Jos teigimu, pernai beveik 40 tūkst. gyventojų sprendė, kaip panaudoti dalį savo savivaldybės biudžeto lėšų.

Nuo 2018 metų, kai įvyko pirmasis dalyvaujamasis biudžetas Lietuvoje, savivaldybių gyventojai jau nusprendė dėl 2,3 mln. eurų panaudojimo.

Anot TILS, įprastai savivaldybės kviečia gyventojus siūlyti ir balsuoti dėl idėjų, kurių vertė – nuo septynių iki 150 tūkst. eurų.

Per praėjusius metus gyventojai pateikė daugiau nei 300 dalyvaujamojo biudžeto idėjų. Visos jos susijusios su savivaldybių infrastruktūros, gyvenamosios aplinkos gerinimu. 44 projektai paskelbti laimėjusiais ir bus įgyvendinti per ateinančius dvejus metus.

Viena savivaldybė vidutiniškai sulaukia 17 gyventojų idėjų.

Kitąmet dalyvaujamąjį biudžetą planuoja įgyvendinti dar daugiau savivaldybių – 35. Dvi savivaldybės – Klaipėdos miesto ir rajono – jau rengia dalyvaujamuosius biudžetus ir mokyklose.

Pasak organizacijos, vertinimo metu paaiškėjo, kad vos kelios savivaldybės turi sėkmės rodiklius – didžioji dalis savivaldybių turėtų skirti daugiau dėmesio dalyvaujamojo biudžeto viešinimui, geriau įtraukti laimėjusios idėjos autorius į jos įgyvendinimo procesą bei skelbti daugiau informacijos apie jo eigą.

„Džiaugiuosi augančiu dalyvaujamojo biudžeto populiarumu. Labai norėčiau, kad prieš 2023 metų savivaldos rinkimus jį įgyvendintų kiekviena savivaldybė. Taip pat raginčiau visas savivaldybes dar aiškiau apibrėžti sau keliamus tikslus, matuoti pokytį bei siekti didesnio gyventojų įsitraukimo į sprendimų priėmimą,” – pranešime teigė TILS vadovas Sergejus Muravjovas.

TILS antradienį organizuoja ketvirtąjį „Dalyvaujamojo biudžeto forumą“, kurio metu savivaldybių, mokyklų atstovai bei aktyvūs piliečiai pasidalins geraisiais dalyvaujamojo biudžeto pavydžiais ir pamokomis.

Dalyvaujamasis biudžetas – būdas kartu su bendruomene spręsti dėl viešųjų lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas savivaldybei, mokyklai ar organizacijai ir balsuodami renka labiausiai patikusias.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją