Pasak Seimo nario socialdemokrato Gintauto Palucko, negalime leisti, jog „informacija, atskleidžianti valstybės tarnautojų reiškiamą nepasitenkinimą, liktų paslaptyje“.

„Jeigu nėra viešumo, nėra pažangos, nėra jokio progreso. Kitaip tariant, jeigu šitie dokumentai nebus paviešinti, į tų apklausų duomenis niekas nekreips dėmesio. Privalome padėti tašką – negalime leisti, kad tokia informacija ir vėl nugultų ministerijos archyvuose“, – tikina socialdemokratas.

G. Paluckas sako, kad „susiklosčiusi situacija atskleidžia tragišką darbuotojų būklę visoje valstybės tarnyboje“.

„Valstybės tarnyboje situacija yra tragiška. Mes jau seniau įspėjome, kad priėmus valstybės tarnybos reformą mažės socialinės garantijos, mažės saugumas darbe, darbuotojai bus priklausomi nuo vadovų. Jau dabar matome, kad tarnautojai yra nepatenkinti savo darbu, jie jaučiasi blogai. Daugiau kaip trečdalis sako, kad vadovybė neturi jokio supratimo, ką daro. Mes matome labai demotyvuotus žmones, matome visišką nepasitikėjimą vadovais, kurie, anot darbuotojų, nieko neįkvepia“, – sako jis.

Buvęs ambasadorius, socialdemokratas Remigijus Motuzas sako, kad URM „anksčiau buvo tarpusavio santykių, bendradarbiavimo ir darbo komandoje pavyzdžiu, o vadovaujant konservatoriui G. Landsbergiui reikalai prastėja“.

„URM veikla anksčiau buvo pavyzdinė – ši ministerija sugebėdavo sutelkti ne tik savo, bet ir kitas ministerijas. URM patikėta labai svarbi misija, taigi neigiamas mikroklimatas ar santykiai gali turėti blogų pasekmių atstovaujant Lietuvą už jos ribų. Jei atlyginimai ir darbo sąlygos URM nemotyvuoja žmonių, tada ne patys geriausi diplomatai atstovauja Lietuvą pasaulyje. Raginu ministrą G. Landsbergį labai rimtai vertinti susiklosčiusią situaciją“, – sako R. Motuzas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)