Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai siūlys Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) įvertinti apkaltos konservatoriui Mykolui Majauskui galimybę.
Mykolas Majauskas
© DELFI / Domantas Pipas

„Jau yra iniciatyva, prašai renkami, kad Etikos ir procedūrų komisija pradėtų tyrimą jo (M. Majausko – BNS) atžvilgiu. Mūsų moterys frakcijoje tą iniciatyvą rodo, pats kreipimasis į Etikos ir procedūrų komisiją, einama tuo pačiu keliu, kuriuo buvo einama dėl Kęstučio Pūko“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

Pastebėjus, kad kaltinimai seksualiniu priekabiavimu M. Majauskui grindžiami liudijimais apie penkerių metų senumo įvykius, t. y. iki Seimo nario priesaikos, R. Karbauskis teigė, jog komisija turėtų aiškintis, ar Seimo narys kategoriškai neigdamas merginos liudijimus nemeluoja.

„Čia tikriausiai kiltų klausimas dėl to, ką jis sakė dabar, ir kiek tas sakymas dabar skiriasi nuo to, ką darė tada“, – sakė R. Karbauskis.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė teigė, jog po kreipimusi į EPK surinkta apie keturiasdešimt parašų, nors formaliai tokiam kreipimuisi pakaktų ir vieno Seimo nario rašto.

„Šiuo atveju, kaip ir K. Pūko atveju, kreipiamasi į Etikos ir procedūrų komisiją, o EPK turi teisę vėliau teikti nutarimą dėl specialiosios komisijos, kuri nagrinėja apkaltos galimybę, sudarymo. Kaip jie darė K. Pūko atveju, taip prašome, kad įvyktų ir M. Majausko atveju, kad būtų apklaustos tos moterys, liudininkai, žurnalistai, kurie su moterimis kontaktavo, ir būtų sprendžiama dėl apkaltos“, – BNS sakė A. Širinskienė.

Pagal Seimo statutą, tirdama Seimo nario veiksmus, jei kyla įtarimų, kad Seimo narys galbūt šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką, Etikos ir procedūrų komisija ne mažesne kaip keturių penktadalių visų komisijos narių balsų dauguma siūlo pradėti Seimo nariui apkaltos procesą.

Būtent nuo Seimo Moterų grupės kreipimosi į Etikos ir procedūrų komisiją prasidėjo seksualiniu priekabiavimu įtarto Kęstučio Pūko apkaltos procesas.

Konstitucinis Teismas konstatavo, kad K. Pūkas sulaužė priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, nes priekabiavo prie jo padėjėjomis norėjusių įsidarbinti ar šias pareigas ėjusių merginų. K. Pūkas pasitraukė iš Seimo prieš pat balsavimą dėl jo mandato panaikinimo.

M. Majauską seksualiniu priekabiavimu apkaltino viena mergina, kurios tapatybė neskelbiama. Televizijai „Info TV“ ji teigė, kad incidentas įvyko daugiau nei prieš penkerius metus, M. Majauskui einant tuometinio premjero Andriaus Kubiliaus patarėjo finansų klausimais pareigas.

Mergina pasakojo, kad politikas, būdamas neblaivus, ją pasikvietė į butą sostinės senamiestyje, ją nurenginėjo bei siekė seksualinių santykių, tačiau jai išsigandus, atsitraukė.

M. Majauskas šią informaciją neigia. Jis kreipėsi į prokuratūrą dėl šmeižto, pirmadienį dėl galimo Seimo nario apšmeižimo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Teisėsauga dėl paties M. Majausko elgesio nusprendė tyrimo nepradėti, nes nenustatė tarnybinio ar kitokio priklausomumo tarp M. Majausko ir redakcijai duomenis pateikusios merginos.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pirmą kartą prabilo Osamos bin Ladeno motina jų namai – turtų ir įtakos atspindys (39)

Ant kampinės erdvaus kambario sofos įsitaiso ryškiai apsirengusi moteris. Sekcijos stikle, už...

Artimiesiems – šokas: vyrą po medikų vizito namuose rado ištiktą insulto (103)

Insultas, bet atvykote pavėluotai – tokius žodžius išgirdo sesuo, atvežusi savo brolį į...

Apmokestino fotosesijas Palangos botanikos parke (128)

Jeigu rengiatės Palangos botanikos parke rengti vestuvinę fotosesiją, pasiruoškite papildomus 60...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Nesuteikime galimybės Vėlyviui tapti saviraiškos laisvės kankiniu

Ilgai bandžiau tai ignoruoti apsimesdamas, jog nematau, kad prekybos centruose vietoje kremų nuo...

Toma Vaškevičiūtė: kai jaučiu nepakantumą žmonėms ir aplinkai – jaučiuosi purvina ir labai skurdi (16)

Toma Vaškevičiūtė , 2008 m. baigė aktorinio meistriškumo studijas Lietuvos teatro ir muzikos...

Mažoji Lietuva Anglijoje: pūsles ir varginantį darbą kenčia dėl 220 svarų per 3 dienas (702)

Mažoji Lietuva – taip šmaikščiai vadinamas vaisių ir daržovių pakavimo fabrikas Visbiče,...

Feisbuke uraganą sukėlusios karalienių įkvėpėjos ir jos vyro interviu apie turtus kraunančią veiklą ir tikrąjį gyvenimą (434)

Neseniai feisbuke it virusas paplito įrašas, kuriame Rasa Kaktytė kvietė moteris šypsotis,...

Edita Mildažytė: esu pakankamai įtakinga, kad galėčiau priimti sprendimus ir vykdyti savo gyvenimo planą taip, kaip noriu (295)

DELFI tęsia įtakingiausiųjų rinkimus, kuriuose – ir didžiausią įtaką turinčios...

Vasariška šiluma dar džiaugsimės ir kitą savaitę, tik dažnesni bus trumpi lietūs (2)

Vasariški orai iš Lietuvos dar nesitraukia ir žada toliau džiuginti šiluma. Tiesa, dažnesni bus...

Apie Vėlyvio akibrokštą bažnyčioje pasisakė ir Liudvikas Andriulis: „trolinti“ reikia ir galima stipresnius už save, ne silpnesnius (339)

Režisierius Emilis Vėlyvis kartu su projekto „Zero Live Show“ aktorių komanda per Žolinę...