STT praneša, kad 2022-aisiais pranešėjams išmokėta suma buvo beveik du kartus didesnė nei 2021 m. (31 asmeniui išmokėta 22 tūkst. eurų). Didžiausia išmokėta suma vienam asmeniui – 2500 eurų (atskaičius mokesčius).

„(...) Džiaugiamės, kad gaunamų pranešimų skaičius nuolat auga: 2020 m. buvo gauta 2413 pranešimų, 2021 m. – 4350, o 2022 m. – 4729. 2022 m. pagal gyventojų pranešimus pradėta beveik 30 proc. visų STT ikiteisminių tyrimų.

Daugiausiai pranešimų gauta apie galimus teisės pažeidimus sveikatos apsaugos, aplinkos apsaugos, savivaldos, teisingumo srityse. Vienas ryškesnių atvejų – asmens pateikto pranešimo pagrindu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšininkavimo VšĮ Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Šiame tyrime jau skirta daugiau nei 70 tūkst. eurų baudų“, – sakė STT Pranešimų nagrinėjimo skyriaus vadovas Mikas Bukauskas.

Kaip praneša tarnyba, vienas prioritetinių organizacijos tikslų – užsienio pareigūnų papirkimo atvejų tyrimai, kai Lietuvos verslo subjektai, siekdami įgyti nepagrįstą naudą, vystydami verslą kitoje valstybėje, paperka tos šalies pareigūnus. Todėl ypatingai svarbūs gyventojų pranešimai, siekiant ne tik sumažinti korupciją šalies viduje, bet ir užsienyje. Už tokio pobūdžio pranešimus asmenys taip pat gali būti skatinami vienkartine pinigine išmoka.

Vis dėlto M. Bukausko teigimu, „vienkartinė piniginė išmoka nėra pagrindinis kriterijus, kodėl asmenys turėtų pranešti apie galimai pastebėtą korupcinį nusikaltimą. Tokie pranešimai visų pirma yra pilietiškumo pavyzdys ir bendras darbas, kuriant skaidresnę Lietuvą“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją