus, kurie neatitiko Statybos techninio reglamento reikalavimų. Vilniaus miesto savivaldybė, sulaukusi nusiskundimų iš gyventojų dėl netinkamų laiptų, nedelsiant įpareigojo statytoją įrengti tinkamus laiptus iki numatyto termino – liepos 30 d. Vystytojas savo visų įsipareigojimų laiku neįvykdė, tik demontavo reikalavimų neatitinkančius laiptus“, – teigiama DELFI pateiktame atsakyme.

Tiesa, savivaldybė tvirtina, kad laiptai Justiniškėse turėtų atsirasti. „Statytojas pažadėjo, kad nauji laiptai bus įrengti per du mėnesius“, – tvirtinama DELFI atsiųstame atsakyme.

Vieta Justiniškėse, kurioje buvo laiptai:

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(28 žmonės įvertino)
3.8214

Top naujienos

Delfi PliusEglė Gatelytė

Autoritetingas Europos politikas dar prieš 20 metų išpranašavo naujus Rusijos karus: dabar Europa rizikuoja padaryti didžiulę klaidą (3)

Dabar ne vienas vokiečių politikas viešai pripažįsta dėl Rusijos buvęs naivus, apgailestauja,...

Prastėjanti situacija rinkoje kaitina žaliavų tiekėjų sandėlius: stebimas pasikeitęs elgesys

Pasaulyje įsivyravus ekonomikos lėtėjimo prognozėms ir nuotaikoms, tam tikrų žaliavų tiekėjai...

Kruvina drama Vilniuje: du nužudyti, trečiam – perpjauta gerklė

Tai buvo tikrų tikriausia siaubo drama viename sostinės daugiabutyje – atvykę policijos...

Orai: karščio bangai pasitraukus šiluma nedings – termometrų stulpeliai kils iki 28 laipsnių (1)

Šiandien virš Lietuvos laikysis jau šiek tiek vėsesnio oro masė. Vakar dieną ir naktį slinkęs...

Aukštą blogąjį cholesterolį galima pastebėti, pažvelgus į akis: profesorius patarė, į ką atkreipti dėmesį

Geltonas lankas prie akies vyzdžio moteriai sukėlė nerimą. Ji girdėjo, kad tai gali būti...

600 metrų gylyje po Arkties ledo sluoksniu – mokslininkus pribloškęs radinys: tokių reiškinių čia aptikti nesitikėjo niekas

Mokslininkai ir vėl aptiko gyvybę tokioje vietoje, kurioje neišgyventų dauguma mūsų planetos...

Lukašenka ėmėsi karo provokacijų: apkaltino Ukrainą paleidus į Baltarusiją raketas (15)

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka šeštadienį pareiškė, kad jo...

Verslas PliusBloomberg News

Rusijos pramonei – dar vienas didelis galvos skausmas

Rusijos priklausomybė nuo užsieninės programinės įrangos, kurią ji naudoja savo fabrikuose,...

Karas Ukrainoje. Ukraina: turime informacijos apie galutinį Baltarusijos įtraukimą į karą

Savo naktinėje kalboje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad Rusijos bombardavimas...