Taip ji teigia anksčiau šią savaitę antrosios instancijos teismui nuteisus liberalų partiją vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje.

„Vertiname kartu ir užsienio kontekstą“, – sekmadienį Lietuvos ryto televizijai sakė A. Širinskienė, atkreipdama dėmesį, jog Seimo pirmininkė aktyviai reprezentuoja Lietuvą užsienyje.

Pavyzdžiui, spalį parlamento vadovė viešėjo Taivane, šią savaitę dalyvavo Baltijos asamblėjos susitikimuose Taline.

„Vyksta tarptautiniai susitikimai, kuriuose vadovai, susitikdami, manau, kad puikiai savo šalių ambasadorių informuojami apie tai, su kuo susitinka“, – akcentavo A. Širinskienė.

„Be abejo, ta aplinkybė, kad yra nuteista partija, kuri moka didžiules baudas, ir kad Seimo pirmininkė yra ir tos partijos pirmininkė, diplomatiniais kanalais yra perduodama. Šiuo atveju tikrai dėl pasitikėjimo Lietuva kyla daug klausimų“, – savąją poziciją dėstė ji.

Politikės teigimu, opozicinės parlamento jėgos diskutuoja ar inicijuoti nepasitikėjimo Seimo pirmininke procedūrą, tai esą bus aptarta ateinančią savaitę.

Savo ruožtu Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas Lietuvos ryto televizijai pažymėjo, kad V. Čmilytė-Nielsen į aktyvią politinę veiklą įsiliejo vėliau, nei kad kilo šis politinės korupcijos skandalas.

„Viktorija yra teistos partijos pirmininkė, kuriai nebuvo inkriminuojami jokie pastebėjimai“, – sakė E. Gentvilas, dar pateikęs užsienio šalių pavyzdžių, esą anksčiau dar eidamas pareigas buvo teistas Italijos premjeras Džulijus Andreottis, dabar teisiamas Izraelio vyriausybės vadovas Benjaminas Netanyahu.

„Manau, kad yra buvę žymiai didesnių reputacinių krizių kitose šalyse“, – pažymėjo liberalas.

ELTA primena, kad Apeliacinis teismas šią savaitę pripažino kaltais visus anksčiau „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisintus asmenis. Teismas dėl korupcinių nusikaltimų kaltais pripažino buvusį koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG Grupė“) viceprezidentą Raimdoną Kurlianskį, buvusį Liberalų sąjūdžio lyderį Eligijų Masiulį, jiems atitinkamai skirtos 6 ir pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmės.

Darbo partijos atstovui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui teismas skyrė 4 su puse metų nelaisvės, o eksparlamantarams Šarūnui Gustainiui ir Gintarui Steponavičiui teismo sprendimu skirtos piniginės baudos.

Teismas taip pat kaltais dėl nusikalstamų veikų pripažino ir anksčiau išteisintus juridinius asmenis byloje – „MG Grupę“, Liberalų sąjūdį ir Darbo partiją. Juridiniams asmenims skirtos piniginės baudos.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)