„Seimo opozicija turi teisę inicijuoti interpeliaciją bet kuriam ministrui, tad jie šia savo teise ir naudojasi. Ministras A. Veryga mielai atsakys į visus interpeliacijos klausimus, kai jų sulauks. Tokiais atvejais klausimai turi būti pateikiami laikantis nustatytos tvarkos, tad ir atsakymai bus pateikti išlaikant reikiamas procedūras“, – sakoma ministerijos BNS pateikdame komentare.

Su pačiu A. Veryga BNS susisiekti nepavyko.

Interpeliacijos klausimus dar bus bandoma suderinti tarp opozicinių frakcijų, BNS sakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis. Pasak jo, preliminariai planuojama ministrą klausti dėl situacijos su receptiniais vaistais, taip pat dėl sprendimo nuo sausio 1 dienos nekelti atlyginimų medikams, dėl politinio pasitikėjimo asmenų įdarbinimo bei spaudimo Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų vadovams trauktis iš pareigų.

Anot Socialdemokratų partijos frakcijos, klausimų taip pat kelia vykdoma priklausomybės ligų centrų reforma, kai koordinuojančią įstaigą ketinama kurti ne Vilniaus priklausomybės ligų centre, bet steigiant naują instituciją. Be to, siekis įvesti kadencijas ne tik sveikatos priežiūros įstaigų vadovams, bet ir visiems vadovaujantiems asmenims administracijoje, socialdemokratų manymu, paralyžiuotų įstaigų veiklą ir pakenktų pacientų interesams.

„Mums kyla klausimų dėl sveikatos apsaugos sektoriaus vizijos – ar tokia apskritai egzistuoja. Šiuo metu nėra aišku, kaip ministras mato reformas, kiek jos pagrįstos, ar jos racionalios“, – teigia LSDP frakcijos narys Algirdas Sysas.

Kaip pranešė Seimo ryšių su visuomene skyrius, interpeliacijos procedūrą pradėti sutarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio, „Tvarkos ir teisingumo“, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės vadovai. Tikimasi iki trečiadienio tarp opozicinių frakcijų suderinti interpeliacijos klausimus ir surinkus reikiamą parašų kiekį ne vėliau kaip ketvirtadienį pradėti interpeliacijos procedūrą.

Pagal Seimo statutą, ministro interpeliaciją pradėti gali ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Gavęs interpeliaciją Vyriausybės narys privalo ne vėliau kaip per dvi savaites pateikti atsakymus, o Seimas juos gavęs turi apsvarstyti ne vėliau kaip per penkias darbo dienas. Tuomet Seimas balsuoja, ar pritarti ministro atsakymams, o tuo atveju, jei siūloma nepritarti ir ministrui reiškiamas nepasitikėjimas, tokiam sprendimui priimti už balsuoti turi ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Kelti medikų algas nuo sausio reikalauja naujai įsteigtas Lietuvos medikų sąjūdis, platintoje peticijoje buvo reikalavimas nuo sausio jį didinti 30 proc., per artimiausius metus – dar 50 proc, o iki 2020 metų jis turėtų pasiekti vidutinį Europos Sąjungos šalių gydytojų atlyginimą. A.Veryga su Lietuvos gydytojų sąjunga preliminariai yra sutaręs dėl mažiau ambicingo didinimo, pradedant nuo kitų metų gegužės, bet ir šis galimas augimas dar derinamas su Finansų ministerija.

Be to, nuo lapkričio įsigaliojus tvarkai, pagal kurią vaistinėse gali lankytis slapti pirkėjai, pacientai ėmė skųstis, jog vaistinės ėmė prašyti receptų vaistams, kuriems iki tol tokių reikalavimų netaikė, nors, atsižvelgiant į teisės aktus, turėjo tą daryti. A. Veryga teigė, kad nebuvo žinoma apie tokį didelį pažeidimų mastą, todėl pacientai ir nebuvo iš anksto informuojami, kad turėtų pasirūpinti receptais. Atsižvelgusi į kilusį pasipiktinimą, ministerija pranešė, kad pusmetį vaistinės dėl slaptų pirkėjų užfiksuotų pažeidimų baudžiamos nebus.