aA
Lietuvos–Baltarusijos pasienyje kasdien sulaikant maždaug po 100 neteisėtai sieną kirtusių migrantų, darbo itin pagausėjo ir Migracijos departamentui – įstaigą užplūdo prašymai suteikti prieglobstį. Kaip sako Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė, iki šiol tokius prašymus nagrinėdavo 8 darbuotojai, tačiau dabar ieškoma papildomų 56 specialistų. Tiesa, siūlomas atlyginimas, kaip pripažįsta departamento vadovė, nėra didelis.
Tikisi rasti papildomų darbuotojų už 760 eurų atlyginimą: ieškom žmonių, kurie nori dirbti valstybei
© DELFI / Andrius Ufartas

Dalį neteisėtų migrantų prašymų Migracijos departamentas jau atmetė.

„Šiuo metu pas mus ant stalo yra nagrinėjamos virš 600 bylų būtent tų užsieniečių, kurie neteisėtai perėjo į Lietuvą iš Baltarusijos. Jau apie 150 mes jau esame išnagrinėję ir nesuteikę prieglobsčio, kiti yra eigoje, nes vis tiek jie turi ir karantinuotis, ir pirmines apklausas turi pasieniečiai atlikti – tik tada jie mums perduoda bylas. Tai Migracijos departamentas visada yra toje antrojoje linijoje – mus visada tie žmonės pasiekia šiek tiek vėliau“, – LNK televizijai sakė E. Gudzinskaitė.

Didžioji dalis migrantų, pasak jos, pasinaudoja galimybe tokius sprendimus apskųsti Vilniaus apygardos administraciniam teismui, o vėliau, jei šis priima analogišką sprendimą, ir Vyriausiajam administraciniam teismui.

Vis dėlto procedūros dabar patrumpės, nes prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė Seimo ypatingos skubos tvarka priimtas įstatymo pataisas. Tačiau darbuotojų Migracijos departamentui labai trūksta – iki šiol prieglobsčio prašymus nagrinėdavo 8 specialistai.

„Mūsų žmonių kiekis buvo apskaičiuotas mažiems srautams, kuriuos mes iki šiol turėdavome kasmet. Toks drastiškas išaugimas – neįmanoma tiek apdoroti“, – paaiškino E. Gudzinskaitė.

Todėl, kaip pasakojo Migracijos departamento vadovė, skelbiamos papildomos atrankos ir ieškoma 56 papildomų darbuotojų.

Evelina Gudzinskaitė
Evelina Gudzinskaitė
© DELFI / Andrius Ufartas

Šalies vadovui pasirašius minėtas pataisas, skundus dėl departamento sprendimų nagrinės pačios įstaigos teisininkai, tad ieškoma ir šios specialybės darbuotojų.

„Iš tų 56 papildomų etatų 6 yra skirti būtent teisininkams – labai laukiame jų ateinančių, jie darys kitas apeliacines grupeles, kurios peržiūrės prieglobsčio negavusių užsieniečių skundus“, – pažymėjo E. Gudzinskaitė.

Tiesa, atlyginimas – nelabai viliojantis: vos per 700 eurų „į rankas“.

„Aš esu optimistė. Taip, 760 eurų yra bazinis atlyginimas, po to dar šiek tiek prisideda už viršvalandžius, kvalifikaciją, bet taip, atlyginimai yra labai kuklūs. Tačiau žiūrėkite, visas departamentas tokiais atlyginimais praktiškai dirba. Visgi vieni žmonės ieško pinigų, lengvo gyvenimo, kiti – ieško prasmės, nori dirbti valstybei“, – kalbėjo departamento direktorė.

Tokius atlyginimus, pasak jos, gauna iki šiol departamente dirbę darbuotojai.

„Mes prašėme tiek, kiek šiuo metu pas mus gauna vyriausieji specialistai į rankas. Būtų nesąžininga naujai atėjusiam žmogui, kuris neturi tiek patirties, tokios kvalifikacijos, mokėti daugiau nei mūsų darbuotojui, kuris yra pastovus, nuolat dirbantis ir turintis visą kompetenciją“, – teigė E. Gudzinskaitė.

Vis dėlto įstaigos vadovė pažymėjo jau kuris laikas prašanti pakelti visų darbuotojų, dirbančių Migracijos departamente, atlyginimus, nes sostinėje už 700 eurų išgyventi, kaip pripažįsta E. Gudzinskaitė, yra sudėtinga.

„Mes siūlome lanksčias darbo sąlygas – galimybę dirbti iš namų, galimybę prisiderinti laiko prasme su kitais darbais. Mums svarbu rezultatas. Jei tu sugebi organizuoti savo darbotvarkę, gyvenimą taip, kad tu gali dirbti per du darbus, tai valio. Mums svarbiausia rezultatas ir mes esame labai lankstūs“, – darbo sąlygas apibūdino ji.

Tikisi rasti papildomų darbuotojų už 760 eurų atlyginimą: ieškom žmonių, kurie nori dirbti valstybei
© DELFI / Orestas Gurevičius

E. Gudzinskaitės teigimu, darbas siūlomas ne tik Vilniuje, tačiau ir kituose miestuose.

„Jei 56 pareigybės, tai į kai kurias aplikuoja 10-12, netolygiai pasiskirstę. Į kai kurias po 5 į vieną, į kitas – 0. Ten, kur nulis, iš ten, kur bus per daug kandidatų, siūlysime pakartotinai kreiptis ir tikimės, kad užimsime. Man yra labai džiugu, kad yra žmonių, kurie supranta reikalą ir į tai žiūri kaip į savanorystę – ateina dirbti, grynai atsiliepdami į mūsų kvietimą prisidėti šiuo sunkiu momentu prie krizės suvaldymo“, – pastebėjo Migracijos departamento vadovė.

E. Gudzinskaitė, kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Policijos departamento vadovybe buvo nuvykusi į Turkiją, pasikalbėti su įstaigų ten atstovais.

„Lygiai taip pat, kaip Lietuvoje, taip ir Turkijoje veikia Asmens duomenų apsaugos reglamentas ir taisyklės, bet turkai yra labai nusiteikę bendradarbiauti tiriant organizuotą nusikalstamumą – būtent išaiškinant tuos tinklus, kurie organizuoja nelegalią migraciją į Lietuvą. Jie geranoriškai nusiteikę, tai buvo pirminiai kontaktai, aš manau, juos tiesiog reikia tęsti ir mes rasime bendradarbiavimo būdų“, – svarstė E. Gudzinskaitė.

Paklausta, kaip vertina prezidentūros atstovo pasakymą, kad Seimas, priimdamas naujas įstatymo pataisas, „išmetė žmogaus teises į šiukšlių dėžę“, E. Gudzinskaitė paaiškino minėtų pataisų esmę.

„Tai skambus, sparnuotas pasakymas. Jeigu pažiūrėtume į tekstą, ten yra numatyta galimybė tuo atveju, jeigu valstybė nebebus fiziškai pajėgi užtikrinti kai kurių teisių, pavyzdžiui – teisę į odontologą, kad būtų galimybė nesuteikti tos teisės. Nekalbama apie tai, kad nuo pat pirmos dienos mes čia jiems neduosime nieko. Ne. Tas ribojimas yra teorinis, kažkada ateityje, jeigu valstybė jau nebegalės jų užtikrinti“, – pažymėjo departamento vadovė.

„Kol kas visi sprendimai nesuteikti prieglobsčio buvo priimti tuo pagrindu, kad tiesiog tai yra nepagrįstas prašymas“, – pridūrė E. Gudzinskaitė.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(68 žmonės įvertino)
1.8235

Top naujienos

LVŽS skelbia ultimatumą Vyriausybei: grasina Šimonytei interpeliacija (368)

Penktadienį posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) ragina...

Klimatologas pateikė ilgalaikę spalio mėnesio prognozę: pokyčių galime laukti nuo pirmojo dešimtadienio vidurio (9)

„ Orai toliau vėsta ir savaitgalį bei kitos savaitės pradžioje jie labiau primins spalio...

Nausėda: pastebiu norą ir net dalies politikų paskatas susikurti sau komfortišką užutėkį (214)

„Velnias slypi detalėse“, – taip apie valdančiosios daugumos atstovų pateiktą Partnerystės...

Nauja tvarka prekybos tinkluose pasiekė ir tiekėjus: tikina patiriantys nuostolių (303)

Įsigaliojus naujai tvarkai, kai į didžiąsias parduotuves galima patekti tik su galimybių pasais...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas: tarp „raudonųjų“ – Latvija (2)

Nuo pirmadienio, rugsėjo 20 d., paveiktų šalių sąraše žalioje zonoje lieka tos pačios dvi...

Kauno vakariniame aplinkkelyje įvyko masinė avarija: pranešama apie mirusį žmogų (69)

Bendrasis pagalbos centras informavo, kad Kaune, nusukime iš Kauno vakarinio aplinkkelio į...

Dujų kainos verčia „Achemą“ stabdyti pusę pajėgumų (19)

Didžiausia dujų vartotoja šalyje Jonavos azotinių trąšų gamintoja „ Achema “ dėl rinkose...

Druskininkuose susituokė Indrė Burlinskaitė ir Liudas Vaisieta: sukvietė artimiausius ne į vestuves, o į avantiūrą (99)

Sporto trenerė, buvusi atlikėja Indrė Burlinskaitė ir sportininkas, verslininkas Liudas...

Remigijus Misiūnas | D+

1919 m. kronika. Kaip garsi amerikiečių šnipė lankėsi Lietuvoje, bet vėliau buvo nubausta už meilę Rusijai

1919 m. Lietuva sulaukė nemažai įvairiaus plauko svečių: diplomatų, verslininkų ir...

Europos pramonės milžinėms patiriant nuostolių dėl aukštų energijos kainų, krizė sektoriuje gilėja (10)

Tiekimo krizė, dėl kurios Europos energijos kainos pasiekė rekordines aukštumas, smukdo Europos...