aA
Premjeras Saulius Skvernelis sako Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungą po rinkimų įsivaizduoja labiau centro, centro-kairės koalicijos dalimi, o koaliciją su konservatoriais sako asmeniškai sunkiais įsivaizduojąs, nebent keistųsi partijos vadovybė.

„Šiandien sunkiai įsivaizduočiau (koaliciją su konservatoriais - „Delfi“), esant dabartinei partijos vadovybei. Galbūt kažkas galėtų, aš negalėčiau. Gal įvyks pokyčių konservatorių vadovybėje, nes ten yra žmonių, su kuriais galima dirbti“, - interviu „Delfi“ kalbėjo S. Skvernelis.

Perklaustas jis patikslino, kad jam šiuo metu yra nepriimtini nekorektiški, žeminantys politinės kovos metodai, kuriuos, jo vertinimu, naudoja partijos vadovybė.

Vis dėl to Vyriausybės vadovas patikslino, kad reali galimybė yra centro, centro kairės, arba – centro dešinės koalicija. Valstiečius žaliuosius jis apibrėžė kaip centro kairės politinę jėgą.

Darbo partiją premjeras matytų tokios centro kairės koalicijos dalimi. Dotacijos skyrimo šiai politinei jėgai klausimo jis nesiejo su artėjančiais rinkimais.

Pasak jo, „visą laiką galima galvoti apie tai, ko nėra, apsimesti, daryti dirbtines kliūtis, kad nebūtų įvykdyti teismų ir Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimai“.

Kol kas neplanuoja stoti į partiją

Premjeras bent iki rinkimų neplanuoja stoti į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS).

„Pirmoje kadencijoje visai neblogai sekasi, nebūnant partijos nariu, galbūt ir antroje taip bus“, - sakė S. Skvernelis.

Jis atkreipė dėmesį, kad analogiškų pavyzdžių yra ir Lietuvos politikoje (turimi mintyje konservatoriai - „Delfi“), ir tarptautinėje.

„Politikoje gali visaip vykti, tai priklauso nuo to, kokie žmonės susiburia, kokios idėjos juos vienija“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Skvernelis: dviejų Vyriausybių būti negali

Vyriausybės vadovas S. Skvernelis įvertino ir santykius su šalies vadovu, prezidento poste jau metus dirbančiu Gitanu Nausėda. Ministro pirmininko teigimu, santykiai su šalies vadovu, visai kitokie.

„Aišku, kad tie santykiai yra kitokie. Nes ir asmenybės ir kitokios, visiškai. Darbo stilius yra visiškai kitoks. Su vienu teko dirbti, su kitu tenka dirbti, tai asmeniško bendravimo yra gerokai daugiau. Bet kalbant apie dalykinį bendravimą, buvo stilius vienas prezidentės, kitas – prezidento“, - bendrą darbą su G. Nausėda vertino premjeras.

Visgi, jis teigė, kad valdžių atskyrimo principas – būtinas. O dviejų Vyriausybių būti negali.

Vyriausybės reikalas yra ieškoti sutarimų ir svarbiausia, tiek vienu, kai buvo su prezidente, tiek su prezidentu – labai aiškiai išlaikyti balansą tarp valdžių, laikytis konstitucinio valdžių atskyrimo principo. Nes noras peržengti tam tikras ribas nėra geras, negali būti dviejų Vyriausybių, šešėlinio, alternatyviai veikiančio kabineto patarėjų lygmenyje ir dviejų premjerų“, - interviu Delfi sakė premjeras S. Skvernelis.

Vyriausybės reikalas yra ieškoti sutarimų ir svarbiausia, tiek vienu, kai buvo su prezidente, tiek su prezidentu – labai aiškiai išlaikyti balansą tarp valdžių, laikytis konstitucinio valdžių atskyrimo principo. Nes noras peržengti tam tikras ribas nėra geras, negali būti dviejų Vyriausybių, šešėlinio, alternatyviai veikiančio kabineto patarėjų lygmenyje ir dviejų premjerų“, - interviu Delfi sakė premjeras S. Skvernelis.

Jis teigė, kad supratimo su šiuo šalies vadovu vis daugiau. „Dirbti galima“, - sakė S. Skvernelis.

Sprendimą dėl Narkevičiaus pakeistų nebent nepalankūs teisėsaugos verdiktai

Premjeras ir toliau nemato argumentų, kodėl iš savo posto turėtų būti patrauktas susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

„Negali būti argumentas, kad, jeigu man nepatinka žmogus, aš turiu tą žmogų pakeisti. Nemanau, kad mes turėtume grįžti prie šito klausimo, jis yra baigtas iki rinkimų. Aš vertinu pagal tai, kas yra padaryta, o ne pagal tai, kokia viešųjų ryšių agentūra padeda ministrui savo įvaizdį formuoti. (…)

Vienas dalykas, kuris gali pakeisti situaciją, yra teisėsaugos institucijų sprendimas dėl to garsaus tyrimo. Jeigu būtų kokia nors abejonė sukelta, tai būtų kiti sprendimai“, - sakė S. Skvernelis.

