aA
Du Kauno savivaldybės tarybos valdančiosios „Vieningo Kauno“ frakcijos nariai – Benjaminas Želvys ir vicemeras Povilas Mačiulis – Etikos komisijai turėjo aiškintis dėl savo nusišalinimo nuo tarybos posėdyje nagrinėtų klausimų.
Povilas Mačiulis ir Visvaldas Matijošaitis
Povilas Mačiulis ir Visvaldas Matijošaitis
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Iš pradžių tarybos narius pripažinusi pažeidusiais įstatymą dėl privačių ir viešų interesų derinimo, antradienį Etikos komisija savo sprendimą pakeitė.

Opozicija svarsto, kad su tuo gali būti susijusi valdančiųjų atstovų komisijoje kaita: antradienį skubos tvarka į tarybos posėdžio darbotvarkę įtrauktas klausimas, pagal kurį vietoj „Vieningo Kauno“ atstovo Karolio Stirbio į komisiją deleguotas šios frakcijos seniūnas Andrius Palionis.

„Ar šitas sprendimas nėra susijęs su paskutinio Etikos komisijos posėdžiu, kur buvo svarstomas jūsų klausimas? Nes Karoliui kompetencijų užtenka, o Andriui jūs pridedate per daug naštos, jis jau tiek nepaveš“, – į vicemerą P. Mačiulį antradienį vykusiame posėdyje kreipėsi konservatorė Jurgita Kupčinskienė.

Tiek posėdžio metu, tiek BNS valdantieji teigė, kad narys keičiamas dėl jo užimtumo, o su priimtais sprendimais tai nesusiję.

Vis dėlto svarstant klausimą pakartotinai, B. Želviui ir P. Mačiuliui pateikus papildomus paaiškinimus dėl savo balsavimo, sprendimas buvo pakeistas.

„Svarstymas įvyko ir komisijos nariai balsų dauguma nusprendė, kad P. Mačiulis ir B. Želvys įstatymo nuostatos nepažeidė“, – BNS trečiadienį sakė komisijos pirmininkė, konservatorių frakcijos seniūnė Edita Gudišauskienė.

Ji sakė svarstanti galimybę teikti šiuo klausimu atskirąją nuomonę.

P. Mačiulis teigia, jog sprendimas pakeistas, nes opozicijai priklausanti komisijos pirmininkė anksčiau komisijos nariams pateikė neteisingą informaciją.

„Patį pirmąjį posėdį, kuriame buvo svarstomas šitas klausimas, E. Gudišauskienė sušaukė mano atostogų metu, kai aš negalėjau dalyvauti. Labai keista tai, kad ji to posėdžio metu net neperskaitė mano raštiško paaiškinimo ir, kaip matyti pagal posėdžio stenogramą, bandė motyvuotai suklaidinti komisijos narius. Vėliau etikos komisijos sprendimu man buvo suteiktas pakartotinas šansas išsakyti savo argumentus. Turėdamas šansą tai padaryti, sekančiame posėdyje aš įrodžiau, kad klausimo svarstyme nedalyvavau“, – sakė P. Mačiulis.

Nemalonumų tarybos nariams kilo dėl nusišalinimo, kai buvo svarstomos mokyklos pertvarkos planas: vasarį sprendžiant dėl mokyklų reorganizavimo, taip pat – dėl diskusijų sukėlusios Šv. Mato mokyklos likimo, salę paliko opozicinės Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai. Tada, daliai tarybos narių nusišalinus nuo klausimo svarstymo dėl galimo interesų konflikto, neliko kvorumo.

Siekiant išlaikyti kvorumą, buvo paskelbtas balsavimas dėl nepritarimo „Vieningo Kauno“ atstovų nusišalinimams.

Po šių procedūrų sprendimas buvo priimtas 19 tarybos narių balsavus už, dviems susilaikius.

Opozicijai kilo abejonių, kad P. Mačiulis ir B. Želvys dalyvavo balsuojant dėl jų pačių nusišalinimo nepriėmimo.

Etikos komisija pirmojoje išvadoje nurodė nustačiusi, kad tarybos nariai neišėmė savo kortelių ir buvo salėje.

Kauno vicemeras P. Mačiulis yra privačios mokyklos „Erudito licėjus“ vienas iš steigėjų, todėl nusišalina nuo visų su švietimu susijusių klausimų. Net ir nepriėmus jo nusišalinimo, jis nedalyvavo balsuojant dėl mokyklų pertvarkos.

Vicemeras teigia dalyvavęs tik svarstant klausimus dėl kitų asmenų nusišalinimo nepriėmimo, o sprendžiant jo klausimą, išėmė kortelę, bet to neužfiksavo elektroninė sistema.

„Aš laiku išsitraukiau kortelę ir nusišalinau nuo balsavimo. Rodydami balsavimo išklotinę, jie bando įrodyti, kad mano kortelė buvo įdėta. Nors tai buvo balsavimo sistemos klaida, kurią komisijai patvirtino informacinių technologijų specialistai“, – BNS sakė Kauno vicemeras.

Panašius paaiškinimus komisijai pateikė ir B. Želvys.

Etikos komisijos išvados bus perduotos Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, kuri, gavusi kreipimąsi, buvo nurodžiusi savivaldybei išnagrinėti šiuos klausimus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pasiruoškite, nuo pirmadienio kasdienybė Lietuvoje keičiasi – lokalūs karantinai, nuotolinis ugdymas, susibūrimų ribojimai (126)

Naujų susirgimų koronavirusu skaičiai Lietuvoje muša naujus rekordus. Vyriausybė trečiadienį...

Ekspertai apie augančias paslaugų kainas: jei kainos didėja, turėtume džiaugtis (50)

Kol Europa džiaugiasi krintančiomis kainomis, lietuviai krato kišenes. Per metus vartojimo prekės...

Dar 8 šalies savivaldybėms gali grėsti karantinas: į raudoną zoną pateko ir Vilnius patikslinta (365)

Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo...

Nauja tvarka dėl izoliacijos: SAM paaiškino, kas tiksliai keičiasi (56)

Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą...

Jasikevičiaus sąskaitoje – pirmoji pergalė „El Clasico“ mūšyje: intriga sugrįžo pabaigoje „Barcelona“ pasivijo „Žalgirį“ turnyro lentelėje (11)

Šarūnas Jasikevičius stovėdamas prie „ Barcelonos “ (4/1) vairo pasiekė pirmąją savo...

Teismo salėje širdį gniaužianti byla: nesulaukusi pagalbos ligoto mažamečio mama priėmė kraupų sprendimą (319)

Kauno apygardos teismas pradėjo nagrinėti neeilinę bylą – pasikėsinimu nužudyti sunkiai...

Šiluma kol kas nesitrauks, bet lietaus klius beveik visai Lietuvai (2)

Šeštadienį iki pietų tankiausi lietaus debesys keliaus per pietinius šalies rajonus. Vėliau...

Mįslingas ir kraupus penkių vyrų likimas arba amerikietiškas Diatlovo perėjos variantas (37)

1978 metais Kalifornijos Čiko mieste pakeliui namo po koledžo krepšinio rungtynių mįslingai...

39 metų lietuviui COVID-19 prasidėjo neįprastai, dabar vyras tikina: niekam nelinkėčiau tokio sirgimo (569)

39 metų paramedikas Mantas (tikrasis vardas redakcijai žinomas) pats patyrė, kad COVID-19 liga...

|Maža didelių žinių kaina