aA
Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį išnagrinėjo buvusio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo Gintauto Kėvišo bylą dėl atleidimo ir po dviejų savaičių – rugsėjo 19-ąją – skelbs sprendimą.
Gintautas Kėvišas
© DELFI / Andrius Ufartas

Kultūros ministerija sako, kad savo veiksmais padarė G.Kėvišas žalą teatrui ir visuomenės pasitikėjimui teatru, nėra teisinių galimybių grąžinti G.Kėvišą į darbą. Tuo metu G.Kėvišo advokatai sako, kad terminai nuobaudų skyrimui buvo praleisti ir dirbtinai sukurta situacija atleidimui, jų klientas turi būti grąžintas į pareigas.
„Ieškovui buvo taikomi dvigubi standartai. Buvo ieškoma formalių būdų, kaip atleisti, o ne realiai ištirti veiksmus. Ieškovas padarė viską, ką jį įpareigojo įstatymas, jis nusišalino nuo sprendimo priėmimo“, – sakė G.Kėvišui teisme atstovavusi advokatė Ieva Povilaitienė.
Tuo metu Kultūros ministerijos atstovė Roberta Miliutienė teigė, kad biudžetinių įstaigų atstovams keliami ypatingai aukšti moralės ir etikos reikalavimai, nes jie reprezentuoja šalį, profesionalųjį meną.
„Netoleruotina tokia situacija, veikimas keliose įstaigose kelia interesų konflikto grėsmę. Joks grąžinimas teisiškai yra neįmanomas, nes terminuota darbo sutartis baigėsi šiemet liepos 18 dieną. Asmeniui, neatitinkančiam nepriekaištingos reputacijos reikalavimų, nėra galimybės eiti pareigų“, – sako teigė R.Miliutienė.
G.Kėvišas į teismo posėdį neatvyko, jam atstovaujančių advokatų teigimu, jis išvykęs į užsienį.
Ieškovas prašo panaikinti dvi jam skirtas nuobaudas – pastabą ir atleidimą iš darbo, priteisti jam vidutinį darbo užmokestį nuo atleidimo iki teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos bei 1 euro neturtinę žalą. G.Kėvišas mano, kad aplinkybių paviešinimas žiniasklaidoje jam padarė žalą.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) liepą nutarė, kad G.Kėvišas, vadovaudamas LNOBT, netinkamai vykdė pareigas, nes nesukontroliavo, kad teatro darbuotojai laiku deklaruotų interesus.
VTEK pripažino G.Kėvišą šiurkščiai pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus.
„Šiurkštų pažeidimą VTEK konstatavo todėl, kad tai jau antras kartas šiemet, kai G.Kėvišas pripažįstamas pažeidęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas“, – nurodė komisija.
Gegužę VTEK nustatė, kad 11 vadovaujančias pareigas teatre einančių darbuotojų interesų nedeklaravo nuo 2012-ųjų rugsėjo, t.y. beveik penkerius metus. Anot VTEK, teatrui vadovavęs G.Kėvišas savo pavaldinius įsakymu įpareigojo deklaruoti privačius interesus tik šių metų balandį – kai komisija jau buvo pradėjusi dėl jų tyrimus.
Anksčiau VTEK yra pripažinusi, kad G.Kėvišas supainiojo viešuosius ir privačius interesus, spręsdamas klausimus, susijusius su sūnaus bendrove „Riverside music LTD“ ir su savo kita darboviete „Vilniaus festivaliai“. Šios aplinkybės taip pat minimos Vilniaus miesto apylinkės teisme nagrinėjant bylą dėl G.Kėvišo atleidimo.
G.Kėvišo advokatė I.Povilaitienė sakė, kad ir kitų kultūros įstaigų vadovai dirba kitose darbovietėse, tyrimas dėl jų buvo pradėtas, tačiau sankcijų jau nebus galima taikyti, nes liepą įsigaliojo naujas Darbo kodeksas, jis tokių draudimų nebenumato.
Iš teatro vadovo pareigų G.Kėvišas buvo atleistas birželį.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pasipiktino internetinių parduotuvių „administraciniu mokesčiu“: gal greitai turėsime mokėti ir už orą? (9)

„Pastebėjau, kad „ Pigu.lt “ pradėjo taikyti mistinį „Administracinį mokestį“ (2.99...

Po Rasos Kazėnienės kritikos prokurorai sureagavo: tikrins, ar pagrįstai nutraukta byla dėl milijono eurų žalos Pravieniškėse (64)

Didelės visuomenės kritikos po nutraukto ikiteisminio tyrimo dėl valstybei galimai padaryto...

Gatvę perbraižė, kliūtį paliko – KET pažeidėjais tapo visi, važiavę pro šalį (19)

Vieną Vilniaus gatvę kelininkai perbraižė ir pakeitė jos žymėjimą. Tačiau ryškiomis...

Vijūnėlės dvaras jau pradėtas ardyti (4)

Savaitgaliais į Druskininkus suvažiuojantys poilsiautojai skuba gal jau paskutinį kartą pamatyti...

Vasara trumpam sugrįžta: vėl bus +29 (37)

Penktadienį mūsų regione stiprės aukštesnio slėgio sritis, bet rytinė šalies pusė dar jaus...

Dėl pagrindinės Rusijos vandens arterijos skambina pavojaus varpais: gresia sudėtingi scenarijai (46)

Rusijos centriniame Uljanovsko mieste vietinių itin pamėgto miesto paplūdimio lankytojai priversti...

„FaceApp“ skandalas: krašto apsaugos ministerija teigia, kad kūrėjai galimai naikina nelegalios veikos įrodymus (44)

Kaip perspėja už kibernetinį saugumą atsakingi Lietuvos Vyriausybės atstovai, visame pasaulyje...

Labai paprasti ir gardūs tofu ir daržovių iešmeliai

Šis receptas patiks naujų skonių ir įvairovės ieškantiems, tiems, kam pabodo šašlykai ir kiti...

Numato postūmį saulės energetikoje: tai, kiek sutaupysite, priklauso nuo vieno sprendimo

Atsinaujinančios energetikos specialistai neabejoja: Lietuvoje artimoje ateityje vis daugiau namų...