aA
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija, trečiadienį pasikvietusi į susitikimą vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktoriaus pavaduotoją Mindaugą Kanapicką, pažėrė jiems klausimų, susijusių su gaisro Alytuje, padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“, likvidavimo procesu.
Rita Tamašunienė
Rita Tamašunienė
© DELFI / Kiril Čachovskij

LSDP frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas, pradėjęs posėdį, atkreipė dėmesį, kad kalbame apie šeštą pagal dydį miestą Lietuvoje.

„Man pikta dėl to nesugebėjimo kontroliuoti situacijos“, – sakė J. Sabatauskas. Jo teigimu, institucijos tik šeštą dieną pateikė sąrašą technikos, kuri galėtų prieiti prie gaisro židinio.

Tuo metu R. Tamašunienė, atsakydama į socialdemokratų išsakytą kritiką, sakė, kad į situaciją sureaguota buvo tinkamai. Vis dėlto ministrė atkreipė dėmesį į būtinybę taisyti sisteminius dalykus.

„Kaip ministrė, esu informuota ir matau sisteminius nelygumus, kurie (...) turi būti pataisyti“, – kalbėjo R. Tamašunienė.

Ji informavo, kad į viską, ko tik paprašo Alytaus savivaldybė, yra reaguojama ir visos priemonės yra suteikiamos. Aš pasitikiu profesionalais, tvirtino vidaus reikalų ministrė.

„Buvo paprašyta pasitelkti policijos pajėgas. (...) Tas buvo padaryta, policija iki šiol yra Alytuje ir talkina savivaldybei, jų organizaciniams darbams“, – teigė R. Tamašunienė, pridūrusi, kad buvo sutelktos šešių savivaldybių pajėgos.

„Visiems ugniagesiams užtikrinsime be eilės medicininę patikrą“, – kalbėjo VRM vadovė, informavusi, kad yra svarstomas papildomų atostogų suteikimas ugnyje dirbusiems pareigūnams bei premijos, paskatinimai ugniagesiams.

Pasak jos, išbandymai dėl gaisro yra dideli visiems, tačiau ministrė patikino, kad yra nuolat komunikuojama su PAGD.

„Priežastys privalo būti išaiškintos, žala privalo būti kompensuojama. Tokia didelė padangų perdirbimo įmonė mieste... Klausimas, ar tokios įmonės turi būti mieste“, – svarstė R. Tamašunienė.

Paklausus, kaip bus atlyginama žala įmonėms, vykdžiusioms rekomendacijas ir sustabdžiusioms veiklą gaisro gesinimo metu, ministrė atsakė, kad labai svarbu įvertinti ir tyrimo, vykdomo įmonės atžvilgiu, rezultatus. Paaiškėjus, kad žalą sukėlė įmonė, ji turėtų nuostolius atlyginti. Kitu atveju, teigė R. Tamašunienė, bus svarstomas nuostolių kompensavimas iš valstybės rezervo.

„Yra valstybės rezervinis fondas ir, paskelbus ekstremalią situaciją, kokio lygio ji būtų, (...) yra kreipiamasi į Vyriausybę, ir ji kompensuoja nuostolius“, – sakė R. Tamašunienė.

Tuo metu PAGD direktoriaus pavaduotojas M. Kanapickas patvirtino, kad Gaisrų tyrimų centro ekspertai vykdo gaisravietės apžiūrą.

LSDP lyderis Gintautas Paluckas teigė, kad susitikimas yra inspiruotas visuomenės poreikio sužinoti atsakymus į kilusius klausimus dėl gesinimo proceso eigos, bei paklausė, ar visiems pareigūnams buvo užtikrintos būtinosios priemonės gaisrui likviduoti.

„Jeigu turime omenyje kvėpavimo organų apsaugos priemones, visi pareigūnai (...) buvo aprūpinti (...) aparatais“, – tvirtino M. Kanapickas.

ELTA primena, kad spalio 16-osios naktį Alytaus miesto padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ kilo didžiulis gaisras. Degė apie 2 tūkst. kvadratinių metrų ploto sandėliai, kuriuose laikomos naudotos padangos. Gaisrą gesino ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų, Vilniaus, Varėnos ir Marijampolės.

Nepaisant sulauktos kritikos dėl gaisro gesinimo metu gedusios technikos, PAGD direktoriaus pavaduotojas M. Kanapickas trečiadienį neeiliniame Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdyje sakė, kad gaisro gesinimo Alytuje metu pajėgumų buvo daugiau, nei reikia, o paties gaisro gesinimas negalėjo būti spartesnis, net ir turint daugiau technikos bei žmogiškųjų išteklių.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
3.4286

Top naujienos

Šarūnas Meškys | D+

Skubėkite prisirinkti šių pumpurų: užsienio mokslininkai ištyrė, kaip Lietuvoje paplitęs augalas įveikia mirtiną virusą ir naikina vėžio ląsteles

Italijos ir Pietų Korėjos mokslininkai išsiaiškino stulbinančią augalų savybę, kuri gali...

Po medikės savižudybės bus išmoktos pamokos: sukrėtimai laukia visos sistemos (250)

Sekmadienį iš gyvenimo savo noru pasitraukė jauna gydytoja anesteziologė-reanimatologė, dirbusi...

Pensija nuo 72-ejų? Metas susitaikyti, kad dirbti turėsime ilgiau (791)

Europos Komisija Lietuvai rekomenduoja iki 2040 m. prailginti darbingą amžių iki 72-ejų. Dabar...

Jau ketvirtadienį – drastiški orų pokyčiai: ciklonas į šalį atneš lietų, bus apie 10 laipsnių šalčiau (1)

Trečiadienį dar pasimėgausime labai šiltais ir sausais orais. Virš šalies laikysis aukštesnio...

Giedrius Petkevičius/Sausuolis | D+

Atkaklusis nacis, kuris norėjo grįžti į Vokietiją: pabėgėlio išradingumas pranoko „Holivudo“ filmus, o Hitleris už tai net apdovanojo

Sėkmė šypsosi tik atkakliems. Taip teigiama apie pasiekimus asmeniniame gyvenime, versle, sporte ir...

Iš Gazos Ruožo vėl lekia raketos: po Izraelio aviacijos smūgio sugriuvus 12 aukštų pastatui „Hamas“ surengė masinę ataką (517)

Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas „Hamas“ antradienį paskelbė paleidęs 130...

Sugalvojo originalų būdą įamžinti gražiausias Lietuvos vietoves: šis namų akcentas abejingų nepalieka (18)

Norite, jog į namus atėję draugai kalbėtųsi apie keliones, Lietuvos grožį ir pamirštų...

Smurtą artimoje aplinkoje patiria ir vyrai: specialistas papasakojo, su kokiomis problemomis susiduria dažniausiai (77)

90 proc. smurto artimoje aplinkoje patiria moterys. Vyrų, patiriančių smurtą , yra gerokai...

Į Norvegiją išvykusi lietuvė patyrė tikrą siaubą – dukters kūną rado jau atvėsusį Pasakojimas, paremtas tikrais įvykiais (29)

Vilma atvyko į Norvegiją užsidirbti. Kartu pasiėmė ir dukrelę Laurą. Su Lauros tėčiu visi...

Atkreipkite dėmesį, kokia poza miegate: ateityje tai turės rimtų pasekmių (20)

Atsižvelgdami į tai, kad trečdalį savo gyvenimo praleidžiate lovoje, tikriausiai norite...