Tikina, kad dauguma nesubyrėjo

„Delfi“ primena, kad Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga penktadienį per Tarybos posėdį Naisiuose patvirtino, kad partijos sąrašą rinkimuose ves S. Skvernelis. Antruoju numeriu sąraše bus įrašytas partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Trečiuoju – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Šie asmenys nebuvo reitinguojami.

Pilnas valstiečių-žaliųjų sąrašas po reitingavimo turėtų būti paviešintas po partijos Valdybos posėdžio vėliau pirmadienį.

Per partijos Tarybos posėdį taip pat buvo apsispręsta atsisakyti ankstesnio bendradarbiavimo su socialdarbiečiais susitarimo, ir kelti kandidatus tose apygardose, kur anksčiau sutarta su jais nekonkuruoti.

Premjero teigimu, tai nereiškia valdančiosios daugumos suirimo.

„Turime mes ir koaliciją, ir stabilią Vyriausybę, ir daugumą. Ten turbūt buvo tartasi tarp dviejų partijų, kad bus bendri kandidatai gal šešiose apygardose, bet įvyko kitaip. Tai irgi yra natūralu rinkimams artėjant.

Mane vienmandatėje apygardoje yra iškėlę abi partijos, taip ir liks. Kitur skyriai nusprendė, kad reikia turėti savo kandidatus. Tai yra suprantamas dalykas, nes, jeigu turi kandidatą, tai yra tikėtina, kad balsuojant už kandidatą, balsuos ir už sąrašą“, - sakė S. Skvernelis.

Premjero įsitikinimu, socialdarbiečiai irgi turėtų iškelti kiekvienoje apygardoje savo kandidatą, ir tuo pačiu stengtis kuo geriau pasirodyti rinkimuose.

„Nes jie yra reikalingi kaip partneriai“, - kalbėjo S. Skvernelis.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(67 žmonės įvertino)
2.9552

Top naujienos

Po siaubo daugiabutyje teko skubiai kviesti visas tarnybas: šeima net dabar gyvena baimėje

Šeštadienio vakarą viena kėdainiečių šeima patyrė tikrą siaubą – ruošiantis miegoti...

Algio prostatos vėžys gydymui lengvai nepasidavė: gydytojai jo ligos istoriją vadina išskirtine

Algis Mameniškis džiaugiasi, kad sulaukęs 50-ies metų nusprendė atlikti prostatos specifinio...

Nerijus Povilaitis

Dėl rusų sukurto „technikos stebuklo“ internete pasipylė patyčios

Apsišaukėliškos Donecko „liaudies respublikos“ kariškiai giriasi sukūrę „analogų...

Prieš 28 metus Justina nutraukė nėštumą: niekada nekalbėjau su vyru apie tai, kas įvyko

Justina (vardas pakeistas) prieš 28 metus pasirinko nutraukti nėštumą . Ji jau turėjo vieną...

Delfi Mokslas

Vandenyno gelmėse „Titaniko“ nuolaužas tyrinėję mokslininkai aptiko širdį veriantį radinį: atrodo lyg iš filmo

Mokslininkų komanda „Magellan“, tyrinėjanti nuskendusio „Titaniko“ nuolaužas vandenyno...

„Barcelona“ gali parodyti duris Mirotičiui, bet pasilikti Šarą

„Mirotičius – viena koja nebe „Barcoje“, – skelbia Barselonoje leidžiamas sporto...

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Kunigą ir prokurorą demaskavęs vaikinas išryškino šokiruojančius dalykus: neabejoja, kad tai ne pabaiga (10)

Dvi iš eilės DELFI paviešintos istorijos, kuriose svarbius vaidmenis vaidina ir dvasininkas, ir...

Kas trečias vairuotojas linkęs prie vairo sėsti išgėręs: ekspertai pabrėžia, kad dėl to yra ir visuomenės kaltės

Apklausos rodo, kad kas trečias vairuotojas yra linkęs sėsti prie vairo net ir tuomet, kai...

Krikštynos, vestuvės ar jubiliejus: kaip rengtis išskirtinėmis progomis, kad nepadarytumėte grubios klaidos

Esate pakviesta į šventę ir nežinote, ką rengtis? O gal pati organizuojate krikštynas kaimo...

Verslas PliusAistė Žebrauskienė

Kaip sumažinti turimų paskolų naštą: paprastas sprendimas padės sutaupyti tūkstančius

Gyventojai, ėmę būsto paskolas prieš kelerius metus, šiuo metu kreipdamiesi į kitus bankus dėl...