aA
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė, Seimo narė Agnė Širinskienė, reaguodama į informaciją, kad konservatoriai sulaukė senaties termino, pagal kurį jiems nebus surašyta bauda dėl pažeidimo, sako, kad esamas reguliavimas leidžia nesąžiningai besielgiančioms partijoms vilkinti VRK atliekamus tyrimus. Pasak parlamentarės, artimiausiu laiku, dar prieš prasidedant Seimo pavasario sesijai , planuojama registruoti teisės aktų pakeitimus, kurie užtikrintų greitą ir efektyvų VRK pradėtų tyrimų atlikimą.
Agnė Širinskienė
© DELFI / Karolina Pansevič

A.Širinskienės teigimu, 2018 m. balandžio 10 d. VRK priėmė sprendimą, kuriuo pripažino, kad LVŽS, į 2016 m. Seimo rinkimų kampanijos išlaidas neįtraukusi išlaidų, skirtų darbuotojų atlyginimams, pažeidė teisės aktų nuostatas. Praėjus 30 d. terminui, per kurį LVŽS galėjo skųsti šį VRK sprendimą, atsakingam asmeniui (LVŽS pirmininkui Ramūnui Karbauskiui) VRK surašė administracinio nusižengimo protokolą ir teismas skyrė baudą. LVŽS bendradarbiavo su VRK, operatyviai teikė dokumentus, neslėpė įdarbintų asmenų ir pripažino padarytas apskaitos klaidas, nevengė administracinės atsakomybės, neskundė teismui VRK sprendimo.

2019 m. sausio 10 d. VRK, išnagrinėjusi analogišką konservatorių situaciją, konstatavo, kad TS-LKD padarė pažeidimą. t.y. buvo pripažinta, kad TS-LKD pažeidė politinių kampanijų finansavimo tvarką į 2016 m. Seimo rinkimų kampanijos finansinę apskaitą neįtraukusi beveik 70 tūkst. eurų. Ši suma buvo išmokėta konservatorių per rinkimus įdarbintiems darbuotojams. Iki šiol nė vienas VRK narys šio VRK sprendimo pagrindu nėra surašęs administracinių nusižengimų protokolo atsakingam konservatorių partijos asmeniui. Sprendžiant iš informacijos viešojoje erdvėje - toks protokolas ir nebus surašytas, kadangi suėjo senaties terminas. Tokiu būdu už pažeidimą atsakingi asmenys partijoje, tikėtina - pats konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis - išvengė atsakomybės, sako A.Širinskienė.

„Konservatorių elgesys VRK tyrimo metu - tipiškas dvigubų standartų laikymosi pavyzdys. Konservatoriai kaip įmanydami vilkino VRK atliekamą tyrimą, vien dokumentų ir paaiškinimų pateikimui iš VRK jie pareikalavo trijų mėnesių termino, nors kitoms partijoms atsakyti į VRK klausimus paprastai suteikiamos kelios dienos. Taip ir liko neaišku, kokie asmenys per rinkimus buvo įdarbinti TS-LKD. Taip pat neaišku, kodėl ši informacija nuo visuomenės buvo ir yra taip kruopščiai slepiama. Net ir po VRK tyrimo liko neišsklaidytos abejonės, kad iš partijos gaunamų valstybės dotacijų, kurios buvo panaudotos rinkimams, atlygį galėjo gauti ir pats Gabrielius Landsbergis ar kuris kitas konservatorių lyderių. Akivaizdu, kad neapskaityti 70 000 eurų - tik dalis sumos, kurią VRK pavyko fiksuoti, nes duomenys apie kitus konservatorių įdarbintus asmenis, jų gautus atlyginimus taip ir liko nenustatyti“, - sako Seimo narė A.Širinskienė.

Seimo narės, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkės teigimu, tokia situacija atskleidžia ir teisinio reguliavimo trūkumus: nesąžiningos, geranoriškai su VRK nebendradarbiaujančios partijos gali išsisukti nuo atsakomybės tiesiog nepateikdamos duomenų. Nėra nustatyti ir VRK tyrimų atlikimo terminai, o tai sudaro sąlygas vilkinimui, atsiranda nepagrįsti reikalavimai terminus pratęsti, taip sulaukiant senaties.

„VRK šiuo metu yra bene vienintelė institucija, kurios atliekamų tyrimų trukmės nereguliuoja įstatymas, esamas reguliavimas nenumato ir sankcijų nesąžiningoms partijoms, kurios atsisako pateikti VRK prašomą informaciją. Tai reiškia, kad turime diskutuoti apie Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymo bei Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, kurie užtikrintų, kad visos partijos vienodai atsako už įstatymų pažeidimus ir turi vienodas veiklos sąlygas.“ - pažymi Seimo narė A.Širinskienė.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(51 žmogus įvertino)
3.8824

Top naujienos

Staigus Trumpo manevras: kodėl tvenkiasi naujo karo debesys ir kuo tai gali baigtis (146)

Visi nebūtini JAV ambasados Irake darbuotojai privalo palikti šalį. Toks įsakymas, augant...

Svečiuose pas Pablo Eskobaro brolį: buvau atsakingas už visus kartelio pinigus (5)

Visų laikų žiauriausias ir galingiausias narkotikų prekeivis Pablo Eskobaras buvo nušautas, jo...

Milijardinis atokvėpis: Amerikos superturtuoliai vis rečiau sulaukia Mokesčių inspekcijos skambučių (7)

Tikimybė, kad žmonėms, uždirbantiems per metus mažiausiai dešimt milijonų JAV dolerių, bus...

Situacija Vilniuje jau kelia nerimą ir ekspertams: šie sektoriai – tikra taršos bomba (12)

Remiantis Europos Komisijos duomenimis , nuosavi automobiliai išskiria 10 proc. viso ES...

Dar vienas akibrokštas dėl „Eurovizijos“: patikslinti skaičiavimai pakeitė galutinius rezultatus (6)

Nors „Eurovizijos“ aistros jau baigia nurimti, trečiadienį gerbėjus pasiekė dar viena žinia....

Rūtos pasitraukimo aplinkybės: tai brendo jau kurį laiką (277)

Trečiadienį ryte Londono olimpinė čempionė Rūta Meilutytė pranešė baigianti savo...

Paviešinus Archie gimimo liudijimą paaiškėjo, jog Meghan Markle oficialus titulas – visai ne Sasekso kunigaikštienė (10)

Kas yra Meghan Markle ? Tai klausimas, jau kelis metus kankinantis ne vieną akylą britų...

Nausėda apie „valstiečių“ rinkimų retoriką: niekada nežinai, kas yra dugnas (195)

Prezidento posto siekiantis Gitanas Nausėda sako, kad iš susitikimų su Lietuvos žmonėmis...

Mitybos specialistė išdavė mėgstamiausios košės receptą: savijauta gerės, o kilogramai tirps (8)

Pusryčiai yra vienas svarbiausių dienos patiekalų, juk mums prieš akis dar visa diena. Tad kaip...

Po rekordinių karščių – staigios permainos: Lietuvoje siautės vėjas, trankysis perkūnija (19)

Vieni džiaugiasi rekordiškai šiltomis dienomis, kiti pergyvena dėl ilgai besitęsiančių sausų...