aA
Sostinės valdžia teigia panaikinusi atskirą privilegijuotų pacientų eilę Vilniaus miesto klinikinės ligoninės filiale. Čia, pasak ligoninės bei Vilniaus vadovų, lankydavosi parlamentarai, signatarai bei kiti politikai, daugiausia - socialdemokratai ir konservatoriai.
Gintautas Paluckas ir Remigijus Šimašius
Gintautas Paluckas ir Remigijus Šimašius
© DELFI / Domantas Pipas

„Iki šio laiko buvo dalykai, kurių neturėtų būti normaliam demokratiškam mieste, tai yra atskiras įėjimas, atskiras aptarnavimas, neaišku pagal kokius kriterijus ir neaišku, kokioms procedūroms. Darome tvarką medicinos srityje ir ši įstaiga yra optimizuojama, ji, kaip filialas, prijungta prie kitos įstaigos. Direktorius, kai pradėjo apžiūrinėti visą ūkį, tai surado tuos nomenklatūrinius likučius. Natūralu, kad kitas žingsnis, kuris daromas nuo šiandien, yra atvėrimas viso to centro visiems vilniečiams“, - žurnalistams teigė meras Remigijus Šimašius, lankydamasis minėtame filiale.

Filialas nuo liepos 1-osios galutinai prijungiamas prie centrinės įstaigos, atsisakant dalies vadovaujančio personalo.

Padaliniui iki sprendimo panaikinti jo juridinį statusą vadovavo buvęs sveikatos apsaugos ministras, buvęs „darbietis“ ir vėliau socialdemokratu tapęs Rimvydas Turčinskas, jis ministro pareigas ėjo 2006-2008 metais.

Kaip teigia sostinės vadovai ir ligoninės direktorius Narimantas Markevičius, privilegijuoti asmenys, įtraukti į atskirą kartoteką, į gydymo įstaigą galėdavo patekti ne per paradinį įėjimą, o per lėktuvų pilotus aptarnaujantį Aviacijos centrą - šio centro medikai be eilės ir aptarnaudavo minimus asmenis.

Anot N. Markevičiaus, kuris ir informavo savivaldybę apie situaciją, tokių pacientų buvo „dešimtys“, nuo šiol jie nebebus įtraukti į jokį atskirą sąrašą, tačiau bus aptarnaujami su visais kitais ligoninės pacientais.

„Tiesą sakant, lankėsi visų partijų atstovai, aišku, dominuoja tradicinės - konservatoriai ir socialdemokratai, deja. Kalbant apie pareigas - yra buvusių ministrų, esamų Seimo narių, signatarų. Bet konkrečiai nereikėtų kaltinti tų žmonių: jeigu yra sudarytos sąlygos naudotis privilegijomis, natūralu, kad žmonės jomis naudojasi. Pirmiausia reikia nesudaryti sąlygų tokioms privilegijoms ir jų nebus“, - sakė už sveikatą atsakingas vicemeras, socialdemokratų vadovas Gintautas Paluckas.

Tuo metu N. Markevičius atkreipė dėmesį, kad filiale veikiantis Aviacijos centras yra vienintelis Lietuvoje atliekantis užsienio aviakompanijų pilotų sveikatos patikrinimus, čia dirba itin kvalifikuoti medikai, centras aprūpintas moderniausia aparatūra.

Avialinijų kompanijos yra sudariusios sutartis dėl maždaug 200 pilotų aptarnavimo, tuo metu privilegijuotų pacientų gydymas, anot direktoriaus, būdavo apmokamas iš ligonių kasų.

Pasak R. Šimašiaus, atskiras pacientų sąrašas, kaip manoma, egzistavo nuo sovietmečio, kadangi ligoninė buvo kelis dešimtmečius įvardijama kaip privilegijuotųjų įstaiga.

