Kaltinamoji Astra Genovaitė Astrauskaitė vėl pateikė prašymą nuo bylos nušalinti teisėjų kolegiją, tiesa, šįkart – dėl naujų aplinkybių. Tačiau, kaip pažymėjo teisėjų kolegijos atstovas Jeugenijušas Jaglinskis, tokių aplinkybių nėra, todėl teismas pranešė šį prašymą nusprendęs palikti nenagrinėtu.

Taip pat teisėjų kolegija sulaukė prokuroro prašymo baudžiamojoje byloje taikyti kardomąją priemonę kaltinamajam Antanui Kandrotui-Celofanui. Prokuroro prašymą dėl kardomosios priemonės paskyrimo teisėjų kolegija nusprendė tenkinti iš dalies. Kaip pranešė teisėjas J. Jaglinskis, nutarta A. Kandrotui-Celofanui skirti rašytinį pasižadėjimą neišvykti, įpareigojant neišvykti iš savo naujai nurodytos gyvenamosios vietos. Jis taip pat pažymėjo, kad teismo nutartis per 7 d. dar gali būti skundžiama.

Vieno iš kaltinamųjų riaušių prie Seimo byloje Rolando Strež gynėjas taip pat kreipėsi į teisėjų kolegiją su prašymu grąžinti jo kaltinamajam per kratą paimtus daiktus – revolverį. Teisėjų kolegija pažymėjo, kad prašymo stadija baigta ir pastarasis liks nenagrinėtas.

Trečiadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme tęsiamas 2021-ųjų rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių baudžiamosios bylos nagrinėjimas.

ELTA primena, kad 2021 m. riaušių prie Seimo byloje kaltinimai yra pateikti 87 asmenims – daugiausia dėl dalyvavimo riaušėse, pasipriešinimo policininkams ar kitiems viešojo administravimo funkcijas atliekantiems asmenims, provokavimo viešai smurtauti, niokoti turtą ar kitaip šiurkščiai pažeisti viešąją tvarką. Vienam asmeniui pareikšti kaltinimai dėl riaušių organizavimo bei viešų raginimų viešai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

Tarp kaltinamųjų yra anksčiau teistas, įvairiuose protestuose ne kartą dalyvavęs Antanas Kandrotas-Celofanas, taip pat protesto akcijose ne kartą dalyvavęs Andrejus Lobovas, iš Vilniaus „Juventos“ gimnazijos atleista mokytoja A. G. Astrauskaitė, kovinio sporto atstovas Arnoldas Misiūnas.

Kaip anksčiau skelbė teisėsauga, baudžiamąją bylą sudaro 136 tomai. Šioje byloje 27 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais, iš kurių net 23 – policijos ir Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai. Keturi nukentėjusieji pareiškė civilinius ieškinius atlyginti neturtinę žalą bendrai 24,5 tūkst. eurų sumai.

Civilinius ieškinius dėl turtinės žalos atlyginimo (viso 92,6 tūkst. eurų sumai) šioje byloje pareiškė Vilniaus teritorinė ligonių kasa, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius, Seimo kanceliarija, Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas bei VST.

2021 m. rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Mitinguojantiems užblokavus Seimo įėjimus, pasitelkti VST ir riaušių malšinimo policijos pajėgos, kurios prieš protestuojančius panaudojo ašarines dujas, fizinę jėgą.