aA
Vilniaus meras Remigijus Šimašius viešojoje erdvėje susikūrė daug besišypsančio, tačiau nedaug ką nuveikusio žmogaus įvaizdį, portalui LRT.lt sako viešųjų ryšių specialistas Arijus Katauskas. „R. Šimašiui atsiranda tikras pavojus, nes prie jo vardo, jo gebėjimų vadovauti miestui klijuojasi iki galo nebaigtų darbų, neįvykusių dalykų etiketė“, – teigia jis. Gatvėje kalbintiems vilniečiams kadenciją įpusėjęs miesto meras taip pat įspūdžio kol kas nepaliko.
Remigijus Šimašius
© DELFI / Domantas Pipas

2015 m. pavasarį R. Šimašius antrajame tiesioginių merų rinkimų ture laimėjo prieš daugiau nei 10 metų prie sostinės vairo stovėjusį Artūrą Zuoką. Tuomet dabartinis Vilniaus meras kartu su Liberalų sąjūdžiu į rinkimus ėjo su šūkiu „Viskas bus gerai“, tačiau pastaruoju metu viešojoje erdvėje akcentuojami ne itin malonūs merui dalykai – ilgai užsitęsęs Vilniaus gatvės remontas bei Gedimino kalno nuošliaužos.

Portalo LRT.lt gatvėje pakalbintų vilniečių įsitikinimu, R. Šimašius kol kas yra nepastebimas.

„Vilniuje gyvenu dar tik porą mėnesių, bet pasigendu daugiau konkretumo ir charakterio parodymo. Iš blogų dalykų turbūt labiausiai pastebime Vilniaus gatvę – kad labai ilgai tvarko. O iš gerų – galbūt daugiau kultūros renginių“, – sakė 27-erių iliustratorė Lina.

46-erių muzikantas Donatas kol kas nesusidarė jokio įspūdžio apie Vilniaus merą. „Nieko nei blogo, nei gero negalėčiau pasakyti. Bet gatvių kokybė prastesnė, prie A. Zuoko buvo geriau“, – sakė jis.

Neįsimintinas R. Šimašius ir 64-erių valstybės tarnautojai Ninai: „Tik žinau, kad toks yra, ir viskas“.

Tuo metu teisininkas Linas galvoja, kad dauguma dalykų, kuriuos daro R. Šimašius, – tik šou. „Bent jau jo, kaip mero, darbų nematau, nes jis daugiau vaikosi viešųjų ryšių, o kažkokio labai ryškaus pagyvėjimo, lyginant su A. Zuoku, aš nematau. Tik visokie gražūs atidarymai, kokią nors tują nupjauna – tokie šou. Nesimato veiklumo, realių, paprastam vilniečiui matomų darbų“, – kalbėjo 35-erių vyras.

Neturi kuo pasigirti?

Vytauto Didžiojo universiteto politologo profesoriaus Lauro Bielinio verdiktas toks pats kaip ir pakalbintų vilniečių – anot jo, R. Šimašius buvo nelabai pastebimas.

„Veikimas be didelių, įspūdingų projektų, tačiau tuo pačiu nebuvo padaryta kažkokių didelių klaidų, skandalų. Tai rodo, kad jis sugebėjo mero įvaizdį išlaikyti stabilų“, – portalui LRT.lt kalbėjo politologas.

Kovo mėnesį šalies premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad vienintelis R. Šimašiaus darbas buvo nupjauta tuja. L. Bielinio teigimu, net ir nesidomintiems miesto reikalais žinoma, kad R. Šimašiaus kadencijos metu buvo sutvarkyta Neries krantinė, o tokie S. Skvernelio pareiškimai skirti viešiesiems ryšiams.

„Nemanyčiau, kad vienai valdžios šakai reikėtų taip kritikuoti didžiausio šalies miesto vadovybės veiksmus. Problemų yra, kaip ir visur, bet vis dėlto miestas gyvuoja, nesustoja, nebuvo kažkokių didelių avarijų“, – teigė VDU profesorius.

Tuo metu viešųjų ryšių agentūros „Nova Media“ vyresnysis partneris A. Katauskas teigia, kad formuojasi R. Šimašiaus, kaip besišypsančio, bet mažai ką nuveikiančio mero, įvaizdis.

