aA
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato komunikacijos skyrius informuoja, kad Seimo narei Agnei Širinskienei penktadienį buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir per penkiolika kalendorinių dienų savo noru nurodoma sumokėti pusę minimalios baudos – 250 eurų.
Agnė Širinskienė
Agnė Širinskienė
© DELFI / Domantas Pipas

Policija praneša, kad Visagino policijos komisariate buvo nagrinėjama administracinio nusižengimo byla dėl Seimo narės A. Š. administracinio pažeidimo.

Primename, kad 2020 m. gruodžio 20 d., Seimo narė neturėdama pagrindo pažeidė ribojimą judėti Lietuvos Respublikos teritorijoje tarp savivaldybių, atvyko iš Ignalinos rajono savivaldybės į Visagino savivaldybę.

2021 m. sausio 4 d. vadovaujantis LR ANK 573 str. Seimo narei buvo išsiųstas šaukimas atvykti į Utenos aps. VPK Visagino policijos komisariatą pateikti paaiškinimą dėl padaryto administracinio nusižengimo ir administracinio nusižengimo protokolo surašymui.

Penktadienį parlamentarei atvykus į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Visagino skyrių ir buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas.

Išeinančios iš parduotuvės laukė pareigūnai

Praėjusių metų gruodžio 21 dieną A. Širinskienė feisbuke aprašė apie susitikimą su policijos pareigūnais. Ji rašė, kad nusprendė iš namų Dūkšte grįžti į Vilnių.

„Pirmadienis – juk darbo diena. Tačiau… benzino bake degalų likę vos 50 kilometrų ir klausimas, kaip bus su tuščiu šaldytuvu? Tiesiog apsipirkti nespėjau, nes ketvirtadieninis Seimo posėdis iki išnaktų užtruko, tada iš karto važiavau namo, o paskui – įvesta važiavimo kontrolė…“, – bandau pati pasiteisinti, puikiai suprasdama, kad rizikos grupei priklausantis vyras pats maisto visą savaitę tikrai nevažiuos“, – feisbuke rašė politikė.

Ji su vyru nusprendė, kad prieš važiuodama į Vilnių užsuks į degalinę Visagine, o ten ir maisto nupirks.

„Juolab artėja 21 valanda, kai bus sumažinta judėjimo kontrolė keliuose ir judėjimas prieš darbo savaitę taps laisvesnis“, – savo sprendimą aiškino politikė.

„20 val. 50 min. atsiduriu ant Visagino ribos. Nors posto darbo diena jau į pabaigą ir policijos postas netrukus bus nuimtas (taip ir buvo, kai grįžau atgal), sustabdo policininkė. „Gal įleisite bent degalų nusipirkti?“ – jai pasirodo pakankama objektyvi priežastis“, – feisbuke rašė A. Širinskienė.

Jau po 21 valandos vakaro A. Širinskienė apsilankė prekybos centre, kur apsipirkus jos laukė policija.

„Paskubomis įsipilu degalų (20 val. 55 min., kaip rodo degalinės kvitas). Ir pakeliui stabteliu prie vietinio LIDL – jau 21 val. Parduotuvė beveik tuščia, tad susimetu būtiniausius produktus ir – greitai prie kasų. 21.08 išmušamas čekis ir… čia jau laukė policija. Pasirodo, jų manymu, įsipylusi degalų aš jau nebeturėjau teisės įsigyti maisto“, – apie susitikimą su policija feisbuke rašė A. Širinskienė.

Policijos pareigūnai parlamentarei pranešė, kad dėl jos veiksmų bus informuota vadovybė ir politikė bus pakviesta į apklausą.

„Mano bandymas paaiškinti, kad turiu nupirkti maisto vyrui, jiems pasirodo nepakankamas. Tad laukiu, mielai dalyvausiu apklausoje ir atsakysiu į visus klausimus. Taip pat ir tuos, kodėl savo vyrui perku maistą Visagine, ir galėsim padiskutuoti, ar maisto pirkimas rizikos grupės žmogui, kuris nevyksta į prekybos centrus pats, yra pakankamai objektyvi priežastis lankytis parduotuvėje po to, kai nusipirkai degalų“, – rašė ji. A. Širinskienė

Ji stebėjosi naujosios Vyriausybės sprendimais dėl ribojamo judėjimo šventiniais savaitgaliais.

