aA
„TikTok“ socialiniame tinkle ir vėl plinta sukrečiančio turinio vaizdo įrašas – ant žemės praklupdyta, greičiausiai nepilnametė mergaitė, verčiama „aiškintis“, nes neva kažką padarė. Aplink ją sustojusios kitos irgi galimai nepilnametės merginos grasina ją sumušiančios, jeigu to nepadarys.
Smurtas
Smurtas
© Shutterstock

Vaizdo įrašas išplito tarp paauglių plačiai naudojamoje socialinėje platformoje ir kai kuriems vartotojams sukėlė nerimą, kas atsitiko nufilmuotai mergaitei. Jis pavadintas „Kas čia rajone, mes čia rajone“. Jame girdėti, kaip filmuotoja komentuoja: „Šeškai“, „Subačiovkė“, „Pilai“ yra mano rajonas, kuriuos aš gerbiu ir myliu. Gerai, klausimas, dabar aiškinkis, kodėl taip padarei?“.

Klūpanti nepilnametė įsiterpia ir paklausia, ar jau galėtų atsistoti, tačiau jai neleidžiama to padaryti ir prašoma vėl pasakyti, „kodėl taip padarei?“. Mergaitė atsako, kad kai atsistos ir paaiškins, bet tuomet pasigirsta grasinimų lavina.

„Tai yra pamoina. O tu nenori, kad tau dar kelis pliūchus p***čiau arba aš, arba ji?“, – klausia toliau filmuotoja.

Taip pat fone pasigirsta kitos paauglės pasiūlymas: „Arba aš tiesiog iš kumščio tiesiog p**iu.“ Girdimas ir rusiškas komentaras: „Tak ja srazu v celiust je***ula? (liet. „Taip iškart tau į žandikaulį pi***iau“).

Deja, šioje vietoje ir nutrūksta vaizdo įrašas, todėl lieka neaišku, kaip toliau buvo „išsiaiškinti“ santykiai. Pats veiksmas dėl paminėtų Vilniaus mikrorajonų greičiausiai šiame mieste ir vyko, įrašą matę žmonės kreipėsi į žiniasklaidą dėl paviešinimo ir prašė viską išsiaiškinti.

Vilniaus policijos atstovė spaudai Julija Samorovskoja, paklausta, ar teisėsauga žino apie šį atvejį ir jei taip, ar planuoja imtis veiksmų, pakomentavo, kad pavyko išsiaiškinti, jog policija apie šį įvykį buvo informuota lapkričio 14 d.

„Įvykio aplinkybes aiškinasi Vilniaus m. antrojo policijos komisariato pareigūnai ir kol kas sprendimas nepriimtas.“

Taigi, šiuo metu lieka neaišku kodėl ir kada įvyko šis konfliktas.

Kaune ištirti nepilnamečių nusikaltimų protrūkiai

„Delfi“ primena, kad anksčiau socialinėje erdvėje plito nepilnamečių smurto protrūkiai iš Kauno. Šio miesto policijos pareigūnai lapkričio pradžioje paskelbė, kad kartu su Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros prokurorais sėkmingai baigė keliolika ikiteisminių tyrimų, susijusių su nepilnamečių asmenų daromais nusikaltimais.

Policijos pareigūnai išaiškino ne vieną paauglių daromą nusikaltimą, kurie ne vienu patalpintu vaizdo įrašu viešojoje erdvėje baugino gyventojus. Pareigūnai profesionaliai ir greitai siekė išsiaiškinti teisės pažeidimus darančius jaunuolius bei imtis priemonių dėl visuomenės saugumo, kad ateityje tokį nusikalstamą elgesį užkardyti, pranešė policija.

