aA
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga mano, kad teisėsaugos pateikti įtarimai viceministrei Linai Jaruševičienei yra iš piršto laužti ir pateikus visus atsakymus artimiausiu metu jų bus atsisakyta. Ministras taip pat teigia nesuprantantis prezidento Gitano Nausėdos raginimų kuo greičiau pateikti paaiškinimus. Pasak A. Verygos, Prezidentūra pandemijos metu visą situaciją stebėjo iš arti.
Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Paraginimai grįžti ir pasiaiškinti man taip pat yra keisti, nes visą laikotarpį, kuomet SAM vyko COVID-19 valdymo štabas, Prezidentūros atstovai kiekvieną rytą nuotoliniu videoryšiu jungdavosi prie štabo ir stebėjo, ir matė visą šitą situaciją. Lygiai taip pat matė, kai mes dalinamės darbus“, – LRT radijui sakė A. Veryga.

Paklaustas, ar įtarimai L. Jaruševičienei yra nepagrįsti, A. Veryga teigė, kad taip.

„Mano manymu, taip, ir praktiškai neabejoju, kad, pateikus detalius paaiškinimus, šių kaltinimų bus atsisakyta. Aš tikrai tuo tikiu ir tikiuosi. Bet kaip ir sakiau, šešėlis yra mestas ir pabandykit įsivaizduoti, kaip žmonės, kurie neskaičiavo laiko ir (...) ėmėsi atsakomybės, darė ir dirbo darbus, dabar atsiduria situacijoje, kuomet yra kaltinami piktnaudžiavimais. Tai man tas tikrai nesuprantama“, – sakė jis.

A. Veryga taip pat teigė, kad jokių priekaištų dėl darbo viceministrei neturi.

„Keista ir sudėtinga situacija. Aš labai tikiuosi, kad tai, kas vyksta su viceministre, nedemotyvuos kitų komandos narių dirbti. Nes tie kaltinimai, kurie yra pateikti, kad viršyti įgaliojimai... Tai iš esmės dirbant darbus, kurie neįprastomis sąlygomis buvo deleguoti kitiems ministrams, tai rodo iki galo ir nesupratimą buvusios situacijos pandemijos metu. Viceministrei aš neturiu nė menkiausių priekaištų ir tikrai esu dėkingas už darbą“, – teigė jis.

„Viceministrė nusprendė pasitraukti iš komandos ne dėl to, kad ji yra mananti esanti kalta, bet tiesiog kaip ir kiekvienas Lietuvos pilietis galėtų įrodyti savo nekaltumą, apsiginti jau nebūdama politinės komandos nare“, – sakė jis.

Kaip ELTA jau skelbė, pirmadienį teisėsauga pranešė apie pareikštus įtarimus sveikatos apsaugos viceministrei L. Jaruševičienei.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) teigimu, atliekamame tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo L. Jaruševičienė įtariama galimu piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei įgaliojimų viršijimu. Tą patį pirmadienį viceministrė įteikė prašymą ją atleisti.

Prieš dvi savaites Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė apie atliekamą ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtų veiksmų, susijusių su didelės vertės koronaviruso reagentų pirkimu. Įtarimai prekyba poveikiu pareikšti tuometiniam Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentui Šarūnui Narbutui. Jis, susilaukęs įtarimų, iš šių pareigų pasitraukė.

Prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga negali likti nuošalyje, bei ragino ministrą grįžti iš atostogų ir pateikti atsakymus, kuomet jo politinio pasitikėjimo komandos narei Linai Jaruševičienei buvo pareikšti įtarimai.

A. Veryga iš atostogų anksčiau negrįš: atostogų klausimą aptariau su premjeru

A. Veryga taip pat teigė, kad tiesioginis jo vadovas yra premjeras Saulius Skvernelis ir su juo situaciją jis yra aptaręs. Pasak jo, iš premjero jis nesulaukė raginimų nei iš atostogų grįžti, nei iš pareigų trauktis.

„Situaciją aš aptariau ir su savo vadovu, premjeru, aš jam pateikiau visus reikalingus paaiškinimus ir taip pat aptariau atostogų klausimus. Galėčiau tik priminti – sprendimus dėl mano, kaip ministro, atostogų, priiminėja mano vadovas. Iš premjero raginimų (grįžti iš atostogų – ELTA) negavau“, – teigė ministras.

Nors opozicija siūlė ministrui trauktis iš posto, bet A. Veryga patikino, kad to tikrai neketinąs daryti.

„Trauktis nematau jokios būtinybės. Tikiu ir tikiuosi, kad po detalių paaiškinimų ir tarnyboms bus aišku, kad šioje situacijoje viceministrės kaltės nebuvo“, – sakė jis.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(82 žmonės įvertino)
3.5610

Top naujienos

Migrantų šeimoms – geros žinios iš teismų: jiems bus neribojama laisvė (28)

Lietuvoje dar tik formuojasi praktika, kaip elgtis su į Lietuvą atklydusiais migrantais. Pirmosios...

Nuvykus į ligoninę kauniečiui įtarė Laimo ligą, bet gydymo neskyrė: ligoninė paaiškino, kodėl taip nutiko (69)

„Delfi“ pasiekė skaitytojos Ingos pasakojimas, kuriame ji dalijasi savo brolio patirtimi. Anot...

Viena šeima įsisuko į nelaimių karuselę: po senelių laidotuvių neteko ir namų (27)

Antradienio naktį Šalčininkų r. Gerviškių seniūnijai priklausančiame Gudelių kaime nutiko...

Nuo skersinio kritęs Tvorogalas nevyniojo žodžių į vatą: noriu pamiršti tai, pailsėti nuo gimnastikos specialiai „Delfi“ iš Tokijo (71)

2019-ųjų Europos žaidynių ir 2020-ųjų Europos čempionas pratimuose ant skersinio Robertas...

Per pandemiją įkūrė verslą, kuris sulaukė didžiulės sėkmės: dabar net riboją gamybą, kad išlaikytų kokybę (131)

Tautvydo ir Arūnės Švenčionių „Obels dūmas“ – per pandemiją įkurtas šeimos verslas....

Nustebusio Rapšio apmaudas: sunku pasakyti, kodėl taip nutiko specialiai „Delfi“ iš Tokijo (146)

Pirmasis iš Lietuvos plaukikų į Tokijo baseiną šokęs Danas Rapšys 400 m plaukimo laisvu...

Šešis šimtukus už egzaminus gavęs panevėžietis rinksis studijas prestižiniame universitete (83)

Nors Nacionalinė švietimo agentūra paskutiniųjų valstybinių brandos egzaminų – istorijos,...

Niūrias nuotaikas pataisęs Šidlauskas prognozavo rekordus: vėsus, geras baseinas vėliavnešys krimtosi dėl klaidų ir perdegimo (22)

Pirmieji Lietuvos plaukikų startai Tokijo olimpinėse žaidynėse nepradžiugino. 400 m laisvu...

Rūta Lapė | D+

Kasdienybės herojai. Milijonais skaičiuojamas vienos sėkmingiausių Lietuvos manekenių turtas ir Povilaičio namas Palangoje

Julijos Steponavičiūtės gyvenimo istorija – vaikystė be mamos, neregėta sėkmė modelių...