aA
Lietuvos regionų frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė mano, kad ir be Darbo partijos frakcijos gali atsirasti Seimo opozicijos lyderis. „Ir be Darbo partijos frakcijos gali atsirasti stipri opozicija ir opozicijos lyderis. Mes galvojame, kad opozicijos lyderis yra svarbus asmuo, ypač demokratiniame valstybės procese.
Rita Tamašunienė
Rita Tamašunienė
© Asmeninins albumas

Manau, kad šansai visada yra ir susitarti tikrai verta, kad opozicijos lyderį turėtume. Bet matome, kad Darbo partija galvoja kitaip. Kita vertus, nei mes planavome burtis į opozicinę frakcijų koaliciją su Darbo partija, nei siūlėmės Darbo partijai, nei juos kvietėme, nei jų vertinimų prašėme. Šiandien mūsų frakcija gali pasakyti tvirtą „ne“ Darbo partijai“, – Eltai sakė Lietuvos regionų frakcijos seniūnė R. Tamašunienė.

Anot jos, dialogas tarp opozicinių frakcijų tebevyksta.

„Yra „valstiečiai“, yra S. Skvernelio frakcija, yra socialdemokratai... Dar tie deriniai yra dėliojami, dialogas vyksta tarp opozicinių frakcijų. Jeigu Darbo partijai opozicijos lyderis nėra svarbu, tai yra jų pozicija, kuri niekaip nėra susijusi su Regionų frakcija“, – sakė R. Tamašunienė.

Ji užtikrino, kad „dėlionės gali būti įvairios.“

Tuo tarpu Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė nesutinka su tokia Darbo partijai adresuota kritika.

„Lietuvos regionų frakcija nuo susikūrimo kone kas savaitę domėjosi, kokia Darbo partijos pozicija dėl jų prisijungimo prie „darbiečių“ ir „valstiečių“ koalicijos, todėl frakcijos seniūnės Ritos Tamašunienės teiginiai neatitinka tikrovės“, – sako “darbietė“ I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Jei keistųsi Lietuvos regionų frakcijos pozicija dėl bendro darbo opozicijoje, I. Kačinskaitė-Urbonienė sako, kad „darbiečiai“ galėtų dar kartą svarstyti tai.

„Pagrindinis argumentas, kodėl mes šiuo metu nematome galimybės dirbti su Regionų frakcija, yra tai, kad jiems svarbus tik opozicijos lyderio postas, jie tik apie tai kalba. Tačiau pasiūlymų, idėjų, svarbiausių darbų Lietuvos žmonėms visiškai nepateikia. Mums tai nepriimtina. Jei keisis šios frakcijos pozicija ir bus noras dirbti konstruktyvioje opozicijoje, tai mes tikrai galėsime svarstyti dar kartą“, – Eltai sakė Seimo Darbo partijos frakcijos narė I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Antradienį „darbietis“ Vytautas Gapšys informavo, kad Darbo partijos taryba nerekomendavo jos Seimo frakcijai eiti su Lietuvos regionų frakcija į bendrą koaliciją dėl opozicijos darbo, primena ELTA.

Jo nuomone, šioje rudens sesijoje opozicinėms frakcijoms susitarti dėl bendro darbo ir opozicijos lyderio yra praktiškai beveik neįmanoma.

„Manau, kad sudaryti kažkokią koaliciją, kuri galėtų turėti opozicijos lyderį, praktiškai yra beveik neįmanoma. Žinant visus kitus santykius tarp „valstiečių“ ir naujai susikūrusios frakcijos, aš manau, kad matematiškai yra labai sudėtinga“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Gapšys.

Jo nuomone, bent kažkuriam laikui bus padaryta pertrauka tarp diskusijų dėl opozicijos lyderio.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(5 žmonės įvertino)
3.2000

Top naujienos

Konfliktas su Kinija Lietuvos verslą spraudžia į kampą: valdžios prašo garantijų paskoloms (5)

Lietuvos ir Kinijos diplomatinį ginčą savo kailiu pajutęs ir nuostolius patyręs verslas sako, jog...

„Moderna“ vadovas pateikė prognozę dėl pandemijos pabaigos papildyta (230)

Vakcinos gamintojos „ Moderna “ vadovas Stephanas Bancelis prognozuoja, kad koronaviruso...

Gyventojai iš parduotuvių šluoja šildytuvus: pardavimai išaugę 10 kartų (10)

Orams atvėsus, o šildymo sezonui dar neprasidėjus, gyventojai iš parduotuvių šluoja šildytuvus....

Teisme aiškėja skandalingi liudijimai apie Gražulį: pripažino, kad tai nėra normalu (3)

Seimo narys Petras Gražulis skambino ir prašė pervesti įvairias sumas į jo padėjėjos...

Šimonytė stebėjosi valstiečio interpretacijomis: mano sveikas protelis neišneša Anušauskas turėjo klausimų Gaižauskui (380)

Premjerė Ingrida Šimonytė pasipiktino „valstiečio“ Dainiaus Gaižausko interpretacijomis,...

Indrė Burlinskaitė įvardijo, kokią pavardę pasirinko po vestuvių ir pasidalijo dar nematytais prabangios šventės kadrais (8)

Sporto trenerė, buvusi atlikėja Indrė Burlinskaitė rugsėjo 17-ąją ištekėjo už mylimojo...

Dėl koronavirusu sergančio 14-mečio gyvybės medikai kovoja jau septinta para: užsikrėtė nuo artimųjų Dulkys įvardijo ribą, kai gydytojams teks rinktis, kieno gyvybę gelbėti (1015)

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad Vilniuje, ligoninės reanimacijos...

Kuodis – apie nepriklausomus elektros tiekėjus: galime žaisti žaidimus, už viską sumokės vartotojai (159)

Lietuvoje nuo 2020 m. prasidėjęs elektros rinkos liberalizavimas palaipsniui vyksta: žmonės turi...

Antakalnio ligoninėje su dukra atsidūrusi vilnietė tapo pandemijos įkaite: galėjau rinktis – badauti ar apvalgyti savo sergantį vaiką (88)

Kartu su trejų metų dukrele Vilniaus m. klinikinės ligoninės medikų priežiūroje netikėtai...

Šimonytė – apie Armonaitės idėją: siūlyti lengvatas – labai populiaru (40)

Siūlyti lengvatas spręsti įvairioms problemoms yra populiaru, bet reikia suprasti, kad viešasis...