„Negalima jo kaltinti dėl visko, bet prie jo „limpa“ ir Vilniaus gatvė, ir Gedimino bokšto kalnas, ir visi kiti pusiau juokingi, pusiau skandalingi įvykiai. Manau, kad visos šios aplinkybės R. Šimašiui labai nepalankios ir tai lemia, kad daugelis iš mūsų pradeda galvoti, ar tikrai Vilniaus miesto meras yra pajėgus įgyvendinti tam tikrus veiksmus. O tai jau pavojinga“, – kalbėjo viešųjų ryšių specialistas.

A. Katausko manymu, R. Šimašius, jei norėtų viešojoje erdvėje formuoti stipraus ir patikimo mero įvaizdį, be sutvarkytų Neries krantinių, kol kas neturi kuo pasigirti: „R. Šimašiui bus sunku rasti kažkokių grandiozinių, didelių projektų, į kuriuos galės besti pirštu, nes visą laiką kritikai sakys, kad tai yra arba ne mero pasiektas rezultatas, arba kad rezultatas galėtų būti geresnis. Prisiminkime kalbas dėl Žalgirio stadiono, nacionalinio stadiono ar dėl vis prastėjančių gatvių.“

Viešųjų ryšių ekspertas: R. Šimašius beveik neturi kuo pasigirti
© DELFI / Kiril Čachovskij

Viešųjų ryšių specialistas įsitikinęs, kad nėra labai svarbu, ar tokios problemos kaip vienos gatvės sutvarkymas tiesiogiai liečia žmones, nes jos svarbios kaip simboliai. „Mes kalbame, kad Vilniaus gatvė Vilniaus mieste nesutvarkoma ir Vilniaus meras negali rasti paaiškinimų, kodėl taip yra. Šiame sakinyje triskart paminėjau Vilnių, o tai – labai stipri simbolika. R. Šimašiui atsiranda tikras pavojus, nes prie jo vardo, jo gebėjimų vadovauti miestui klijuojasi iki galo nebaigtų darbų, neįvykusių dalykų etiketė“, – sakė A. Katauskas.

VDU politologas L. Bielinis laikosi nuomonės, kad rinkėjai reaguoja ne į tai, kas svarbu miestui, o į tai, kas įspūdinga.

„O įspūdinga rinkėjui – nupjauta tuja, nes tai gana juokingai atrodo, griūvantis kalnas, nes tai simbolio griuvimas, trūkęs vamzdis su į upę ištekėjusiais nešvarumais – visa tai bus prirašyta merui tarsi tai būtų jo ir jo struktūros darbo pasekmė. Įsigilinę galėtume pamatyti, kad miesto valdžia susijusi su tomis problemomis tik tiek, kad tai yra tame pačiame mieste“, – svarstė pašnekovas.

Nurašyti dar neverta

Kiek daugiau nei prieš metus, po Liberalų sąjūdį sukrėtusio korupcijos skandalo, partijos pirmininku buvo išrinktas būtent R. Šimašius. Politologo L. Bielinio manymu, šešėlis, krintantis ant LS reputacijos, kenkia ir Vilniaus merui. „Visos problemos, kurios yra šioje partijoje, atsispindi jo politinėje karjeroje ir atsispindės toliau“, – teigė VDU profesorius.

Viešųjų ryšių specialistas A. Katauskas sutinka, kad partijos reputacija nėra pliusas, tačiau jis mano, kad vertinant R. Šimašių viešojoje erdvėje dažniausiai akcentuojamos sostinės mero pareigos.

„R. Šimašius negali atsiremti į stiprią politinę jėgą, bet vis dėlto reikėtų labiau vertinti, kaip jis susitvarko su savo tiesioginėmis pareigomis. Kai yra linksniuojamas viešojoje erdvėje, R. Šimašius mažiau siejamas su Liberalų sąjūdžio problematika, o labiau su Vilniaus miesto problematika ir lyginamas su tuo pačiu A. Zuoku. Manau, kad tai kur kas didesnė žala R. Šimašiui negu LS reputacija“, – portalui LRT.lt komentavo A. Katauskas.

