aA
Valstybės vadovai detaliai nekomentuoja Seime svarstomų Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisų, kuriomis siūloma suteikti jiems galimybę susipažinti su platesnio spektro kriminalinės žvalgybos informacija, tačiau sutartinai teigia nematantys poreikio tokioms pataisoms.
Valstybės vadovai įvertino Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas: nemato poreikio keisti dabartinę tvarką
© DELFI / Domantas Pipas

ELTA primena, kad Seime svarstant Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisas, siūloma numatyti galimybę aukščiausiems valstybės vadovams – prezidentui, Seimo pirmininkui ir premjerui – suteikti platesnio spektro kriminalinės žvalgybos informaciją, esant motyvuotam rašytiniam prašymui.

Šiuo metu galiojančiame Kriminalinės žvalgybos įstatyme numatyta, kad tiek institucijos, tiek valstybės vadovai kriminalinės žvalgybos informaciją gali gauti, esant motyvuotam jų rašytiniam prašymui, jeigu jiems nepakanka pateiktos susipažinti apibendrintos kriminalinės žvalgybos informacijos.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen jos atstovės spaudai Ilonos Petrovės Eltai perduotame komentare tvirtina, kad minėtos įstatymo pataisos yra nereikalingos.

„Manau, kad šios pataisos nereikalingos. Tai būčiau pasakiusi ir pataisų autoriui, jeigu jis būtų supažindinęs su savo idėja prieš imdamasis darbo. Nenorėčiau kalbėti už kitus valstybės vadovus, tačiau man dabartinė tvarka atrodo pakankama. Nematau poreikio ją keisti“, – teigiama Eltai perduotame parlamento vadovės komentare.

Prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai Ridas Jasiulionis tvirtino, kad prezidentūros atstovai nebuvo pakviesti į Kriminalinės žvalgybos pataisų rengimo darbo grupę, tad, anot jo, plačiau šių iniciatyvų šalies vadovas nekomentuos.

Tiesa, pasak R. Jasiulionio, prezidentas neturi priekaištų dabartinei tvarkai, numatančiai šalies vadovų galimybes susipažinti su kriminalinės žvalgybos informacija.

„Prezidentas neturi pretenzijų dabartinei susipažinimo su kriminalinės žvalgybos ir žvalgybos informacija tvarkai“, – G. Nausėdos poziciją Eltai perdavė R. Jasiulionis.

Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtino, kad Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisos tebėra aptarinėjamos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete, tad jas vertinti dar yra anksti. Vyriausybės vadovė pabrėžė galėsianti siūlomus pakeitimus įvertinti, kai šie bus teikiami su visa įstatymo projekto redakcija.

Vis dėlto ministrė pirmininkė teigė nematanti pagrindo šiuo metu keisti tvarką, kuria numatoma, su kokia kriminalinės žvalgybos informacija gali susipažinti valstybės vadovai.

„Pabrėžčiau, kad mano kaip ministrės pirmininkės pareigų vykdymui svarbi ir žinotina informacija, reikiama ir įstatymo numatyta apimtimi, man gali būti pasiekiama ir šiuo metu, taip pat kaip ir kitiems valstybės vadovams, tad nuostata dėl pačios teisės kriminalinės žvalgybos informaciją gauti nėra jokiu būdu nauja. Kadangi esu įsitikinusi, kad turiu galimybę ir dabar gauti visą būtiną informaciją, poreikio keisti tai reglamentuojančią procedūrą nematyčiau“, – Eltai perduotame komentare cituojama I. Šimonytė.

Seime sudarytai darbo grupei Kriminalinės žvalgybos įstatymo pataisoms parengti pasiūlius suteikti galimybę prezidentui, Seimo pirmininkui ir premjerui susipažinti su platesnio spektro kriminalinės žvalgybos informacija, dalis parlamento opozicijos ėmė kritikuoti tokią iniciatyvą, teigdami, kad taip valstybės vadovams būtų suteiktos perteklinės galios.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
2.3333

Top naujienos

Kas pernai iš tiesų vyko su Rusijos ekonomika: augo nebent degtinės pardavimai

Rytų Europos studijų centro ( RESC ) partneriai Ukrainoje teigia, jog aiškinimai, kad Rusijos...

Kiek emigrantų pinigų pasiekia Lietuvą ir kiek iškeliauja iš jos: smarkiai išaugo pervedimų dalis į dvi šalis (1)

Per praėjusių metų tris ketvirčius užsienyje gyvenantys lietuviai į Lietuvą pervedė panašiai...

Išdalintos M.A.M.A 2022 statulėlės: Vaido Baumilos triumfas ir ypatingas dėmesys Ukrainai (8)

Sausio 27-ios vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje aidėjo didžiausias metų muzikos renginys –...

Savaitgalį pasidžiaugsime vos viena gražia diena: kai kur išvysime ir saulės

Šeštadienio dieną per šalį slinks anticiklono gūbrys. Lietuvoje dangų daug kur dengs pilkų...

Mažeikiškių šeimą sukrėtė dukrelės netektis: žinojome, kad laiko turime nedaug

Mažeikiuose gyvenantys 28 m. Brigita ir 30 m. Lukas nė baisiausiame sapne nesapnavo, kad likimas jų...

Po Moldovos prezidentės žodžių – Rusijos grasinimas: negalvokit, kad nebus pasekmių (15)

Rusijos politikai grasina Moldovai dėl šalies valdžios pareiškimų, susijusių su diskusija apie...

Lietuvis išbandė brangiausią pramogą Las Vegase: tas 90 minučių prisiminsiu visą gyvenimą (4)

Žinoma, Las Vegase galima be sustojimo lošti ir duotis vakarėliuose. Septynias ar dešimt dienų....

Įtemptos BMW gaudynės Vilniuje: bėgo per visą miestą, rėžėsi ir į „Škoda“, ir į paštomatą papildyta (11)

Vėlų penktadienio vakarą Vilniuje pareigūnams teko vytis nestojusį vairuotoją.

Viktorija Sakalauskaitė

Kaip aš ieškojau vyro Tinderyje: draugės aikčiojo jį išvydusios, bet vienas jo atsakymas skaudžiai nusviedė mane atgal į realybę (3)

Ar jūs tikite meile iš pirmo žvilgsnio? Ar tikite, kad kažkur pasaulyje yra tas ponas ar ta ponia...

Lukas Gricius ir Naglis Bierancas pademonstravo išskirtinį stilių: akys krypo į neįprastas detales (4)

Naglis Bierancas ir Lukas Gricius M.A.M.A raudonuoju kilimu žengė pasidabinę išskirtinai.