Filiale be kitų paslaugų vykdoma ir reabilitacija, čia yra du baseinai, pritaikyti ir neįgaliesiems, vandens procedūroms skirtas padalinys. N. Markevičius tvirtina, kad nuo šiol ligoninės poliklinika, ligoninės infrastruktūra bei paslaugomis galės naudotis visi vilniečiai.

G. Paluckas sako, kad savivaldybė neturi duomenų, kad už paslaugas medikams būtų atsilyginama dovanomis ar pinigais.

Tuo metu R. Šimašius užsimena, kad šiuo metu savivaldybė atlieka vidinį tyrimą dėl situacijos aiškinantis, kaip veikė ši sistema ir ar nebuvo švaistomos ligoninės lėšos bei piktnaudžiaujama tarnybine padėtimi. Meras pabrėžia, kad šiuo metu filialo vadovas čia jau nebedirba.

„Priklauso nuo to, ką mes atrasime. O akivaizdu, kad buvo negerai“, - teigė meras, paklaustas, ar kreipsis į teisėsaugą.

R. Markevičius žada, kad nuo liepos panaikinus Antakalnio klinikinės ligoninės filialo juridinį statusą čia neliks direktoriaus ir jo pavaduotojo, tai pat naikinama po du vadovus iš Ūkio, Personalo, Statistikos skyrių. Šiuo metu filiale dirba apie 600 darbuotojų, aptarnaujančių beveik 13 tūkst. pacientų, ligoninėje yra 157 lovos stacionariniam gydymui.

Vilniaus klinikinė ligoninė dažnai sulaukia centrinės valdžios dėmesio: pernai rugsėjį taryba nepritarė gydymo įstaigos perdavimui į Sveikatos apsaugos ministerijos rankas - čia planuota steigti Geriatrijos centrą, skirta senolių gydymui.

Ligoninė šį vasarį sulaukė ir dėl to, jog nuomoja radiologijos paslaugas ir neturi savo budinčių specialistų, ji įspėta apie galimą veiklos stabdymą, tačiau vėliau ministras Aurelijus Veryga patikino, kad tai nebus daroma.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kasčiūnas: tarnybos įpareigotos neteisėtus migrantus nedelsiant grąžinti į Baltarusijos teritoriją papildyta 21:53 (497)

Šiandien valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovė Agnė Bilotaitė priėmė...

Profesorius Čaplinskas: delta atmainos virusas dauginasi kitaip nei prieš tai plitusių (85)

Sergamumo koronavirusu padėtis šalyje blogėja. Kasdien skelbiami vis didesni naujai...

Karolis Kasperas | D+

Hitlerio vaikai: neapykantos tradicijas skiepijo nuo 10 metų, o nepaklūstančius siuntė į „perauklėjimo“ stovyklas

Yra sakoma – tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Adolfas Hitleris taip pat nusprendė...

Karbauskis: Landsbergis turi važiuoti pas Nausėdą ir neišeiti, kol nesusitars (484)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako, jog...

Prienų rajone – įspūdingas nuosavas pomidorų ūkis: augina kelis šimtus skirtingų jų veislių (1)

300 skirtingų pomidorų veislių – tiek šiemet savo pomidorų ūkyje jų augina agronomė ir...

Eskedar Maštavičienė: jei didžioji dalis nelegalių migrantų liktų Lietuvoje – jie taptų legaliais gyventojais (910)

14 metų Lietuvoje gyvenanti ir Lietuvos pilietybę turinti pabėgėlė iš Etiopijos Eskedar...

Šių specialistų trūkumas garantuoja, kad darbą tikrai gausite: jokių viršvalandžių ir vidutinis 2000 eurų atlyginimas

Ar pamenate, kai jūsų klausdavo, kuo norėsite būti užaugę? Ką darėte, kai atėjo laikas...

Liūdnai pagarsėjusių diktatorių meniu: dėl kokių priežasčių jie sau neleido kulinarinių įmantrybių

Anaiptol ne iš gerosios pusės pagarsėję XX a. politikos veikėjai galėjo mėgautis išskirtine...