aA
„Valstietė“ Agnė Širinskienė ketvirtadienį paviešino 2017 m. pokalbio įrašą, kuriame Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariai spaudžia šios komisijos Prevencinio skyriaus vedėją Mindaugą Siaurį palikti pareigas.

„Pagarsinsiu, ko mes čia susirinkome. Yra bendra komisijos narių pozicija. Tu tikriausiai žinai. Žodžiu, yra dvi alternatyvos. Manau – pirma geresnė bus. Pristatysiu pirmą pradžiai. Žodžiu, parašai prašymą, kad atleist iš daro savo noru, gauni už atostogas tas, kur sakei, du mėnesius, ir dar gauni dar plius du mėnesius, ar kiek priklauso, išeitinę.

Antra alternatyva – sudarom komisiją ir gauni drausminę nuobaudą – atleidimą iš darbo. Kadangi tai bus jau sisteminis pažeidimas, ir pažeidimų yra ne vienas, išeini su nuobauda iš darbo be kompensacijos. Ta pozicija yra pristatyta Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete, pirmininkas taip pat sakė, kad reikia taip daryti. Žodžiu, tau dvi alternatyvos. Gerai pagalvojus, man atrodo pirma – geresnė“, – įraše girdimas VTEK nario Virginijaus Kanapinsko balsas.

M. Siaurys paaiškino, kad jo gyvenimo planas buvo vykti atostogų į Ameriką, kur gyvena jo tėvai, ir sergantis jo tėvas.

„Aš esu nusipirkęs bilietus ir išvežu visą šeimą. Gegužės 29 d. išvažiuoju į Ameriką, ir grįžtu tik rugpjūčio 3 d. Dabar – tokia situacija, aš pasiėmiau atostogų, nes noriu jums maišyti veikti, noriu susirasti darbą, kad man nereikėtų dalyvauti konkursuose – perkėlimo būdu, ar ką. Todėl nenoriu būti atleidžiamas. Aš čia negrįžtu, priduodu archyvą, (…) ir čia manęs nebus daugiau, tikrai jums tą prižadu“, – sakė M. Siaurys.

Buvęs VTEK pirmininkas Romas Valentukevičius teigė kalbėjęs su M. Siauriu, ir rekomendavęs jam ieškotis darbo.

„Mes kalbėjome su juo dar iki mano atleidimo, aš jam sakiau: „tu ieškokis darbo“. Aš šitą pasakiau ir Seimo pirmininkui“, – sakė R. Valentukevičius.

Perpasakojo įspūdžius iš Seimo

VTEK narys Saulius Katuoka bandė aiškintis M. Siaurio motyvus eiti atostogų.

„Pirmas klausimas, kuris manęs šiek tiek neįtikina: tu būsi keturis mėnesius atostogų? Tai kaip tu, išvykęs nuo rytdienos iki rugpjūčio“, – klausi S. Katuoka

M. Siaurys atsako, kad išeina atostogų „nenorėdamas šito persekiojimo“, o paskui pasiims laisvas dienas.

S. Katuoka replikavo nesuprantąs logikos. „Reiškia, jeigu jis išeina šalių sutarimu, pavyzdžiui, nuo rytdienos, tai jis gauna dar daugiau pinigų, ir turi teisę tuos keturis mėnesius išnaudoti. (…) Dabar tu sakai, kad užsiiminėsi individualia veikla. Kas pakenks tau individualia veikla užsiiminėti, jeigu išeisi šalių sutarimu?“, – klausė VTEK narys.

Paskui jis sakė galįs atskleisti dar daugiau detalių.

„Virgis (Kanapinskas) ne viską pasakė, mane nustebino susitikimas Seime. Dieve mano, tavo klausimui buvo skirta 15 min. (…) Ten buvo pasakyta: „duokit kompensaciją, kad jo neliktų“, – sakė S. Katuoka.

Jis aiškino M. Siauriui, kad išėjus iš pareigų šalių susitarimu, jis galės užimti ir kitas valstybines pareigas. Šis paprašė šį pokalbį perkelti vėlesniam laikui.

„Ar mes galime šitą pokalbį pradėti rugpjūčio 15 d.? Aš jau tada neprašysiu kompensacijos. Aš tada pats atsileisiu“, – sakė M. Siaurys.

Sprendžia dėl apkaltos

Ketvirtadienį „valstiečių“ frakcija sprendžia dėl apkaltos tuometiniam Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkui Povilui Urbšiui. „Valstiečių“ lyderis teigė laukiąs atsakymų ir iš Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio.

P. Urbšys yra sakęs, kad R. Karbauskis jam kerštauja.

Kaip rašė BNS, VTEK tyrimo komisija pernai rudenį nustatė, kad komisijos Prevencijos skyriaus vadovas M. Siaurys sumenkino dalykinę įstaigos reputaciją ir viršijo tarnybinius įgaliojimus, rengdamas išaiškinimą buvusiai Seimo narei „valstietei“ Gretai Kildišienei dėl privačių interesų deklaravimo, (ji nedeklaravo, kad jos motina iš R. Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ nuomoja automobilį), dienraščiui „Klaipėda“ pateikdamas išankstinę nuomonę dėl buvusios Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narės elgesio, neteisėtai rinkdamas duomenis apie VTEK narius ir darbuotojus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Medikai prašo neatidėti apsilankymų poliklinikose: kai kurių ligos taip apleistos, kad tenka iškart vežti į ligoninę (328)

Nors dauguma gydymo įstaigų sveikatos priežiūros paslaugas vėl teikia beveik taip pat, kaip...

Sandrija Čapkauskienė: stebuklingi lapeliai, apie kurių naudą ir galią mūsų organizmui dažnai užmirštame (54)

Laurų lapai ( Lauraceae, Cinnamomum tamala ) yra amžinai žaliuojantis daugiametis krūmas,...

Vilniuje, Vingio parke, medis užvirto ant sportavusio žmogaus (210)

Antradienio vakarą sniego svorio neišlaikęs medis Vilniuje, Vingio parke , nuvirto ir sužalojo...

Marijampolės ligoninėje per klaidą vienam žmogui suleistos penkios COVID-19 vakcinos dozės (306)

Marijampolės ligoninėje penkios COVID-19 vakcinos dozės per klaidą suleistos vienam žmogui,...

Ainis Gurevičius | D+

Slapstymosi meistrai: Lietuvos nusikaltėliai, kurių surasti nepavyksta metų metais

Kai kuriems nusikaltėliams slapstytis nuo teisėsaugos pavyksta metų metais. „Delfi Plius“...

Netikėtas lyderis nukalė „Rytui“ paguodos pergalę Čempionų lygoje latviams TOP-16 duris atvėrė fantastiškas tritaškis (43)

Vilniaus „Rytas“ (2/4) trinktelėjo FIBA Čempionų lygos durimis. Nelauktai ankstyvu metu...

Putinas pirmą kartą telefonu pasikalbėjo su Bidenu (307)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu su Jungtinių Valstijų prezidentu Joe...

Dar kartą su Itoudžiu susipykęs Jamesas – vėl atskirtas nuo komandos (1)

Mike'o Jameso karjeros etapas Maskvos CSKA klube gali artėti prie pabaigos. Nepaisant puikaus...

Įtempta para ugniagesiams: daugiau nei 150 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių (9)

Lietuvoje antradienio vakarą ir toliau besitęsiant stipriam snygiui ugniagesiai jau daugiau nei 150...