„Seimo Statuto 145 straipsnio 3 dalis įtvirtina komitetui prievolę užsakyti ekspertinį vertinimą tuo atveju, kai to paprašo Seimo narių grupė, o iš šio straipsnio 6 dalies akivaizdu, kad ekspertinio vertinimo projektui galima prašyti per visą įstatymo svarstymo Seime laikotarpį. Tai ir buvo padaryta. Nesuprantu, ko bijo valdantieji ir kodėl grubiai laužomas Seimo statutas neužsakant ekspertų išvados? Juk kur kas paprasčiau ir greičiau būtų išklausyti ekspertų nuomones bei dėl jų diskutuoti, nei laužyti ietis Etikos ir procedūrų komisijoje.

O gal ta baimė – tai netiesioginis pripažinimas to, ką bando nuslėpti valdantieji, klaidindami visuomenę ir mažiau atidžius Seimo narius? Pripažinimas, kad vis tik Civilinės sąjungos projektu akivaizdžiai siekiama įteisinti homoseksualių asmenų šeimas, ir dabar bijomasi, kad būtent tą melą ir pastebės ekspertai?“, – stebisi Seimo narė A. Širinskienė.

Parlamentarės kreipimesi į Seimo etikos sargus prašoma „pripažinti, kad Teisės ir teisėtvarkos komiteto sprendimas nepaisyti Seimo narių grupės reikalavimo buvo priimtas pažeidžiant Statuto 145 straipsnio 3 dalį, ir priminti komitetui, jog jis turi vykdyti jam 145 straipsnio 3 dalyje nustatytą pareigą“.

Dėl komiteto prievolės užsakyti Seimo narių prašomą ekspertinį vertinimą Etikos ir procedūrų komisija yra pasisakiusi ankščiau šiais metais, kai buvo kilęs panašus ginčas Socialinių reikalų ir darbo komitete.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją