aA
Vilniaus apygardos teismas tenkino Vilniaus apylinkės prokuratūros apeliacinį skundą ir priėmė apkaltinamąjį nuosprendį buvusiam sostinės advokatui Juzefui Kozubovskiui dėl neteisėto laisvės atėmimo bei savavaldžiavimo, panaudojant fizinę prievartą, trečiadienį pranešė prokuratūra.
Teisėjo plaktukas
Teisėjo plaktukas
© Shutterstock

Teismas jam skyrė subendrintą 45 parų arešto bausmę, jos vykdymą atidedant 7 mėnesiams, bausmės atidėjimo metu skirta intensyvi priežiūra, įpareigojant jį dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą.

Vilniaus apygardos teismas, apeliacine tvarka išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, taip pat nusprendė, kad nuteistasis sumokėti 2000 eurų dydžio įmoką į nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teisėsaugos duomenimis, J. Kozubovskis ir dar vienas asmuo nuteisti už tai, kad 2021 m. spalį sostinės senamiestyje savavališkai, nesilaikydami įstatymų nustatytos tvarkos, nekviesdami policijos pareigūnų, panaudodami fizinę jėgą, sulaikė garbaus amžiaus žmogų ir nutempė į vieno viešbučio tarnybines patalpas. Klaidingai manydami, kad būtent šis asmuo pavogė vienos moters piniginę, jo atžvilgiu panaudojo fizinį smurtą, reikalavo atskleisti savo duomenis, iškraustyti kišenes ir atliko kitus veiksmus, kuriuos gali atlikti tik tam įgaliojimus turintys policijos pareigūnai.

Prokuratūra primena, kad Vilniaus miesto apylinkės teismas 2022 m. rugsėjį nuosprendžiu buvusį advokatą J. Kozubovskį ir dar vieną asmenį pripažino kaltais dėl neteisėto laisvės atėmimo ir savavaldžiavimo. Tiesa, teismas kaltinamuosius nuo baudžiamosios atsakomybės atleido nukentėjusiajam ir jiems susitaikius, byla jų atžvilgiu buvo nutraukta.

Su tokiu pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu nesutiko ir kaltinamųjų advokatai, apeliaciniais skundais prašydami kaltinamuosius išteisinti, ir Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė, kuri apeliaciniame skunde prašė buvusio advokato J. Kozubovskio atžvilgiu priimti apkaltinamąjį nuosprendį.

Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija, įvertinusi J. Kozubovskį charakterizuojančius duomenis bei jo atliktų veiksmų pavojingumą, sutiko su prokurorės argumentais ir pirmosios instancijos teismo nuosprendį pakeitė, priimdama apkaltinamąjį nuosprendį šiam žmogui.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.4000

Top naujienos

Įtaria klastą: kodėl po skandalinga iniciatyva tokie keisti parašai (17)

Grupė Seimo narių, daugiausia iš konservatorių frakcijos, pasiūlė neberiboti valstybės ir...

Verslas PliusRaminta Rakauskė

Vilniaus „Kempinski“ savininkas Jakulis Jason apie planuojamą naują viešbutį ir keliones troleibusu: man nesvarbu pasirodyti, kad turiu pinigų (5)

„Aš pats turiu tik porą porų batų, man daug nereikia. Ir mašinos neturiu, jos brango. Šiandien...

Karas Ukrainoje. Ukraina: Maskva per tarpininkus ėmė „maldauti“ derybų ekspertas: ukrainiečiams būtų naudingiau palaukti rusų puolimo

JAV karinio jūrų laivyno analizės centro ekspertas Michaelas Kofmanas teigė, kad Rusijos...

Diplomatas Januška: „džiaugėmės“ sankcijomis, kurios parklupdys Putiną, – ir štai kokie rezultatai (8)

Lietuvos diplomatas, Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataras Albinas Januška...

Ukrainoje nukautas rusų generolas (2)

Ukrainoje naktį iš vasario 4-os į vasario 5-ą šalies ginkluotosios pajėgos nukovė generolą...

Vakarų ir Ukrainos žvalgybos prognozuoja, kaip vyks naujas Rusijos puolimas

Vakarų ir Ukrainos žvalgybų teigimu Rusija gali per artimiausias 10 dienų pradėti naują...

Šalį sujaudinusi Milanos istorija turės gražią pabaigą: mergaitė pirmoji Lietuvoje gaus tokius vaistus

Kiek verta gyvybė ir ką daryti jeigu gydymas kainuoja kelis milijonus eurų? Su tokia drama...

Atlanto vidurio link irkluojantis Aurimas Valujavičius: bangos kyla iki 3 metrų

Irkline valtimi per Atlantą plaukiantis lietuvis Aurimas Valujavičius pasidalijo nauju vaizdo...