„Su tokia sukarintos valstybės logika, kurią praėjusį sekmadienį buvo patvirtinę valdantieji, į savo šeimos namus Dūkšte, kurie man yra namai nuo pat 1975 m., kai gimiau, aš nebūčiau galėjusi nė atvažiuoti: nei mano deklaruota gyvenamoji vieta, nei nuosavybė“, – rašė ji.

Politikė A. Širinskienė socialiniame tinkle rašė, kad pirmadienio pakeitimai, kuriuos Vyriausybė padarė apsižiūrėjusi, jog perlenkė lazdą sekmadienį, leido „kitas objektyvias priežastis“ išvykti iš deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės.

„Taigi, leido ir man iš Vilniaus išvykti namo į Dūkštą. Tikiuosi, noras bent savaitgaliais grįžti pas sutuoktinį yra „objektyvi priežastis“. Norėjau tikėti, kad nupirkti maisto mano aplinkybėmis ne toje savivaldybėje, kur esi deklaravęs gyvenamąją vietą ir kurioje neturi nuosavybės, yra objektyvi priežastis judėti. Ypač kai perki maistą savaitei rizikos grupei net pagal kelis veiksnius priklausančiam žmogui“, – ironizavo ji.

Politikė rašė, kad supranta klydusi. „Deja, tikriausiai klydau, nes, kaip patyriau šiandien iš policijos pareigūnų, apsipirkti gali tik savo deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybėje net tuo atveju, kai ta savivaldybė yra už gerų 130 kilometrų, o žmogus, kuris valgys maistą, – čia pat“, – aiškino A. Širinskienė.

Parlamentarė stebėjosi, kad Vyriausybės nutarimai rengiami neapgalvojant visų gyvenimiškų situacijų.

„Nežinau, kaip toli eisim su tokiu valstybės valdymo suvokimu, tačiau labai tikiuosi, kad bukas apribojimų taikymas nesibaigs tuo, jog mes rizikos grupės žmones išginsime į parduotuves vien dėl to, kad kažkas, rengdamas Vyriausybės nutarimą, neapgalvojo visų gyvenimiškų situacijų ir pabandė visus žmones vertinti pagal vieną kurpalį“, – feisbuke rašė LVŽS atstovė Seime.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(78 žmonės įvertino)
4.2564

Top naujienos

Prognozės 2030 m. – negailestingos: specialistai nerimą keliančius sveikatos pokyčius stebi ir Lietuvoje (2)

Nutukimas tampa itin rimta problema visame pasaulyje. Paskutiniais duomenimis, ji kamuoja 13 proc....

Lietuvai gresia tapti brangių degalų šalimi: daugės norinčiųjų užsukti į Lenkiją (25)

Rinkose brangstanti nafta kursto ekspertų spėliones, kad jos kaina toliau augs paveikta...

Aukšto rango įstatymų leidėjas ragina ES griežtinti tikslus dėl automobilių taršos (6)

Europos Sąjunga turėtų sugriežtinti savo kelių transporto dekarbonizacijos tikslus – ir tai...

Ukrainos Odesos srityje įsikurs naujas, visus metus veikiantis pasaulinio lygio kurortas (3)

2023 metų gegužę Odesos Tatarbunarskio rajone bus atidarytas pirmasis kurortinis miestelis,...

Ligoninėje mirė mados ikona ir buvęs „Vogue“ redaktorius Andre Leonas Talley

Mados pasaulyje - skaudi netektis. Anapilin iškeliavo Andre Leonas Talley. Jam buvo 73 metai. Anot...

Įprastinė struktūra įmonėms nebetinka: patarimai vadovams (3)

Lyderystės įgūdžius vystykite sistemiškai. Kuo daugiau žmonių galės vadovauti ir turės...

Mūsų mityba veikia ir nervų sistemą: patarė, koks valgis mažina stresą ir Alzheimerio riziką

Kaip valgydami galime tapti laimingesni? Kas iš tiesų slepiasi sveikatai naudingame maiste? Kaip...

Palmių auginimo namuose ypatumai

Dar Senovės Romoje palmė buvo pergalės ir triumfo simbolis. Tačiau pasirodžius pirmiesiems...

Smegenis ištyrę mokslininkai aptiko visiškai unikalią funkciją: paaiškino, kas nutinka, kai ką nors užmirštate

Remiantis nauja tyrėjų iš Airijos teorija, užmarštis naudinga organizmui, nes tada jis gali...