Jis taip pat teigia, kad R. Šimašiaus laukia didelis iššūkis, jeigu jis nori būti perrinktas Vilniaus meru antrai kadencijai. A. Katausko teigimu, rinkėjų lūkesčiai yra dideli ir kelių nupjautų tujų bei sutvarkytos Neries krantinės neužteks. Viešųjų ryšių specialistas mano, kad sostinės vadovui, imantis Gedimino kalno problemos, nereikėtų iniciatyvos atiduoti premjerui S. Skverneliui.

„Kai artėsime link rinkimų, turbūt matysime ir baigtą [remontuoti] Vilniaus gatvę, ir sutvarkytą Gedimino kalną. Jeigu R. Šimašius neatiduos iniciatyvos premjerui, tai jis turės žinučių. Tokių žinučių, nuveiktų darbų sąrašas pakankamai trumpas ir oponentai greičiausiai tinkamai tai išnaudos, nes žiniasklaidoje būna labai daug triukšmo dėl Vilniaus miesto, jis lyginamas su Kaunu. Tad iššūkiai bus milžiniški, bet R. Šimašiaus „nurašinėti“ dar tikrai neverta“, – sakė A. Katauskas.

Politologas L. Bielinis išskyrė tris veiksnius, nuo kurių priklausytų, ar, R. Šimašiui nusprendus siekti antros kadencijos, jis galėtų išlikti mero poste.

„Svarbiausias veiksnys – ar bus realiai stiprių konkurentų, o šiuo metu jų nelabai matome. Antra, ar nesusiformuos iš tikrųjų nuo R. Šimašiaus priklausančių problemų sąrašėlis – problemų, dėl kurių jis arba jo vadovaujama struktūra turėtų būti atsakingi. Trečia, aiškumas pačių rinkėjų galvose, koks turi būti meras ir kokio mero jie norėtų“, – kalbėjo L. Bielinis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Gyvai / Rodriguezo tritaškiai išgelbėjo CSKA kailį prieš fantastiškai kovojusį „Žalgirį“ (242)

Kauno „Žalgirio“ ekipa (4/4) trečiadienį nesėkmingai pradėjo rusiškų išbandymų etapą:...

Širdies nepakankamumu Lietuvoje serga daugiau nei 100 tūkstančių, bet apie tai nežino: kokie būdingi simptomai? (12)

Jei vis sunkiau lipti laiptais, net ramybės būsenoje smarkiai plaka širdis , ima trūkti oro...

Žymus buvęs gangsteris knygoje atskleidė slapčiausias nusikalstamo pasaulio detales, knygos išleidimo dieną žuvo nuo kulkos (4)

Buvęs Danijos gaujos vadas, parengęs prisiminimus, kuriuose išsamiai aprašoma, kaip jis paliko...

Auštrevičius kritikuoja Grybauskaitės dešimtmetį: Lietuva tampa pigia Vakarų Europos kopija (114)

Gana anksti apie savo dalyvavimą 2019 m. rinkimuose į Lietuvos prezidentus pranešęs Liberalų...

Vilnietę pribloškė akiplėšiškas pardavėjos pareiškimas (77)

Kaip dažnai atėjus į parduotuvę tenka susidurti su nemandagiu personalo aptarnavimu? Tikriausiai...

Po nesėkmės suirzusi Rusija trimituoja: Lietuvą sukaustė baimė (516)

Kremlius trečiadienį pasmerkė „smarkų spaudimą“ dėl Rusijos kandidato į Interpolo...

„Plius dydis“: kaip išdrįsti būti ryškiai ir stilingai, jei figūra – didesnė nei standartas (44)

Plius dydžio figūra ir žodis stilius anksčiau galėjo skambėti kaip utopija. Tačiau tie laikai...

Lietuvių kavos gėrimo įpročiai šiurpina italą: mane purto tas užpylimas (236)

Kava – vienas populiariausių žmonijos gėrimų, be kurios neapsieina daugelio žmonių rytas. O...

Vilnietį ne juokais supykdė kontrolės atsakymas (21)

Vilniuje viešuoju transportu važinėju dažnai. Neretai tenka sutikti ir keleivių kontrolę ....

Pietryčių Azijos interneto ekonomikoje neregėtas augimas: kodėl būtent ten nugula pasaulio milijardai? (1)

Kaip skelbia naujausios prognozės, Pietryčių Azijos interneto ekonomika šiais metais gali išaugti...