aA
Visuomenininkas Andrius Tapinas, kartu su apžvalgininku Rytu Staseliu išnagrinėjęs Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narių išlaidų ataskaitas, paskelbė, kad buvo pasiektas skirtingų mokėjimo kortelių „rekordas“. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Jonas Baltakis, pagrįsdamas savo išlaidas, pateikė kuro čekius, apmokėtus 112 skirtingų mokėjimo kortelių.
Andrius Tapinas
Andrius Tapinas
© DELFI / Dainius Labutis

„Rytas Staselis nukeliavo į Ignaliną ir parsivežė naują rekordą. Per kadenciją LVŽS atstovas Jonas Baltakis pateikė kuro čekius, apmokėtus 112 skirtingų mokėjimo kortelių“, – savo „Facebook“ paskyroje teigė A. Tapinas.

„112 skirtingų kortelių. Tas momentas, kai tikrai reikia paskambinti 112“, – pridūrė visuomenininkas.

Anot jo, buvęs Ignalinos meras ir Lietuvos socialdemokratų partijos skyriaus vadovas Justas Rasikas pateikė kuro čekius, apmokėtus iš 70 skirtingų kortelių.

„Buvęs Ignalinos meras ir LSDP skyriaus vadovas Justas Rasikas pateikė 70 kortelių, vicemeras Juozas Rokas – 64 skirtingas korteles“, – feisbuke rašė A. Tapinas.

„Ir visi čekiai yra vardiniai, nes to reikalavo Ignalinos rajono administracija“, – pridūrė visuomenininkas.

Pasak jo, R. Staselis pastebėjo, kad skirtingi politikai pateikdavo čekius, apmokėtus su tomis pačiomis kortelėmis.

„Dar Rytas labai įdomiai atranda pas skirtingus politikus pasitaikančias tais pačiais numeriais besibaigiančias korteles, tad jeigu kas nors dažnai pildavotės kurą Ignalinos Alaušoje arba Viadoje ir turite korteles, kurios baigiasi 3481, 1271 arba 1268 – parašykite“, – rašė A. Tapinas.

Ignalinos savivaldybės administracija labai griežtai tikrino, kad čekiai būtų vardiniai, bet kad buvo atsiskaitoma 112 ir 70 skirtingų kortelių – nepastebėjo“, – reziumavo jis.

ELTA primena, kad visuomenininko A. Tapino savivaldos tarybų lėšų įsisavinimo tyrimas sukėlė politinę krizę.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių bei Šaulių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

Po įtarimų piktnaudžiavimu, buvęs Ignalinos meras J. Rasikas į biudžetą grąžino beveik 14 tūkst. eurų

Ignalinos tarybos narys, socialdemokratas Justas Rasikas grąžino į savivaldybės biudžetą daugiau kaip 14 tūkst. eurų.

Apie pastarąjį sprendimą politikas paskelbė po to, kai visuomenininkas Andrius Tapinas paviešino Ignalinos savivaldybės tarybos narių išlaidų ataskaitas. Žurnalisto Ryto Staselio atliktame tyrime teigiama, kad buvęs Ignalinos meras savivaldos administracijai pateikė kuro čekius, apmokėtus iš 70 skirtingų kortelių.

„Pirmiausia, atsiprašau visų Ignalinos krašto gyventojų. Prisiimu atsakomybę dėl panaudotų lėšų susijusių su darbu Ignalinos savivaldybės taryboje. Apgailestauju dėl susiklosčiusios situacijos.
Įvertinęs situaciją, dar praeitą savaitę į savivaldybės biudžetą grąžinau visus 2019 – 2023 m. tarybos nario veiklos kompensavimui skirtus pinigus 13 887,80 eur.“ – pirmadienį savo „Facebook“ paskyroje rašė J. Rasikas.

„Tokį patį veiksmą raginu atlikti ir kitus tarybos narius“, – akcentavo socialdemokratas.

J. Rasikas tikino, kad partijos Ignalinos skyrius artimiausiu metu aptars ydingą kanceliarinių lėšų panaudojimo praktiką.

„Artimiausiu metu situaciją dėl tarybos narių kanceliarinių išlaidų įvertinsime ir LSDP Ignalinos skyriuje“, – pridūrė Ignalinos socialdemokratas.

ELTA primena, kad visuomenininko A. Tapino savivaldos tarybų lėšų įsisavinimo tyrimas sukėlė politinę krizę.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminius tyrimus Neringos, Mažeikių, Šilutės, Pagėgių bei Šaulių savivaldybėse.

Savo ruožtu tyrimus dėl galimai pažeisto viešojo intereso Pagėgiuose ir Šilutėje pradėjo ir Generalinė prokuratūra. Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai pradėjo tyrimą dėl Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybių tarybų nariams skirtų išmokų teisėtumo.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(107 žmonės įvertino)
4.6355

Top naujienos

Požėla apie mirtimi pasibaigusį vakarėlį Marijampolėje: kasdien gauname naujos informacijos (22)

Šios savaitės pradžioje buvo pranešta, kad savaitgalį Marijampolėje susibūrę paaugliai...

Parengė Laurynas Butkauskas

Lietuviai Pirėjo katile: kaip Karnišovas stojo prieš Jordaną, Kazlauskas „tirpdė“ Sofoklį, pylėsi negandos, o titulus rinko tik vienas

Suskaičiuoti po Pirėjo „ Olympiakos “ vėliava stovėjusius lietuvius jau nepakanka nė dviejų...

Ukraina išdėstė sąjungininkams, ką aptiko rusų naudojamuose dronuose (1)

Iranietiški dronai kamikadzės, kuriais Rusija reguliariai atakuoja Ukrainą , turi daug...

Karas Ukrainoje. Ukrainiečiams – pagyros iš karo ekspertų: kontrpuolime pasiekta svarbi pažanga  į Ukrainą grįžo „Wagner“ samdiniai

Naktį į trečiadienį, rugsėjo 27 d., Maskvos srityje, netoli karinio aerodromo, kilo didžiulis...

Vasariški orai trauktis dar neketina, tačiau viename regione jau numatomi pokyčiai

Paskutinioji rugsėjo savaitė rudens beveik neprimins - tiek dienos, tiek naktys bus šiltos.

Dovilė Jablonskaitė

Vyrų vilioklės Viktorijos išsirinktas danas žiedą užmovė po dvejų metų, bet iki altoriaus taip ir nenuvedė: jo poelgis buvo aukščiausio lygio kiaulystė (4)

„Tinderyje“ užsimezgęs Viktorijos romantinių santykių triptikas su ispanu, vokiečiu ir danu...

Geriausios pasaulio manikiūrininkės titulą iškovojusi kaunietė – apie šviežiausias tendencijas ir lietuvių mėgstamą manikiūrą

Kaunietė Aida Martyniukienė yra geriausia manikiūrininkė pasaulyje. Šį titulą talentinga...

50-metį perkopusi lietuvių pora pas Vokietijoje gyvenančią dukrą numynė dviračiais ir įveikė net 1150 km

Vasarą Daiva Visockienė kartu su vyru nutarė savo Vokietijoje gyvenančią dukrą aplankyti kiek...

1,7 kilometrų gylyje vandenyne mokslininkai aptiko itin retą gelmių padarą

JAV Vandenynų tyrimų fondo specialistai, stebėdami į Ramiojo vandenyno gelmes panardinto aparato...