Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai siūlys Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) įvertinti apkaltos konservatoriui Mykolui Majauskui galimybę.
Mykolas Majauskas
© DELFI / Domantas Pipas

„Jau yra iniciatyva, prašai renkami, kad Etikos ir procedūrų komisija pradėtų tyrimą jo (M. Majausko – BNS) atžvilgiu. Mūsų moterys frakcijoje tą iniciatyvą rodo, pats kreipimasis į Etikos ir procedūrų komisiją, einama tuo pačiu keliu, kuriuo buvo einama dėl Kęstučio Pūko“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Pastebėjus, kad kaltinimai seksualiniu priekabiavimu M. Majauskui grindžiami liudijimais apie penkerių metų senumo įvykius, t. y. iki Seimo nario priesaikos, R. Karbauskis teigė, jog komisija turėtų aiškintis, ar Seimo narys kategoriškai neigdamas merginos liudijimus nemeluoja.

„Čia tikriausiai kiltų klausimas dėl to, ką jis sakė dabar, ir kiek tas sakymas dabar skiriasi nuo to, ką darė tada“, – sakė R. Karbauskis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė teigė, jog po kreipimusi į EPK surinkta apie keturiasdešimt parašų, nors formaliai tokiam kreipimuisi pakaktų ir vieno Seimo nario rašto.

„Šiuo atveju, kaip ir K. Pūko atveju, kreipiamasi į Etikos ir procedūrų komisiją, o EPK turi teisę vėliau teikti nutarimą dėl specialiosios komisijos, kuri nagrinėja apkaltos galimybę, sudarymo. Kaip jie darė K. Pūko atveju, taip prašome, kad įvyktų ir M. Majausko atveju, kad būtų apklaustos tos moterys, liudininkai, žurnalistai, kurie su moterimis kontaktavo, ir būtų sprendžiama dėl apkaltos“, – BNS sakė A. Širinskienė.

Pagal Seimo statutą, tirdama Seimo nario veiksmus, jei kyla įtarimų, kad Seimo narys galbūt šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, Etikos ir procedūrų komisija ne mažesne kaip keturių penktadalių visų komisijos narių balsų dauguma siūlo pradėti Seimo nariui apkaltos procesą.

Būtent nuo Seimo Moterų grupės kreipimosi į Etikos ir procedūrų komisiją prasidėjo seksualiniu priekabiavimu įtarto Kęstučio Pūko apkaltos procesas.

Konstitucinis Teismas konstatavo, kad K. Pūkas sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, nes priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų. K. Pūkas pasitraukė iš Seimo prieš pat balsavimą dėl jo mandato panaikinimo.

M. Majauską seksualiniu priekabiavimu apkaltino viena mergina, kurios tapatybė neskelbiama. Televizijai „Info TV“ ji teigė, kad incidentas įvyko daugiau nei prieš penkerius metus, M. Majauskui einant tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus patarėjo finansų klausimais pareigas.

Mergina pasakojo, kad politikas, būdamas neblaivus, ją pasikvietė į butą sostinės senamiestyje, ją nurenginėjo bei siekė seksualinių santykių, tačiau jai išsigandus, atsitraukė.

M. Majauskas šią informaciją neigia. Jis kreipėsi į prokuratūrą dėl šmeižto, pirmadienį dėl galimo Seimo nario apšmeižimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Teisėsauga dėl paties M. Majausko elgesio nusprendė tyrimo nepradėti, nes nenustatė tarnybinio ar kitokio priklausomumo tarp M. Majausko ir redakcijai duomenis pateikusios merginos.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Miestelyje užvirė tikras karas: dar nė vienas kunigas taip nesielgė (3)

Dūkšto miestelis Ignalinos rajone ūžia kaip bičių avilys. Ir viskas – dėl vietos kunigo...

„Žalgiris“ sužinojo savo varžovą pusfinalyje – teks kautis su Eurolygos čempionu Šaras: stengsimės aplošti geriausius (60)

Praėjus mažiau nei dviem valandoms po to, kai Kauno „Žalgiris“ namuose iš kovos dėl Eurolygos...

Jasikevičius prisiekė meilę „Žalgiriui“ ir pažadėjo klubui šviesią ateitį (80)

Kauno triumfas – Pirėjo krachas. Šturmuoti „Žalgirio“ tvirtovės atžygiavęs...

Nurodymas švenčiantiems žalgiriečiams: kas pirmas išeis namo, tam ryte į treniruotę (2)

Po rungtynių Kauno „Žalgirio“ rūbinėje ilgai trenkė įvairių kartų klubui dedikuotos dainos...

Orai: savaitgalį šalį užlies šiluma – deja tik trumpam (5)

Paskutinė darbo diena bus gaivi, o nuo šeštadienio į šalį vėl atkeliaus maloni šiluma. Poilsio...

Tokias moteris galima pažinti iš tolo, jei žinai, ko ieškoti: vedusiems jos pavojingos (192)

Trečdalis susituokusių porų teigia, kad yra bent kartą žengę „į kairę“. Ir čia puikiai...

Svajonę įgyvendinęs „Žalgirio“ kapitonas: man, kaip kauniečiui, tokia pergalė yra nereali (13)

Beveik visą karjerą Kauno „Žalgiryje“ praleidęs Paulius Jankūnas ketvirtadienį įgyvendino...

JAV Valstybės departamentas nesikiš į Venckienės ekstradicijos procedūrą (311)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Valstybės departamentas nesikiš į buvusios teisėjos ir...

Europa, ruoškis: graikus darkart pranokęs „Žalgiris“ žengė į Eurolygos elitą (810)

Kauno „Žalgiris“ po 19-os metų pertraukos praveria Eurolygos finalo ketverto duris:...

Patikrino: devyni iš dešimties Lietuvos interneto vartotojų – vagys žala viršija 2,1 mlrd. eurų (545)

„Biški“ vagis nebūna“ – tokiu šūkiu autorių teisių organizacijos ketvirtadienį durė...