„Yra juodoji dėžė – atliekamas tyrimas, išsiųsta į Jungtines Amerikos Valstijas“, – žurnalistams Seime antradienį sakė ji.

„Įtariamųjų nėra, išsiųstas teisinės pagalbos prašymas į Baltarusiją pateikti prašomus duomenis“, – pridūrė generalinė prokurorė.

Pasak jos, atliekant tyrimą bendradarbiaujama su lenkų pareigūnais, jie buvo atvykę į Lietuvą, o Lietuvos pareigūnai vyko į Lenkiją.

„Dalinamės informacija“, – sakė N. Grunskienė.

Prokuratūra ikiteisminį tyrimą pradėjo Baltarusijos pareigūnams gegužės 23 dieną nukreipus iš Atėnų į Vilnių skridusį lėktuvą ir nutupdžius jį Minske.

Tarp lėktuvo keleivių buvo Baltarusijos opozicijos tinklaraštininkas Ramanas Pratasevičius ir Vilniuje įsikūrusio Europos humanitarinio universito studentė Rusijos pilietė Sofija Sapega, jie buvo sulaikyti.

Minsko režimui dėl šių įvykių buvo įvestos papildomos sankcijos.

Lietuvos teisėsauga vykdo tyrimą pagal straipsnius, numatančius atsakomybę už orlaivo užgrobimą ir tarptautinės teisės draudžiamą elgesį su žmonėmis.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (35)