aA
Iš užsienio į Lietuvą grįžę ir savivaldybės paskirtose patalpose karantinuoti asmenys kelia baimę ne tik patalpų savininkams, bet ir šalia karantinuotiems asmenims. Penktadienį ir savaitgalį Utenos apskrities pareigūnai net kelis kartus vyko į Molėtų rajone esančius svečių namus „Gerugnė“, kur jiems teko drausminti girtaujančius, triukšmą keliančius, saviizoliacijos taisykles pažeidinėjančius ir net svetimą turtą niokojančius vyrus. Viešbučio savininkai nežino, ko griebtis, ir laukia, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų.
Viešbutyje siaučia karantinuoti tautiečiai iš Norvegijos: svečius iš gatvės susikelia per balkoną ir niekur kraustytis neketina
© Utenos apskr.VPK

Situaciją sudrumstė svečiai iš Norvegijos

Viešbučio „Gerugnė“ direktorė Diana Vytienė pasakoja, kad pirmieji 4 karantinuoti žmonės šiomis dienomis jau išvyksta iš savivaldybės skirtų patalpų, jie visą karantino laikotarpį jokių problemų nekėlė. Anot jos, šie asmenys laikydamiesi karantino elgėsi pavyzdingai, ir savivaldybė laiku pasamdė apsaugą, kuri asmenis prižiūrėdavo, atveždavo jiems maistą. Anot jos, situaciją sudrumstė patys paskutiniai 6 žmonės, kurie atvyko iš Norvegijos.

„Jie čia atvažiavo ketvirtadienio naktį ir tik atvykę pradėjo kelti neramumus. Kai pasirašėme sutartį su savivaldybe, tai kalbėjome, kad šiuo metu mūsų visi darbuotojai yra išėję atostogų arba turi prastovas, tad mes patys tų karantinuotų asmenų neprižiūrėsime. Savivaldybė pasamdė apsaugą ir mes į visa tai stengiamės nesikišti.

Mums apie situaciją pranešė kurjeris, jis pasakojo, kad viešbutyje triukšmaujama. Susisiekėme su savivaldybės atstovu, jį informavome, nuvykusi į vietą ir pati pamačiusi situaciją, iškviečiau policiją. Pasirodo, triukšmą kėlė du iš šešių viename kambaryje gyvenančių jaunų vyrų. Atvykę pareigūnai juos apramino, bet to neužteko ir jie nesiliovė“, – aiškina viešbučio direktorė.

Ateina ir pašalinių asmenų

Anot pašnekovės, kitą dieną vaikščiodama su vyru pastebėjo prie viešbučio per pėsčiųjų perėją einantį jauną vaikiną, kuris buvo vienas iš karantinuotų asmenų. D. Vytienė pasakoja, kad, pastebėjusi be jokių apsaugos priemonių į parduotuvę alkoholinių gėrimų pirkti susiruošusį vaikiną, ji viską užfiksavo ir su įrodymais laukė policijos pareigūnų bei informavo savivaldybę.

„Grįžę namo sulaukėme pranešimo iš apsaugos tarnybos, kad vienas iš asmenų nori būti atskirtas. Stengiamės neturėti jokio sąlyčio su karantinuotais žmonėmis, tad vyras nuvažiavo palikti jiems raktų. Viešbutyje vyras rado pašalinius žmones, jie įlipo į balkoną su virvėmis. Ten buvo ne tik vietinių gyventojų, bet ir žmonių iš gatvės. Teko ir vėl kviesti pareigūnus“, – prisimena ji.

Niokoja ir kambarius

D. Vytienė pati stebisi esama situacija, jos žiniomis, šiems neramumus keliantiems asmenims policija yra surašiusi įspėjimus. Pasak jos, paskutinį kartą buvo gautas pranešimas, kad vienas iš viešbutyje esančių kambarių yra suniokotas.

„Žmonės, kurie gyvena šalia, girdėjo visokius triukšmus. Mes kambariuose dar nebuvome, laukiame, kol žmonės išvyks, nes jie nesilaiko taisyklių, vaikšto koridoriais, po balkonus, tad mes nežinome, ar jie yra sveiki. Iškvietėme policijos pareigūnus, jie matė, kad sienos sudaužytos.

Kaip mums pasakojo kiti gyventojai, lovos taip pat sulaužytos, bet policija turbūt to nematė. Kai šie asmenys išvažiuos, tada ir matysime tikrąją situaciją“, – detales atskleidžia viešbučio direktorė.

Viešbutyje siaučia karantinuoti tautiečiai iš Norvegijos: svečius iš gatvės susikelia per balkoną ir niekur kraustytis neketina
© Utenos apskr.VPK

Asmenys ir toliau gyvena viešbutyje

D. Vytienė atskleidžia, kad buvo prašoma šiuos chaosą keliančius asmenis išskirti arba išvežti iš patalpų, bet situacija tokia, kad jie ir toliau gyvena viešbutyje „Gerugnė“. D. Vytienė aiškina, kad dabar visą parą budi ir viešbutį prižiūri apsaugos tarnyba, o ją keičia policija.

„Asmenys iš Norvegijos atvyko ketvirtadienį ir turėtų čia apsistoti dvi savaites. Vienas iš čia gyvenančių vyrų visur skambino ir tikino, kad turi patalpas, kuriose gali gyventi vienas, bet mes nesame informuoti apie jo išvykimą, vadinasi, jis dar nepatikrintas ir gyvena su tokiais žmonėmis, kurie kelia grėsmę. Mes klausėme vieno iš viešbutyje gyvenančių asmenų, ar girdi keliamą triukšmą, bet turbūt bijo sakyti, kas iš tiesų ten vyksta.

„Manau, kad žala bus atlyginta savivaldybės, nes turime pasirašę su ja sutartį. Savivaldybė moka už šių žmonių apgyvendinimą čia. Pastarosiomis dienomis situacija kiek ramesnė, stengiamės patys nesikišti, o palikti tvarkytis tam, kas atsakingas už tai“, – atvirauja ji.

Viešbutyje siaučia karantinuoti tautiečiai iš Norvegijos: svečius iš gatvės susikelia per balkoną ir niekur kraustytis neketina
© Utenos apskr.VPK

Pareigūnai vyko drausminti net kelis kartus

Kaip skelbiama Utenos apskr. policijos internetiniame puslapyje paviešintoje informacijoje, kovo 27 d. (penktadienį) Molėtų r. PK pareigūnai gavo pranešimą iš viešbučio savininkės, kad asmenys, atvežti priverstinai izoliuotis į viešbutį „Gerugnė“ Molėtuose, nederamai elgiasi kambario balkone: galimai vartoja alkoholį, triukšmauja. Molėtų r. PK Reagavimo skyriaus policijos pareigūnai, nuvykę į minėtą vietą, viešosios tvarkos pažeidimo tuo metu nenustatė.

Tačiau kovo 28 d. (šeštadienį), apie 10 val., vėl buvo gautas pranešimas – pastebėta, kad iš viešbučio „Gerugnė“ išėjo asmuo, kuriam yra paskirta priverstinė saviizoliacija savivaldybės numatytose patalpose. Į įvykio vietą nuvykę Molėtų r. PK Reagavimo skyriaus pareigūnai pamatė asmenį, stovintį šalia viešbučio. Vaikinas neneigė, kad pažeidė saviizoliacijos reikalavimus, ir paaiškino, kad buvo parduotuvėje nusipirkti alkoholinių gėrimų. Policijos pareigūnai vaikinui paaiškino priverstinės saviizoliacijas reikalavimus, kad jam yra draudžiama pasišalinti iš viešbučio patalpų. Vaikinas prisipažino, kad tai žinojo, tačiau piktybiškai pasišalino iš paskirtos saviizoliacijos vietos. Dėl šio įvykio pareigūnų surinkta medžiaga bus perduota Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui dėl LR Administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 45 straipsnio pažeidimo.

Įvykiai „Gerugnės“ viešbutyje tęsėsi ir kovo 29 d. (sekmadienį) vėl buvo gautas pranešimas iš viešbučio „Gerugnė“ savininkės. Ji įtarė, kad galimai suniokotas turtas kambaryje, kuriame gyvena saviizoliaciją pažeidęs jaunuolis ir kitas asmuo. Kambaryje buvo girdėti triukšmas ir jame galimai buvo girtaujama. Pareigūnai patekę į patalpą nustatė tyčinį turto sugadinimo ir sunaikinimo faktą. Buvo sudaužyta kambario gipso kartono siena. Padarytas nuostolis tikslinamas. Dėl šio įvykio, priklausomai nuo patirtos turtinės žalos, jaunuoliams bus taikoma atsakomybė pagal LR ANK 115 str. arba LR BK 187 str. (tyčinis turto sunaikinimas ar sugadinimas).

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(211 žmonių įvertino)
3.8910

Top naujienos

Vokietija skambina pavojaus varpais dėl žmonių, kurių visai nepasiekia COVID-19 perspėjimai: užsimenama ir apie rytų europiečius skubiai pradėtas bandomasis projektas (122)

Kai vasario viduryje didžiausias Vokietijos laikraštis „Bild“ paskelbė informaciją, jog tarp...

Atvejų mažiau, bet „biuletenių“ rekordas užfiksuotas pernai balandį – kokios priežastys tai lėmė? (4)

„ Sodra “ pernai fiksavo rekordinius išrašomų nedarbingumo pažymėjimų, vadinamųjų...

Vaidas Mikaitis | D+

Raudonųjų žibintų kvartale apsilankiusius lietuvius nustebino geidulių tenkinimo tvarka: pasijutome tarsi sporto salėje

Vienas protingas žmogus yra pasakęs, jog jei rašytojas nori būti gerai skaitomas, jis turi...

Žiaurumu visą Lietuvą šokiravęs 17-metės žudikas per daug kentėjo, todėl gaus solidžią kompensaciją (398)

Dėl įvykdyto šaltakraujiško nusikaltimo daugiau kaip prieš dešimt metų visą Lietuvą...

Po kvietimo panaudoti 100 „Litexpo“ likusių dozių – būrys norinčiųjų pasiskiepyti papildyta (514)

Šeštadienį likus 100 „ AstraZeneca “ dozių, Vilniaus miesto mero patarėjas Karolis...

Naktį Vilniuje užsiliepsnojo į kelio atitvarą atsitrenkęs „Seat“

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Vilniuje, Geležinio Vilko g., išvažiavęs iš tunelio,...

Šaltus pavasario orus staigiai pakeis vasariška šiluma (5)

Sulaukėme dar vienos šaltos gegužės nakties. Sekmadienio rytas auš taip pat vėsus, bet dieną...

XX amžiaus pradžioje gimęs interjero stilius, kuris mūsų namų nepalieka iki šių dienų: skoninga ir ne pigi elegancija (23)

Minimalistinis stilius pradėjo formuotis praėjusio amžiaus pradžioje. Tam neginčijamos...

Netrukus bus viešai skelbiamos vyrų ir moterų algos įmonėse: 4 patarimai darbdaviams (91)

Siekiant mažinti algų atotrūkį tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio, „Sodra“ skelbs...

Intymi išpažintis: man 25-eri ir aš lig šiolei nežinau, kas yra orgazmas (68)

Kalbos apie seksą ir seksualumą neretai verčia jausti didelį spaudimą būti „normaliems“, t....