aA
Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis neslepia svarstąs galimybę dalyvauti artėjančiuose Prezidento rinkimuose. Premjero tikinimu, jei vis dėl to dalyvautų Prezidento rinkimuose, tai tikrai netrukdytų konstruktyviam Vyriausybės darbui.
Saulius Skvernelis
Saulius Skvernelis
© DELFI / Domantas Pipas

„Sprendimas vienokia ar kitokia forma yra brandinamas ir bus pasakytas. Tikiuosi, kad tai bus padaryta iki to momento, kai mūsų šalies įstatymai numato tam tikras procedūras“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė S. Skvernelis.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 d.

Atsakė į kritiką

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad sunku pasakyti, ką prezidentė Dalia Grybauskaitė naujametiniame linkėjime kovoti su populizmu turėjo omenyje. Kartu, tikina ministras pirmininkas, jo vadovaujama Vyriausybė ir „valstiečiai“ populizmu neužsiima. Pasak premjero, valdantieji per dvejus metus, praleistus valdžioje, nepadarė nė vieno populistinio darbo.

„Čia turėtų pati autorė (D. Grybauskaitė. - ELTA) pasisakyti. Manau, kad ateis laikas, kada mes studijuosime pasisakymus, frazes, žodžius, bet kol kas autorė yra, tai gal gali ji paaiškinti“, - „Žinių radijui“ kalbėjo S. Skvernelis. Pasak premjero, tai, kas yra prezidentės žodžių adresatas, kiekvienas turi spręsti pats.

„Matyt, kiekvienas gali prisitaikyti ir pritaikyti kam nori. Kai kas tai suprato, kai kas pakomentavo“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Tačiau, gynėsi premjeras, prezidentės žodžiai negali būti taikyti „valstiečių“ atžvilgiu. Nors, pabrėžė Vyriausybės vadovas, populizmu „valstiečiai“ buvo pradėti kaltinti iš karto po to, kai laimėjo rinkimus, vis dėlto, akcentavo S. Skvernelis, valdantieji nepadarė nė vieno populistinio darbo.

„Buvo bandoma daryti (kaltinti populizmu. - ELTA) iš karto po rinkimų, bet įvardinkite bent nors vieną priemonę, kurią padarė „valstiečiai“ per dvejus metus, kuri būtų populistinė. Ne, deja, mes darome realistinius darbus. Ir apkaltinti populizmu tikrai negalima. O jei parodys bent vieną populistinį darbą padarytą ar pažadą, galėtume padiskutuoti“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Trečiadienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sukritikavo prezidentės naujametinį linkėjimą kovoti su agresyviu populizmu. Pasak parlamento vadovo, D. Grybauskaitė tiesiog sugalvojo gerai skambančią frazę, kad ši būtų cituojama.

Prabilo apie karo vėliavėles

„Aš jų (prezidentės žodžių. - ELTA) nepriėmiau, aš tiesiog turiu savo įsitikinimus ir, manau, kad mes turime įveikti ne karingumu, o įveikti ramybe, įveikti bendradarbiavimu, siekiant viso šito, o ne keliant karo vėliavas“, - „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Seimo vadovas pridūrė, kad šalies vadovė, pabrėždama populizmo rizikas, tiesiog ieško gerai skambančių frazių. Pasak Seimo pirmininko, populizmas yra neišvengiamas reiškinys. „Populizmas visada buvo ir bus, kadangi per rinkimus yra žadama daug daugiau, negu galima įgyvendinti“, - apibendrino V. Pranckietis.

D. Grybauskaitė, komentuodama Seimo vadovo pareiškimą, sakė, kad tai, ką ji norėjo pasakyti naujametiniame linkėjime, buvo labai aišku.

Naujametiniame sveikinime D. Grybauskaitė pabrėžė, kad 2019 m. laukia daugybė iššūkių šalies viduje ir tarptautinėje arenoje.

„Kitais metais laukia daugybė iššūkių. Ir tarptautinėje arenoje, ir šalies viduje. Viską įveiksime, jeigu neleisime įsigalėti karingam neraštingumui ir agresyviam populizmui. Saugokime laisvą Lietuvą bei mūsų žmonių teises ir laisves“, - naujametiniame sveikinime sakė prezidentė D. Grybauskaitė.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Top naujienos

Tvari ir darni Lietuva. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – panašaus kalibro veikėjai, bet tyrimas atskleidė ir skaudžius užkulisius įmonių sąrašas (0)

„Delfi“ tęsia didelio masto tyrimo „ Tvari ir darni Lietuva “ viešinimą. Šis tyrimas buvo...

D+Kalbino Kristina Pocytė, parengė Justina Maciūnaitė

Jeigu perkate tokį būstą neatlikę namų darbų, rizikuojate: ateityje jo vertė gali smarkiai kristi

Šiemet lietuviai pirko ne tik butus, bet ir nuosavus namus. Registrų centro duomenimis, šiais...

D+Sandra Marcinkėnaitė-Venskienė

Teisininkas atsako: ar už ridos atsukimą galima bausti kaip už sukčiavimą?

Vieša paslaptis, jog, perkant naudotą automobilį, gali būti, kad jo rida odometre (automobilio...

Nutrūkusios tiekimo grandinės grasina sužlugdyti vis daugiau smulkių įmonių

Vis daugiau smulkesnių įmonių, išgyvenusių ledines pandemijos gelmes, prisipažįsta, kad dabar...

Liūdni laikai antivakseriams: gražiausios Kalėdų mugės neskiepytų neįsileidžia, tikrina net pasą (989)

Po metų pertraukos Vokietijoje ir Šveicarijoje vėl vyksta gražiausiomis Europoje vadinamos...

Šilutės ligoninėje COVID-19 skyriaus gydytojas pradėjo švaistytis švirkštu ir iššoko pro langą (77)

Šilutės ligoninės COVID-19 skyriuje medikas staiga pradėjo švaistytis švirkštu ir vėliau jis...

Šią savaitę laukia šalčio iššūkis: net dienomis laikysis neigiama temperatūra naktį šals iki -17 (9)

Pirmadienį orai šalyje bus nevienodi. Rytinė Lietuvos pusė išliks arčiau žemo slėgio...

Anapilin iškeliavo buvęs Vilniaus „Ryto“ legionierius Stevanas Jelovacas (139)

Atėnų AEK krepšinio klubas sekmadienio vakarą pranešė tragišką žinią. Būdamas 32-ejų...