Ypatingo pareigūnų dėmesio sulaukė bei tuo pačiu atkreipę ir visuomenės susidomėjimą keleto minučių vaizdo įrašai, patalpinti socialiniuose tinkluose, kuriuose matyti grupelė paauglių, smurtaujančių prieš kitus panašaus amžiaus jaunuolius. Buvo nustatyta, jog šių metų vasarą, rugpjūčio mėn. pabaigoje, vieną popietę populiariame miestiečių lankomame Draugystės parke Kaune jaunuolių grupelė, kurių amžius nuo 16 iki 18 metų, sumušė nepilnametį (gim. 2005 m.). Keturiems jaunuoliams, iš kurių 2 vaikinai ir mergina nepilnamečiai (visi gim. 2004 m.), buvo pareikšti įtarimai dėl nesunkaus kūno sužalojimo pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 138 str. 1 d.

Konfliktas tarp paauglių kilo dėl merginos, ko pasekoje nukentėjusiajam buvo suduoti smūgiai į įvairias kūno vietas.

Nepilnamečiai įtariamieji prisipažįsta sužaloję bendraamžį bei suvokia savo poelgio pasekmes, nuoširdžiai gailisi. Šiuo metu visiems nusikaltimą padariusiems paaugliams yra pareikšti įtarimai, paskirtos kardomosios priemonės. Kauno apskr. VPK Kauno m. Dainavos PK Veiklos skyriaus pareigūnų grupė toliau atlieka kitus procesinius veiksmus, ikiteisminis tyrimas šiuo metu eigoje.

Kitas paauglių incidentas taip pat įvyko Draugystės parke. Spalio mėn. pradžioje prie nepilnamečio (gim. 2004 m.) priėję keli panašaus amžiaus jaunuoliai pargriovė jį ant žemės bei kojomis ir rankomis tyčia sudavė pastarajam smūgius į galvos sritį. Kilus žodiniam konfliktui, galimai ir vėl dėl merginų, viešoje vietoje, matant pašaliniams parko lankytojams, kartu buvo sumuštas ir kitas 15 metų paauglys. Dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 284 str. (dėl viešosios tvarkos pažeidimo), kuriame nukentėjusiaisiais šiame ikiteisminiame tyrime pripažinti 2 nepilnamečiai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(36 žmonės įvertino)
2.8056

Top naujienos

Kur, kaip ir už kiek galima privačiai išsitirti dėl COVID-19? (246)

Užsiregistruoti koronaviruso tyrimams į mobiliuosius punktus ir po to sulaukti atsakymo gali...

Lietuvė jau septynerius metus su šeima gyvena Ruandoje: papasakojo, kaip čia auginami vaikai ir kodėl ši šalis tapo jos namais (94)

Sutikite, kad susidūrimas su lietuviu Didžiojoje Britanijoje, Norvegijoje ar netgi tokioje tolimoje...

Orai: spaus vis stipresnis šaltukas (4)

Gruodžio 1-os dieną mūsų šalies orus pradės lemti nuo Rusijos į vakarus tįstantis...

Žmonės patraukė gyventi į naujai statomus kaimus, tačiau galima ir labai skaudžiai suklysti ką būtina įvertinti bėgant iš miesto (177)

Gerėjant pragyvenimo lygiui žmonės iš miestų patraukė gyventi į priemiesčius ir netgi netoli...

Kasiulevičius palaiko mokytojų prašymą: tikslingiausia būtų bent 6 savaitėms pereiti tik į nuotolinį mokymą (444)

Šeimos gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius (66)

Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriose...

Siūlo Seime kurti „auksinio balso frakciją“: pretenduotų ir į postus (75)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantis parlamentaras...

Eugenija Grižibauskienė | D+ nariams

Jonavoje gimstančios medžiagos žavi ne tik vietinius: hercogienės vilkėta suknelė padės metus baigti be nuostolių

Dešimtį kilometrų besidriekiantys lino audiniai – tokius įspūdingus kiekius baltos lino...

Laisvės frakcija dėl Valkiūno žodžių kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (238)

Reaguodama į Seimo nario Valdemaro Valkiūno žeminančius žodžius, išsakytus iš Seimo tribūnos,...

|Maža didelių žinių kaina