Signalizuojančius automobilius abiturientai papuošė šmaikščiais užrašais, balionais ir kitais aksesuarais. Tiesa, Delfi redakciją pasiekė kelių pasipiktinusių gyventojų laiškai, kuriuose jie pastebi, kad dvyliktokai savo transporto priemonėmis Gedimino prospekto važiuoja dviračių takais, taip pat yra nesaugiai pusiau išlindę pro atvirus automobilių langus.

Vilniaus policija informavo, kad 15.55 val. buvo gautas sunerimusio žmogaus pranešimas, jo Gedimino pr. Katedros link važiuoja automobilių kolona. Asmuo teigė, kad pro langus išlindę studentai šūkauja bei rėkauja. Teigiama, kad keliamas pavojus eismo saugumui.

Anot policijos, daugiau su abiturientais susijusių pranešimų nėra gauta.

Už tokį elgesį jaunuolių gali laukti didelės problemos. Vairuotojas už nesaugų keleivių vežimą (išlindus pro langus) gali susilaukti baudos nuo 150 iki 300 eurų. Keleiviai už važiavimą neprisisegus saugos diržų gali būti taip pat „apdovanoti“ – sulaukti baudos nuo 30 iki 50 eurų.

Vaizdo medžiagoje užfiksuota, kad automobiliai stovėjo, o vėliau ir važiavo dviračiams skirtoje atkarpoje, už tai vairuotojui gali tekti susimokėti nuo 30 iki 90 eurų baudą.

Pirmadienį prasidės brandos egzaminų sesija

Lygiai po savaitės, birželio 5-ąją, šalies mokyklose prasidės pagrindinė valstybinių brandos egzaminų sesija. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, prašymus laikyti egzaminus šiemet pateikė 27 492 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių moksleiviai.

Kaip skelbia NŠA, pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės birželio 5 d. lietuvių kalbos ir literatūros mokykliniu ir valstybiniu brandos egzaminu ir baigsis birželio 27 d. muzikologijos mokykliniu egzaminu. Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 13 d.

„Šiemet brandos egzaminus išlaikę abiturientai bus pirmieji, kurie gaus skaitmeninius brandos atestatus. Tai vienintelė šių metų naujovė. Abiturientai skaitmeninius brandos atestatus galės peržiūrėti, atsisiųsti ir atsispausdinti patys, jei jiems reikės popierinio dokumento. Norint atestatą gauti anksčiau, nebereikės laukti, kol baigsis brandos egzaminų sesija, užteks išlaikyti pasirinktus egzaminus.

Stojant į Lietuvos aukštąsias mokyklas abiturientams nereikia teikti popierinių dokumentų, nes priėmimas vyksta per Bendrojo priėmimo informacinę sistemą“, – sakė Nacionalinės švietimo agentūros direktorė Rūta Krasauskienė.

Pažymima, kad norintys gauti brandos atestatą turi išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą. Iš viso moksleiviai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus. Laikyti maksimalų brandos egzaminų skaičių šiais metais pasirinko 0,26 proc. kandidatų.

Anot NŠA, egzaminų rinkimosi tendencijos nesiskiria nuo ankstesnių metų. Kaip ir pernai, norintieji laikyti valstybinius brandos egzaminus dažniausiai rinkosi anglų kalbos, matematikos, biologijos, istorijos egzaminus. Laikyti anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą nusprendė 18 020 kandidatų, matematikos – 15 560, istorijos – 7 743, biologijos – 6 384, geografijos – 4 430 kandidatų.

Lyginant su praėjusiais metais, šiemet daugiau abiturientų pasirinko valstybinius geografijos ir chemijos brandos egzaminus. Nežymiai sumažėjo matematikos, anglų kalbos, fizikos, biologijos valstybinių brandos egzaminų populiarumas.

R. Krasauskienė taip pat atkreipia dėmesį, jog šiemet, kaip ir pernai, brandos egzaminus galės laikyti ir Lietuvos mokyklose besimokantys ukrainiečiai: pagrindinėje brandos egzaminų sesijoje dalyvaus 85 abiturientai iš Ukrainos.

„Ruošiantis egzaminams abiturientai gali pasinaudoti parengtomis pagalbos priemonėmis: nuo trumpųjų pasitikrinimo testų, lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos vaizdo konsultacijų įrašų, gerai įvertintų darbų pavyzdžių, praėjusių ir ankstesnių metų brandos egzaminų užduočių, egzaminų vertinimo gairių, kuriose ras informaciją, kaip teisingai pateikti atsakymus,“ – pažymėjo NŠA vadovė.

Brandos egzaminai bus vykdomi 2596 centruose. Abiturientų valstybinių brandos egzaminų darbus vertins daugiau nei 1000 vertintojų elektroninio vertinimo aplinkoje, kuri sudaro technologines sąlygas užtikrinti vertinimo kokybę.

Pakartotinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 28 d. – liepos 13 d. Jos rezultatai bus paskelbti ne vėliau kaip iki liepos 17 d.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)