"Jeigu į šį mūsų kvietimą nebus sureaguota, kitame posėdyje mūsų atstovai balsuos, neturėdami jokių įsipareigojimų", - sakė socialliberalų vadovybės narys.

V.Pliusnis patvirtino, jog tai galima vertinti kaip socialliberalų pasitraukimą iš penkių partijų koalicijos. "Jeigu kviečiame prie derybų stalo, tai negalima būti saistomiems jokiais koaliciniais susitarimais. Derybos turėtų prasidėti tarp partijų, ne koalicijų", - pažymėjo jis.

Taip, pasak V.Pliusnio, socialliberalai reaguoja į sostinės savivaldybės taryboje susidariusią "patinę situaciją", kai nei socialdemokrato Gedimino Paviržio, nei buvusio mero liberalo Artūro Zuoko šalininkai neturi balsų persvaros.

Trečiadienį Vilniaus mero vėl nepavyko išrinkti, balsams pasidalijus po lygiai. Kitus mero rinkimus planuojama surengti po dviejų savaičių. V.Pliusnis neatmetė nei G.Paviržio, nei A.Zuoko kandidatūrų į merus, tačiau taip pat pareiškė, jog gali būti ir kitų kandidatūrų.

"Mes galime pasiūlyti kandidatą iš savo tarpo, pavyzdžiui, Aldoną Baranauskienę", - sakė jis. Socialliberalai sostinės savivaldybės taryboje turi 3 iš 51 mandato.

V.Pliusnio teigimu, jau daugiau kaip du mėnesius užsitęsusi bevaldystė Vilniaus mieste kenkia ne tik sostinės ūkiui, bet ir tarptautiniam prestižui.

NS atsakingasis sekretorius teigė "buvęs suklaidintas" koalicijos partnerių, kurie prieš trečiadienį vykusį balsavimą tvirtino, jog G.Paviržį remia 28-29 tarybos nariai.

Tuo tarpu Lietuvos socialdemokratų partijos vadovai pareiškė, jog V.Pliusnio pareiškimus vertina kaip "propagandinį balioną" ir patvirtino, jog laiko penkių partijų koaliciją toliau tebeegzistuojant.

"Su koalicijos partneriais bus kalbama toliau. Mes nuosekliai laikysimės tos pozicijos, kurios laikėmės iki šiol - mes už koalicinę veiklą", - pažymėjo LSDP lyderis premjeras Algirdas Brazauskas. Galimybę įvesti mieste tiesioginį valdymą jis pavadino "nesąmone".

"Jeigu kas nors nori eiti į šoną, turi oficialiai pareikšti, turi įvykti koalicijos posėdis", - sakė LSDP pirmininko pavaduotojas Česlovas Juršėnas. LSDP vadovai pabrėžė, jog lauks oficialios Naujosios sąjungos lyderio Seimo pirmininko Artūro Paulausko pozicijos.

G.Paviržis balandžio 9 dieną kelių balsų persvara buvo išrinktas meru, tačiau vėliau teismas konstatavo, jog rinkimai buvo neteisėti, nes juose dalyvavo trys Seimo nariai.

Konstitucinis Teismas praėjusių metų pabaigoje konstatavo, jog Seimo nario mandatas nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis.

Liberalų ir centro sąjunga sveikina Naujosios sąjungos (socialliberalų) sprendimą dalyvauti formuojant plačią koaliciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje, teigiama jų pranešime spaudai. Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas Artūras Zuokas rytoj kviečia visų sostinės savivaldybės tarybą sudarančių partijų lyderius diskusijai prie apskrito stalo.

„Manau, kad pasidalinę mintimis ir idėjomis tikrai galėsime rasti konstruktyvų sprendimą ir realią išeitį. Visi suprantame, kad kiekviena diena, kiekviena valanda, kai Lietuvos sostinė neturi valdžios, yra žalinga miestui. Mes turime rasti bendrą kalbą ir sutarti dėl optimalių, miestui būtinų sprendimų“, – kreipėsi į opozicinių partijų atstovus A.Zuokas.