„Matome, kad viešojo sektoriaus atlyginimai taip ir paliekami „įšalo“ būklės, nes Vyriausybė savo priemonių plane atlyginimų didinimą viešajam sektoriui nukėlė net 2025 metams. Tai reiškia, kad net ne kitai, o dar po jos ateisiančio Seimo kadencijai. Ši Vyriausybė nusiteikusi tiesiog ramiai paplūduriuoti iki Seimo rinkimų“, – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Pasak J. Sabatausko, pagrindas kelti viešojo sektoriaus atlyginimus atsirastų didinant bazinį algos dydį, tačiau ligi šiol nei S. Skvernelio vadovaujama, nei naujoji Vyriausybė nesudaro jokių galimybių bazinį dydį didinti.

Pasak LSDP, derybos vyko tik dėl to, kam atiteks kokie postai, o vertybės ir programos nuostatos liko tik derybų priedanga.

„Vyko didelė drama, o išėjo šnipštas. Vyko prekyba postais. O dabar, kai reikia dirbti, šios Vyriausybės ketinimus iš tikrųjų įvardijo būsimasis ministras Jaroslavas Narkevičius, pareiškęs „stengsimės“, – sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

ELTA primena, kad Seimas antradienį neeilinėje sesijoje pagal Seimo statuto 198 straipsnį suteikė atnaujintai XVII Vyriausybei įgaliojimus.

Už protokolinį nutarimą suteikti XVII Vyriausybei įgaliojimus balsavo 75 iš 101 Seimo nario, prieš – 27, susilaikė – 9.

Opozicija prieš balsavimą teigė, kad naujų įgaliojimų suteikimas Vyriausybei pagal Seimo statuto 198 str. prieštaraus Konstitucijai.

Anot jų, kai pasikeičia daugiau kaip pusė ministrų, Vyriausybė turi gauti iš naujo Seimo įgaliojimus. Gauti iš naujo įgaliojimus galima tik tokiu pačiu būdu, kaip jie buvo gauti pirmą kartą – Seimas turi balsuoti, ar pritarti Vyriausybės programai. Todėl dabar suteikus įgaliojimus pagal Statutą galėtų kilti Vyriausybės ir jos sprendimų legalumo klausimas.